EiS na Facebook FanPage EiS na Twitter EiS na YouTube EiS na Google+ EiS News - kanał RSS EiS Forum News - kanał RSS

Ulubiony kiosk EiS
Prenumerata/e-wydania
Status użytkownika
 Nie jesteś zalogowanym/zarejestrowanym użytkownikiem serwisu EiS
       Zaloguj/zarejestruj się

 EiS w listopadzie
EiS 11/2017

   Spis treści
   DVD + ONLINE


Poradnik EiS
Poradnik EiS - ZACZNIJ WSZYSTKO OD NOWA!

Spis treściEiS PLUS 5
BEATS & BASS

   Spis treści
   Na płycie DVD


EiS PLUS 6
TWORZENIE MUZYKI W KOMPUTERZE - Praktyczny Poradnik

Spis treściEiS PLUS 7
SPRZĘT DO STUDIA

Spis treści

     Na płytach CD/DVD


EiS 09/2017 - DVD + ONLINE

 

DVD + ONLINEZnajdujące się w naszym magazynie artykuły, przy których znajdziesz ten znak, mają swoją dodatkową zawartość (programy, sample, wideo, prezentacje, samouczki) na płycie DVD, a także na stronie media.avt.pl, do której pełny dostęp uzyskuje się po stworzeniu konta (lub skorzystaniu z konta prenumeratora) i podaniu odpowiedzi na trzy pytania związane z treścią aktualnego magazynu. Przy kolejnym logowaniu na swoje konto nie trzeba powtarzać ostatniego kroku.

 EiS 09/2017 - DVD + ONLINE

 

 

Bezpłatne sample

Contact Mic Madness
Mikrofony kontaktowe można wykorzystać na szereg różnych sposobów, w tym bardzo nietypowych. Ten pakiet zawiera uzyskane w ten sposób sample różnego typu instrumentów, jak też zupełnie niemuzycznych przedmiotów – w wielu przypadkach w wersji surowej i przetworzonej. Na naszym serwisie https://media.avt.pl udostępniamy dodatkowo blisko 900 MB sampli w ramach drugiej części pakietu Old-Skool Samples.


Nowe Bity

Zarówno Bartosz Zaskórski, znany szerzej jako Mchy i Porosty, jak też Maks Wiśniewski, czyli Tutti Harp, przyznają się do tego, że korzystają z FL Studio i, jak mówią, w dużej mierze wynika to z faktu, że był to program, na którym stawiali swoje pierwsze poważne muzyczne kroki. Rozmowy z artystami publikujemy na stronie 98, na DVD i online zamieszczając live act w wykonaniu Tutti Harp (zdjęcia: Mateusz Rosiński, montaż: Mateusz Pużniak; wideo zarejestrowano w gorzowskim klubie CKN Centrala).


Kreatywne lo-fi

Celowe zaniżanie jakości dźwięku to interesująca edycja o charakterze kreatywnym, wymagająca jednak pewnej wiedzy i umiejętności. Pokażemy Ci, jak tworzyć ubłocone bity, użyjemy technik, które pozwolą cofnąć brzmienia w czasie. Celowo ubrudzimy je w mule, zgrzytach i szumach, byś na końcu tego procesu był bardziej świadomym i oryginalnym producentem. Filmy i pliki audio zamieszczamy na DVD i online, a artykuł na ten temat na stronie 60.


Popłyń w strumieniu

Media strumieniowe są obecnie podstawą systemu rozpowszechniania muzyki, czy ogólnie treści audio-wizualnych. Ich różnorodność może jednak powodować pewien problem w kontekście uzyskania jednakowego charakteru brzmieniowego. Wnikliwie badamy te różnice na przykładzie platform strumieniowych Spotify, iTunes, Tidal, Soundcloud, YouTube i szeregu innych. Artykuł z opisami zastosowanych procedur i naszymi wnioskami publikujemy na stronie 76, a na DVD i online znajdziesz wszystkie porównawcze materiały audio.


Mały Modularz

Prezentacje wideo dwóch modułów w formacie Eurorack (opis na stronie 90). Są to: 8-kanałowy generator LFO ­Erica Synths Black Octasource, a także modulator i waveshaper Metasonix RK3.


Software w pełnej wersji

Ignite VST Areena
Areena dostępna jest w sprzedaży za 49 dolarów, ale wraz z tym numerem   trafia w Twoje ręce za darmo. To algorytmiczna wtyczka pogłosowa oferującą bogate brzmienie i dwa algorytmy: Plate oraz Room. Znakomicie sprawdza się w sytuacjach, gdy zależy nam na szybkim osadzeniu naszych ścieżek w wirtualnej przestrzeni. Wtyczkę znajdziesz na DVD i online, podobnie jak wideo, na którym pokazujemy, jak ją wykorzystać i obsługiwać. Szczegółowy opis w artykule na stronie 106. 


03-09-2017  

  Drukuj artykułDrukuj


PARTNERZY
Studia Nagraniowe i Koncertowe Polskiego Radia  Kancelaria Adwokacka - Damian Kosmala  Polskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku  LIVE SOUND & Installation  E-Muzyk.pl
PATRONATY
    Warsaw Electronic Festival     
AVT KORPORACJA
© by AVT Wydawnictwo 2016, All right reserved

----- Account: pp.eis.compl -----