Blofeld - trzaski

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
petersky
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 17 lis 2005, 00:00

Blofeld - trzaski

Post autor: petersky » środa 08 paź 2008, 08:55

Witam Panów (i Panie), od wczoraj testuję Blofelda. Generalnie jest wszystko okej, poza faktem że na niektórych programach instrument produkuje trzaski nie do zniesienia. Najdziwniejsze jest to że trzaski słychać nie tylko podczas grania konkretną barwą - wystarczy ją wybrać i słychać co jakiś czas a to w lewym, a to w prawym głośniku jakiś cyfrowy szelest. To nie brzmi jak szum to brzmi jak ... to brzmi tak : http://petersky.nazwa.pl/blofeldcracks.mp3


System z upgrade`owany do najnowszej wersji. Trzaski słyszalne :

- Przy podłączeniu MIDI, USB, samego klawisza - a więc niezależnie od komputera portów etc etc...


Pomożecie ?

(będę wdzięczny)
www.petersky.com
www.myspace.com/peterskymusic

petersky
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 17 lis 2005, 00:00

Re: Blofeld - trzaski

Post autor: petersky » środa 08 paź 2008, 09:10

Eh...krytyczna zależność. Nie wiem czy tak jest w każdym Blofeldzie. Metodą prób u błędów doszedłem do tego że trzaski produkuje ... Reverb - i to nie zależnie w jaki sposób jest ustawiony. Czy to jest wogóle możliwe ? Czy ktoś z Was miał podobny problem ?
www.petersky.com
www.myspace.com/peterskymusic

petersky
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 17 lis 2005, 00:00

Re: Blofeld - trzaski

Post autor: petersky » środa 08 paź 2008, 09:21

Potwierdzenie moich przypuszczeń. Odsłuchajcie fragment.
Barwa B046 : Noise Toys.

Ten sam dźwięk zagrany najpierw z Reverbem, potem z Reverbem wyłączonym !

http://petersky.nazwa.pl/BlofeldReverb.mp3


www.petersky.com
www.myspace.com/peterskymusic

Awatar użytkownika
fabian
Posty: 323
Rejestracja: środa 25 maja 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Blofeld - trzaski

Post autor: fabian » środa 08 paź 2008, 10:11

potwierdzam trzaski w procesorze efektow, chociaz spotkalem sie z tym tylko raz..
[addsig]
the Sun Personality

Piniol
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 00:00
Kontakt:

Re: Blofeld - trzaski

Post autor: Piniol » środa 08 paź 2008, 12:42

...potwierdzam trzaski w procesorze efektow, chociaz spotkalem sie z tym tylko raz..
...
**********************
ja natomiast miałem trzaski jak używałem sustan pedal. Działo się to na niektórych programach. Ciekawe czy uporają się z tymi bugami do wypuszczenia nowego instrumentu.
Muzyk jazzowy, skrzypek, klawiszowiec.
http://www.myspace.com/bienczyckidominik

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Blofeld - trzaski

Post autor: Redakcja » środa 08 paź 2008, 13:36

...Potwierdzenie moich przypuszczeń. Odsłuchajcie fragment.

Barwa B046 : Noise Toys. Ten sam dźwięk zagrany najpierw z Reverbem, potem z Reverbem wyłączonym !...



Bardzo chciałbym pomóc lecz u mnie ta barwa zupełnie inaczej brzmi!

Mało tego, nic nie trzeszczy



Z końcem lutego, wraz z systemem v.1.02 Waldorf udostępnił dla Blofelda nowy Soundset (zbiór barw firmowych), dostosowany do zmian jakie przyniósł owy, bardzo mocno poprawiony (a o czym nie rozwodzi się specjalnie serwis Waldorfa) system operacyjny.

Spróbuj może wpierw przeładować bank blofeld_fact_080223.zip:
www.waldorfmusic.de/en/archive?relPath=/blofeld/sounds

Obaczymy co będzie dalej.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Blofeld - trzaski

Post autor: Redakcja » środa 08 paź 2008, 13:51

Warto też przyjrzeć się co i na co jest skierowane w dziale MATRIX. Może się okazać, iż kierujemy sygnał w takie miejsce lub przeprowadzamy syntezę na tak "dziwnych" zasadach, że normalnie nie słychać żadnych sensacji (w Blofeldzie wcale o to nietrudno). Sytuacja jednak grubo się zmienia gdy okrasimy takie działanie konkretnym efektem (a czasem wręcz tylko jednym z jego parametrów).
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
dr_After
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 25 gru 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Blofeld - trzaski

Post autor: dr_After » środa 08 paź 2008, 14:17

Na barwie B046 (ani zadnej innej) nie mam trzasków.
System 1.04, updateowany z 1.02.

drA

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Blofeld - trzaski

Post autor: Redakcja » środa 08 paź 2008, 14:44

...System 1.04, updateowany z 1.02.

No właśnie, tutaj może kryć się klucz do naszej zagadki. Wraz ze zmianą systemu (wersja 1.02 była tu przełomową - wszystkie dalsze zawierają poprawki natury bardziej już "kosmetycznej"), koniecznie jednak trzeba zmienić wspomniany już Soundset. Niestety Waldorf o tym nie przypomina, choć owe zmiany w programach są wręcz kolosalne!
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

petersky
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 17 lis 2005, 00:00

Re: Blofeld - trzaski

Post autor: petersky » środa 08 paź 2008, 14:44

Problem polega jednak nie na jednej barwie, a na każdej która ma włączony REVERB. Wyłączam reverb - jest miodzio. Także jak Fabian bodajże napisał chyba kwestia procesora efektów czyli płytka do wymiany ...

REDAKCJA : Ta barwa inaczej brzmi w mojej próbce tylko dlatego że delikatnie podkręciłem parametry Chorusa. Spróbuję przeładować te banki chociaż nie sądze żeby to przyniosło jakikolwiek rezultat. Problem z tym reverbem jest zbyt jednoznaczny jak dla mnie. Dziś testowałem prawie wszystkie dostępne brzmienia. Trzaski na włączonym reverbie były w 100% brzmień. Bez tego efektu jak pisałem wyżej - wszystko grało elegancko.

Myślę jednak że egzemplarz będzie do wymiany - sztuka za sztuke - OBY.

Dzięki za pomoc Panowie.
www.petersky.com
www.myspace.com/peterskymusic

ODPOWIEDZ