Mackie Pro Fx - opinie

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 15
Rejestracja: środa 03 kwie 2002, 00:00

Mackie Pro Fx - opinie

Post autor: Andy » poniedziałek 14 wrz 2009, 09:43

Witam, zamierzam kupić to malenstwo  profx 8 i prosze o opinie posiadaczy jak to brzmi. Głownie mi chodzi o porównanie np. do behringera czy yamaha.


Pozdrawiam i dziękuję 


 


Andy

Muzyk - pianista, keyboard, dyrygent, kompozytor - różna muzyka, film.

Awatar użytkownika
richard-clayderman
Posty: 1
Rejestracja: piątek 25 cze 2010, 00:00

Re: Mackie Pro Fx - opinie

Post autor: richard-clayderman » piątek 25 cze 2010, 16:20

...Witam, zamierzam kupić to malenstwo  profx 8 i prosze o opinie posiadaczy jak to brzmi. Głownie mi chodzi o porównanie np. do behringera czy yamaha.
Pozdrawiam i dziękuję 
 
Andy...


czesc ,

Wlasnie kupilem Mackie ProFX12 !
U naszego polskiego dystrybutora z krakowa nie moglem sie doprosic ! Ciagle cos !

I znalazlem u thomann.de bez laski

i cena 1050zl z przesylka gratis

Po krotce gralem na nim impreze wczoraj i zaraz ide na kolejna.

Maly fajny zgrabny dobrze brzmi - porownywalem z Behringerem XENYX .
Roznica nie do pogodzenia ! Mackie brzmi ladnie - a Behringer jakos tak szkliscie i nienaturalnie

Efekty wbudowane w Mackiem dobre ale bez szalenstwa - moim zdaniem za mala amplituda do regulacji

Najwazniejesze jest dobrze brzmi i nie ma zasilacza tylko porzadna wtyczka i do pradu - a Behringer ciagle psula mi sie koncowka delikatna jak d..... niemowlaka

Jak macie pytania piszcie

kuballa25
Posty: 1
Rejestracja: sobota 03 sie 2013, 00:00

Re: Mackie Pro Fx - opinie

Post autor: kuballa25 » czwartek 08 sie 2013, 15:52

......Witam, zamierzam kupić to malenstwo  profx 8 i prosze o opinie posiadaczy jak to brzmi. Głownie mi chodzi o porównanie np. do behringera czy yamaha.
Pozdrawiam i dziękuję 
 
Andy...


czesc ,

Wlasnie kupilem Mackie ProFX12 !
U naszego polskiego dystrybutora z krakowa nie moglem sie doprosic ! Ciagle cos !

I znalazlem u thomann.de bez laski

i cena 1050zl z przesylka gratis

Po krotce gralem na nim impreze wczoraj i zaraz ide na kolejna.

Maly fajny zgrabny dobrze brzmi - porownywalem z Behringerem XENYX .
Roznica nie do pogodzenia ! Mackie brzmi ladnie - a Behringer jakos tak szkliscie i nienaturalnie

Efekty wbudowane w Mackiem dobre ale bez szalenstwa - moim zdaniem za mala amplituda do regulacji

Najwazniejesze jest dobrze brzmi i nie ma zasilacza tylko porzadna wtyczka i do pradu - a Behringer ciagle psula mi sie koncowka delikatna jak d..... niemowlaka

Jak macie pytania piszcie ...

maciekor13
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 00:00

Re: Mackie Pro Fx - opinie

Post autor: maciekor13 » niedziela 11 sie 2013, 15:04

Siema!
Przy okazji tematu o Mackie ProFX mam małe pytanie i za odpowiedź będę mega wdzięczny. Mam dostęp do użytkowania miksera Mackie ProFX 12 przez który nagłaśniałem już nie jedną impreze i sprawuje się naprawdę świetnie i mega go polecam!
Ale wracając do pytania. Mam teraz zespół i powoli myślimy o nagraniu jakiegoś małego dema na razie głównie dla siebie i pomyślałem że z chęcią zajął bym się tym sam. Myśle o użyciu do tego celu tegoż Mackiego ponieważ jest możliwość podłączenia go przez USB do komputera i zastanawiam się czy działa on wtedy jak zewnętrzna karta dźwiękowa czy interfejs i czy dało by radę nagrać przez niego kilka ścieżek naraz?
Pozdro.

Awatar użytkownika
Gustav
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 22 gru 2015, 00:00

Re: Mackie Pro Fx - opinie

Post autor: Gustav » wtorek 22 gru 2015, 09:08

...Siema! Przy okazji tematu o Mackie ProFX mam małe pytanie i za odpowiedź będę mega wdzięczny. Mam dostęp do
użytkowania miksera Mackie ProFX 12 przez który nagłaśniałem już nie jedną impreze i sprawuje się naprawdę świetnie
i mega go polecam! Ale wracając do pytania. Mam teraz zespół i powoli myślimy o nagraniu jakiegoś małego dema na
razie głównie dla siebie i pomyślałem że z chęcią zajął bym się tym sam. Myśle o użyciu do tego celu tegoż Mackiego
ponieważ jest możliwość podłączenia go przez USB do komputera i zastanawiam się czy działa on wtedy jak
zewnętrzna karta dźwiękowa czy interfejs i czy dało by radę nagrać przez niego kilka ścieżek naraz? Pozdro.... 


Odkopałem stary wątek, więc odpowiedź pewnie bardziej dla potomnych i forum niż dla autora.
Jeżeli na stronie producenta lub w opisie nie ma jasno i wprost napisane ile oddzielnych ścieżekmixer z USB jest w
stanie nagrać, to można śmiało z 99% pewnością założyć że jest to tylko 1x stereo.

Czyli jest to zwykły mixer z dodaną za 5 PLN kartą dźwiękową podłączoną do main out mixera.Osobna ścieżka dla
każdego preampu to droższa sprawa. Producent chwali się tym w każdym możliwym miejscu jezeli mixer to ma. 
W tym układzie możesz nagrać jednocześnie 2 ścieżki - lewy i prawy kanał całego miksu.Możesz ewentualnie wpiąć
tylko 2 instrumenty w 2 wejścia, ustawić na nich PAN na 100% lewo i nadrugim 100% prawo, to będziesz w stanie wysłać
powiedzmy w miarę edytowalne 2 osobne ścieżki dojakiegoś DAWa i później je edytować lub ubrawić pluginami.
 
Pozdrawiam,
Gustav
Muzyka i elektronika, to mnie interesuje.

ratio
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 05 mar 2006, 00:00

Re: Mackie Pro Fx - opinie

Post autor: ratio » czwartek 27 paź 2016, 10:44

Stoje przed zakupem nowego micera i mam do wyboru MACKIE PROFX 16 v 2 cena 2130 zł i BEHRINGER XENYX QX2442USB


Nie wiem co wybrać różnica w cenie jest nie wielka.  W Xenyxie podoba mi się bardziej rozbudowany fx i comp na karzdym kanale a w mackie tego nie ma, chyba że lepiej brzmi. Dodam że mixer potrzebny jest do nagłaśniania małych imprez dla zespołu muzycznego.


Czy ktoś z Was miał doczynienia z tymi mixerami ?

Logic pro X | Focusrite Pro 26 | M Audio Project Mix IO

Awatar użytkownika
Respectus
Posty: 363
Rejestracja: czwartek 26 sty 2006, 00:00

Re: Mackie Pro Fx - opinie

Post autor: Respectus » czwartek 27 paź 2016, 12:04

Miałem tego Xenyxa i pozbyłem się go szybciutko. Po miesiącu zaczęły się wysypywać potencjomentry. Trzeszczenie, nagłe sciszenia, zgłośnienia i od początku jeden kanał main out był cichszy o jakieś 2dB... Kupiłem VLZ3 i zero problemów.

Awatar użytkownika
Piotr1967
Posty: 144
Rejestracja: niedziela 22 paź 2006, 00:00

Re: Mackie Pro Fx - opinie

Post autor: Piotr1967 » czwartek 27 paź 2016, 20:48

...
Czy ktoś z Was miał doczynienia z tymi mixerami ?
...
 


Tak, miałem obydwa tyle że starsze wersje (Pro FX12 i X2222USB). Mackie poległ w przedbiegach. Bery został i służy bezproblemowo już 5 lat

muzyk, informatyk

ratio
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 05 mar 2006, 00:00

Re: Mackie Pro Fx - opinie

Post autor: ratio » piątek 28 paź 2016, 16:37

...
...
Czy ktoś z Was miał doczynienia z tymi mixerami ?
...
 

Tak, miałem obydwa tyle że starsze wersje (Pro FX12 i X2222USB). Mackie poległ w przedbiegach. Bery został i służy bezproblemowo już 5 lat...
 



Dalczeo mackie poległ co było nie tak ?

Logic pro X | Focusrite Pro 26 | M Audio Project Mix IO

Awatar użytkownika
Piotr1967
Posty: 144
Rejestracja: niedziela 22 paź 2006, 00:00

Re: Mackie Pro Fx - opinie

Post autor: Piotr1967 » piątek 28 paź 2016, 20:11

...
...
...
Czy ktoś z Was miał doczynienia z tymi mixerami ?
...
 

Tak, miałem obydwa tyle że starsze wersje (Pro FX12 i X2222USB). Mackie poległ w przedbiegach. Bery został i służy bezproblemowo już 5 lat...
 


Dalczeo mackie poległ co było nie tak ?


... 


Może źle się wyraziłem. Nie tyle poległ co zwyczajnie nie to brzmienie, dla mnie sztuczne i podbarwione. Poza tym brak kompresora na kanałach mikr i brak parametryka. Miałem zostawić na zapas ale ostatecznie poszedł do ludzi. To nie jest zły mikser ale Bery jest bardziej neutralny brzmieniowo. Tyle :)

muzyk, informatyk

ODPOWIEDZ