Głupie teksty piosenek

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
Awatar użytkownika
szkudlik
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 26 lut 2004, 00:00

Głupie teksty piosenek

Post autor: szkudlik » wtorek 10 lut 2009, 12:48

Ilu realizatorów potrzeba żeby wkręcić żarówkę?

Czterech, jeden wkręca a trzech mówi że by to zrobiło lepiej

Awatar użytkownika
heathenichaer
Posty: 234
Rejestracja: niedziela 12 sie 2007, 00:00

Re: Głupie teksty piosenek

Post autor: heathenichaer » wtorek 10 lut 2009, 14:38

tak ja ten kawałek "zwycięzcy" widziałem u majewskiego w konkursie gdzie jego goście mieli zgadnąć jaki tekstu będzie w momencie "a tak w ogóle to są z wietnamu"

poległem
Sztuka jest wycinkiem rzeczywistości widzianym przez temperament artysty - Émile Zola
@
dsi evolver, waldorf blofeld, bcr2000, m-audio fw 410, krk rp 6 g2, akg 271 studio, rode m3

Pszczoła
Posty: 183
Rejestracja: środa 26 lip 2006, 00:00

Re: Głupie teksty piosenek

Post autor: Pszczoła » wtorek 10 lut 2009, 19:48

Witam.
Kaja P mistrzostwo ,taka piosenkarka jak i aktorka do d..y ,inni też byli nieźli .Lecz ogólnie nasze polskie teksty są ok,bo teksty piosenek w języku angielskim to dopiero kicha.Dziwne że autor artykułu nie znalazł nić z Disco Polo,tam też są niezłe jaja.

Pozdrawiam.
Mam 43 lat uczyłem się grać na klawiszach 11 lat obsługuję płynnie programy muzyczne. moich dwuch synów idzie w moje ślady

Awatar użytkownika
jace-nty
Posty: 83
Rejestracja: czwartek 15 sty 2004, 00:00
Lokalizacja: Goleniów

Re: Głupie teksty piosenek

Post autor: jace-nty » wtorek 10 lut 2009, 22:13

Witam. Zgodzę się, że niektóre teksty są po prostu o niczym. Można się śmiać z niektórych porównań, czy metafor. Jednak cały artykuł w Rock Fan, przyprawia o wymiociny. Czy TO, jest forma stylistycznej i poprawnej wypowiedzi??!!! Nie zgodzę się również z teorią o cyt: „To już się robi nudne. Znowu mamy poetycko-bzdurny bełkot” koniec cyt. Jeżeli poezja jest bzdurnym bełkotem, to autor tych wypocin jest dla mnie znieczulonym burakiem. Bo czym dopiero są wiersze naszych wybitnych polskich poetów?
Pasjonat muzyczny, mikser in the box.

Rep
Posty: 1
Rejestracja: sobota 07 lut 2009, 00:00

Re: Głupie teksty piosenek

Post autor: Rep » wtorek 10 lut 2009, 22:42

zauważyłem, że wszystkie (90%) piosenek w radiu jest o tej lub innej formie miłości. Tak oklepane, że aż miło. Uczucia tu oczywiście za grosz, wszystko jest tak spłycone jak się tylko da, żeby przeciętny słuchacz mógł łatwo i szybko połknąć, przetrawić i zapomnieć. Jacy ludzie, takie teksty.
Żeby usłyszeć tekst o czym innym, trzeba rzeczywiście albo cofnąć się w czasie, albo zejść do podziemi.

Awatar użytkownika
JM
Posty: 831
Rejestracja: sobota 17 lip 2004, 00:00

Re: Głupie teksty piosenek

Post autor: JM » wtorek 10 lut 2009, 22:51

Niestety, teksty twórców z naszego plemienia są najczęściej delikatnie mówiąc amatorskie, a mówiąc wprost - grafomańskie (i to takich "uznanych" magistrów-humanistów jak Muniek). Choć trafiają się nieliczne wyjątki. Brak lekkości, autentyczności, zgrabności formy (jak chociażby w tekstach "starych" Czerwonych Gitar), czy wręcz delikatności, subtelności skojarzeń i zwykłej kultury (jak choćby u Grechuty). Widać, nie tylko śpiewać każdy może...

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Głupie teksty piosenek

Post autor: Tadeo » wtorek 10 lut 2009, 22:53


na szczęście nikt nas nie zmusza do słuchania tej czy innej stacji, tego czy owego gatunku czy takich lub siamtych tekstów piosenek, czy to nasz problem że ktoś pisze głupie texty piosenek?

gatto
Posty: 154
Rejestracja: środa 02 kwie 2008, 00:00

Re: Głupie teksty piosenek

Post autor: gatto » poniedziałek 08 cze 2009, 01:16

Czasem teksty są takie , że przy ich wydaniu redaktor dokonuje zmian w celu przywrócenia "poprawności". Jestem ciekaw, czy poprawianie oryginału nie jest jego zniekształceniem? Niedawno zwróciłem uwagę na fakt, że w oryginale znanej piosenki Laskowskiego "Beata z Albatrosa" jest "Beata z Albatrosu", a zamiast "ktoś nucił piosnkę tę" jest ktoś nucił piosnkę tą". To wyrażnie słychać na nagraniu oryginalnym (do obejżenia w YOU TUBE). Poza tym "piosnkę tą" rymuje się z " za mgłą" i takie było zamierzenie autora. Należy potępić poprawianie i polepszanie klasyki polskiej piosenki. Walczę z żoną, która nie pozwala mi wykonywać tej piosenki w wersji oryginalnej!

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Głupie teksty piosenek

Post autor: mr-hammond » poniedziałek 08 cze 2009, 08:40

Będąc na weselu słyszałem kiedyś piosnke " o maryjanno" , później w tv również " o maryyyjanno" Dla mnie to jest jakieś nieporozumienie :)
Nie ma takiego imienia chyba w Polsce :) Maryjanna :D

Awatar użytkownika
irok84
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 00:00

Re: Głupie teksty piosenek

Post autor: irok84 » poniedziałek 08 cze 2009, 09:01

Skoro jesteśmy przy głupich tekstach i otarliśmy się o temat wesel, to wkleję tekst piosenki, która była hitem na kilku weselach na których dane mi było się znaleźć.

I
Na gondoli ,na gondoli jakaś para się „całuje”
jak gondolą mocno buja ona trzyma go za ramie
i tak płyną sobie w dal.

REFREN
Cipu – cipu - cipuleńka , cipu – cipu - cipu - laj
jak gondolą mocno buja ona trzyma go za ramie
i tak płyną sobie w dal.

II
Nad gondolą, nad gondolą dwa wróbelki się miłują
jak gondolą mocno buja ona trzyma go za „skrzydło'
i tak płyną sobie w dal.

III
Pod gondolą, pod gondolą dwa karasie się miłują
jak gondolą mocno buja ona trzyma go za „płetwę”
i tak płyną sobie w dal.

...


Zwrotek się nie czepiam - uznajmy to za kabaret, ale ten refren:
"Cipu – cipu - cipuleńka , cipu – cipu - cipu - laj". Poezja a'la wczesne rokokoko.

ODPOWIEDZ