Sennheiser HD 280 czy Sony MDR V6?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Aleksander_Montana
Posty: 27
Rejestracja: sobota 21 lip 2007, 00:00

Sennheiser HD 280 czy Sony MDR V6?

Post autor: Aleksander_Montana » czwartek 02 sie 2007, 20:47

witam chce kupić słuchawki i mam problem jakie wybrać. Na początku kolega mi pokazał sennheiser hd 280 i mi sie spodobały/. Ładnie wyglądają i maja dobre parametry...ale później inny kolega polecił mi Sony MDR V6. Pomóżcie i doradźcie które wybrać.

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Sennheiser HD 280 czy Sony MDR V6?

Post autor: grembo » czwartek 02 sie 2007, 20:48

zaufaj kolegom ktorych masz po obu stronach głowy :)

Awatar użytkownika
Aleksander_Montana
Posty: 27
Rejestracja: sobota 21 lip 2007, 00:00

Re: Sennheiser HD 280 czy Sony MDR V6?

Post autor: Aleksander_Montana » czwartek 02 sie 2007, 20:51

no tak ale jak nie mam możliwości posłuchania bo zamawiam z innego miasta. Jestem z Kalisza i u mnie w muzycznym nie ma tych modeli :/

Awatar użytkownika
Miłaszewski
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 23 gru 2003, 00:00

Re: Sennheiser HD 280 czy Sony MDR V6?

Post autor: Miłaszewski » piątek 03 sie 2007, 00:00

Sennheiser 280 sa najfajniejszymi sluchawkami jakich kiedykolwiek uzywalem. Beyerdynamic 770 sa drugie w kolejnosci. Pozniej Sennheiser 580. Dalej nic mi sie nie podoba.
[addsig]

Awatar użytkownika
lukasbravo
Posty: 62
Rejestracja: sobota 21 lip 2007, 00:00

Re: Sennheiser HD 280 czy Sony MDR V6?

Post autor: lukasbravo » piątek 03 sie 2007, 00:18

SENNHEISER HD280 PRO to najlepsze slichawki jaki spodkałem za cene 450zł ,słuchawki są zamkniete,doskonale wytłumiają mają znakomite brzmienie!!!!!! i szczerze nie przekłamują mocno, zrobiłem na nich kilka numerów które jeszcze w ten sam wieczór grałem w klubie i wszystkie proporcje głośnisci były idealnie ustawione!!!!!!

mam 2 pary jedne do produkcji drugie do grania w klubie,

polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! są poprostu rewelacyjne,
miałem odkazje testować topowe modele techniksa ,pionnera sony.... i tylko hd 280 pro spełniły moje oczekiwania,pozatym wystarczy poptarzeć na spisy sprzętu w studiach bardzo czesto ten model pokazuje sie przy topowych modelach akg bayerdynamic itd....

jedyna wkurzająca kwestia nie ma możliowści odłączenia kable, który jest zawonięty w sprenzynke :) i czasem podczas grania imprezy drazni bardzo
pieniądze wydane zwracają sie w 100%
aktywny producent muzyczny / dj / remixer

Awatar użytkownika
JM
Posty: 831
Rejestracja: sobota 17 lip 2004, 00:00

Re: Sennheiser HD 280 czy Sony MDR V6?

Post autor: JM » piątek 03 sie 2007, 09:11

Miłaszewski pisze: "Sennheiser 280 sa najfajniejszymi sluchawkami jakich kiedykolwiek używałem"

Lukasbravo pisze: "...SENNHEISER HD280 PRO to najlepsze slichawki jaki spodkałem za cene 450zł ,słuchawki są zamkniete,doskonale wytłumiają mają znakomite brzmienie!!!!!! i szczerze nie przekłamują mocno,..."
**********************
Spotkałem się z wieloma pozytywnymi OPINIAMI na temat tych słuchawek wynikającymi z wrażeń słuchowych i walorów "eksploatacyjnych". Natomiast pomiary akustyczne ujawniają niestety głębokie wyrwy w wysokim paśmie i odchylenia niskich częstotliwości dochodzące do -20dB!!!

Awatar użytkownika
dejote
Posty: 705
Rejestracja: sobota 17 sty 2004, 00:00

Re: Sennheiser HD 280 czy Sony MDR V6?

Post autor: dejote » piątek 03 sie 2007, 10:37

Spotkałem się z wieloma pozytywnymi OPINIAMI na temat tych słuchawek wynikającymi z wrażeń słuchowych i walorów "eksploatacyjnych". Natomiast pomiary akustyczne ujawniają niestety głębokie wyrwy w wysokim paśmie i odchylenia niskich częstotliwości dochodzące do -20dB!!!...
**********************
Pomiary pomiarami... gdybyśmy mieli patrzeć na pomiary przy zakupie sprzętu zamiast zaufać naszym uszom to zrobiło by się nie ciekawie.
Miałem okazje pracować na różnych słuchawkach - Sennheiser/Beyerdynamic/AKG/Ultrasone/Fostex, etc...
i HD 280 to jedne z moich ulubionych : ]
[addsig]
Dess Jobs - Producent Muzyczny www.dessjobs.pl

Awatar użytkownika
Aleksander_Montana
Posty: 27
Rejestracja: sobota 21 lip 2007, 00:00

Re: Sennheiser HD 280 czy Sony MDR V6?

Post autor: Aleksander_Montana » piątek 03 sie 2007, 17:16

Aha no dziekuje wam za opinie = ) prawdopodobnie kupie te sluchawki jesli nie znaajde innych...pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
Miłaszewski
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 23 gru 2003, 00:00

Re: Sennheiser HD 280 czy Sony MDR V6?

Post autor: Miłaszewski » piątek 03 sie 2007, 18:55

Spotkałem się z wieloma pozytywnymi OPINIAMI na temat tych słuchawek wynikającymi z wrażeń słuchowych i walorów "eksploatacyjnych". Natomiast pomiary akustyczne ujawniają niestety głębokie wyrwy w wysokim paśmie i odchylenia niskich częstotliwości dochodzące do -20dB!!!...
**********************
Test sluchowy na moich uszach przy pomocy szumu filtrowanego (bandpass) wg. czestotliwosci korektora tercjowego wykazal najwieksza liniowosc dolnego pasma hd280 sposrod wszystkich sluchawek jakie udalo mi sie sprawdzic, dodajac do ww. np. Sennheiser hd650 i kilka innych drogich sluchawek. Wszystkie mialy anomalie w gornym pasmie.
[addsig]

Awatar użytkownika
lukasbravo
Posty: 62
Rejestracja: sobota 21 lip 2007, 00:00

Re: Sennheiser HD 280 czy Sony MDR V6?

Post autor: lukasbravo » sobota 04 sie 2007, 00:02

...Miłaszewski pisze: "Sennheiser 280 sa najfajniejszymi sluchawkami jakich kiedykolwiek używałem"

Lukasbravo pisze: "...SENNHEISER HD280 PRO to najlepsze slichawki jaki spodkałem za cene 450zł ,słuchawki są zamkniete,doskonale wytłumiają mają znakomite brzmienie!!!!!! i szczerze nie przekłamują mocno,..."
**********************
Spotkałem się z wieloma pozytywnymi OPINIAMI na temat tych słuchawek wynikającymi z wrażeń słuchowych i walorów "eksploatacyjnych". Natomiast pomiary akustyczne ujawniają niestety głębokie wyrwy w wysokim paśmie i odchylenia niskich częstotliwości dochodzące do -20dB!!!...
**********************
Jeśli możesz daj mi efekty tych pomiarów gdzie je moge znaleść?

naprawde musisz zaufać uszom miałem do wyboru wiele słuchawek miałem na słuchawki przeznaczone 800zł i co kupiłem za 450zł :) bo reszta naprawde sie nie nadawała do niczego,nie mam instrukcji przy sobie ale z tego co pamietam maksymalne odchylenia w środku pasma to 2,5 do 5 db jednak charakterystyka jest liniowa z tego co podaje wykres...

naprawde warto!!!!!

aktywny producent muzyczny / dj / remixer

ODPOWIEDZ