Cubase 6 - zawieszanie się dźwięków

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
Tomektt
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 02 lut 2012, 00:00

Cubase 6 - zawieszanie się dźwięków

Post autor: Tomektt » czwartek 02 lut 2012, 18:27

Witam, 


Posiadam Cubase'a 6 i podczas korzystnia z klawiatury MIDI do obsługi różnych wtyczek regularnie dochodzi o zacięcia się dźwięków. Na Wirtualnej klawiaturze w oknie danego instr. VST widać, że część klawiszy nadal jest wciśnięta mimo, że już dawno zdjąłem swoje palce z klawiatury. KIedy zobaczę, które klawisze są nadal wciśnięte i ponownie je nacisne na klawiaturze wszystko wraca do normalności ale przecież tak się nie da nagrywać. 


Co to może być?? Przejżałem zachodnie fora i nikt nie potrafi udzielić konkretnej odpowiedzi. Podłączyłem inną klawiaturę i problem jest ten sam. Po kilkunastu seknudach dochodzi zo zawieszenia się dźwięków a nawet wciaskania się ich mimowolnie. 


Bardzo proszę o pomoc!


 


-------------------------------------------------


Posiadam interface Alesis IO2 Express
Stage piano Yamaha p140 pełniącą właśnie funkcję klawiatury midi
Co do sprzętu to 8GB ram, Procesor i5, 


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Cubase 6 - zawieszanie się dźwięków

Post autor: Zbynia » czwartek 02 lut 2012, 19:20

Zmieniasz bank w międzyczasie albo jakiś zakres na klawiaturze?najczęsciej to spotykam w takich wypadkach


Awatar użytkownika
Tomektt
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 02 lut 2012, 00:00

Re: Cubase 6 - zawieszanie się dźwięków

Post autor: Tomektt » czwartek 02 lut 2012, 19:28

...
Zmieniasz bank w międzyczasie albo jakiś zakres na klawiaturze?najczęsciej to spotykam w takich wypadkach...
 


 


Nie nie zmieniam. Włączam np. fortepian z biblioteki Halion Sonic SE i zaczynam grać. Nagle po chwili (te chwile są czasami dłuższe czsami krótsze) dochodzi do zablokowania dźwięku lub wielu dźwięków. Muszę kliknąć myszką na wirtualnej klawiaturze na poszczególne klawisze, które wracają do normalnego stanu. Czasami zadarza się tak, że one same się włączają bez mojego udziału! Nie ma znaczenia, czy korzystam z jednego brzmienia przez 5 minut czy z różnych brzmień regualnie je zmieniając. 


Gdzies na forach zachodnich użytkownicy wspominają, ze prolem może tyczyć się notes off timing. 


 


pyza
Posty: 265
Rejestracja: sobota 06 lip 2002, 00:00

Re: Cubase 6 - zawieszanie się dźwięków

Post autor: pyza » czwartek 02 lut 2012, 20:12

Naj prawdopodobniej chodzi o pętle midi,spróbuj wyłączyć wszystkie wyjścia midi w cubase a pozostaw tylko aktywne wejścia.Powinno pomóc.
cubase 4 komplete 5 powercore fw samplelord extreme sample conwerter

Awatar użytkownika
Tomektt
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 02 lut 2012, 00:00

Re: Cubase 6 - zawieszanie się dźwięków

Post autor: Tomektt » czwartek 02 lut 2012, 21:19

...Naj prawdopodobniej chodzi o pętle midi,spróbuj wyłączyć wszystkie wyjścia midi w cubase a pozostaw tylko aktywne wejścia.Powinno pomóc.... 


 


Rozumiem, że w panelu bocznym po mojej lewej strony mam wyłączyć "all midi inputs" i zostawić tylko w moim przypadku interface io2?  bo to wlasnie przez niego podłączony jest klawisz. W sumie tylko te dwie opcje sa dostępne all midi iputs albo io2. 


Dam znać, jeśli dobrze zrozumialem. 


Awatar użytkownika
miro5530
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 00:00

Re: Cubase 6 - zawieszanie się dźwięków

Post autor: miro5530 » czwartek 02 lut 2012, 22:27

..
Witam, 

Posiadam Cubase'a 6 i podczas korzystnia z klawiatury MIDI do obsługi różnych wtyczek regularnie dochodzi o zacięcia się dźwięków. Na Wirtualnej klawiaturze w oknie danego instr. VST widać, że część klawiszy nadal jest wciśnięta mimo, że już dawno zdjąłem swoje palce z klawiatury. KIedy zobaczę, które klawisze są nadal wciśnięte i ponownie je nacisne na klawiaturze wszystko wraca do normalności ale przecież tak się nie da nagrywać. 

Powodem takich objawów może być zawieszający się pedał sustain, choć nie koniecznie w tym przypadku.  


pyza
Posty: 265
Rejestracja: sobota 06 lip 2002, 00:00

Re: Cubase 6 - zawieszanie się dźwięków

Post autor: pyza » piątek 03 lut 2012, 10:55

......Naj prawdopodobniej chodzi o pętle midi,spróbuj wyłączyć wszystkie wyjścia midi w cubase a pozostaw tylko aktywne wejścia.Powinno pomóc.... 
 
Rozumiem, że w panelu bocznym po mojej lewej strony mam wyłączyć "all midi inputs" i zostawić tylko w moim przypadku interface io2?  bo to wlasnie przez niego podłączony jest klawisz. W sumie tylko te dwie opcje sa dostępne all midi iputs albo io2. 
Dam znać, jeśli dobrze zrozumialem. ...

NIE....
Kolego w tej chwili nie jestem przy cubase i będę prowadził troszkę z pamięci.
Tam gdzie ustawia się sterowniki audio lub vst link jest też zakładka z wejściami i wyjściami midi.
Tam wyłącz wszystkie wyjścia,i napisz czy pomogło.
cubase 4 komplete 5 powercore fw samplelord extreme sample conwerter

Awatar użytkownika
Tomektt
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 02 lut 2012, 00:00

Re: Cubase 6 - zawieszanie się dźwięków

Post autor: Tomektt » piątek 03 lut 2012, 16:14

.........Naj prawdopodobniej chodzi o pętle midi,spróbuj wyłączyć wszystkie wyjścia midi w cubase a pozostaw tylko aktywne wejścia.Powinno pomóc.... 
 
Rozumiem, że w panelu bocznym po mojej lewej strony mam wyłączyć "all midi inputs" i zostawić tylko w moim przypadku interface io2?  bo to wlasnie przez niego podłączony jest klawisz. W sumie tylko te dwie opcje sa dostępne all midi iputs albo io2. 
Dam znać, jeśli dobrze zrozumialem. ...

NIE....
Kolego w tej chwili nie jestem przy cubase i będę prowadził troszkę z pamięci.
Tam gdzie ustawia się sterowniki audio lub vst link jest też zakładka z wejściami i wyjściami midi.
Tam wyłącz wszystkie wyjścia,i napisz czy pomogło. ...
 


Wchodzę w DEVICE>DEVICE SETUP>MIDI> MIDI PORT SETUP ?To tam?


Jeśli tak to tam to wszystkie wyjścia są inactive od samego początku. 


Wygląda to tak


Device                  I/O        Port System Name             Show As    Visible    State   In 'All Midi inputs'
Windows MIDI    in         IO2                                 IO2             X       Active           X
Windows MIDI    Out      Microsoft GS Wave. Microsoft GS Wave.           Inactive
Windows MIDI    Out      IO2                                 IO2                      Inactive


 


CZy tak?


Awatar użytkownika
Tomektt
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 02 lut 2012, 00:00

Re: Cubase 6 - zawieszanie się dźwięków

Post autor: Tomektt » piątek 03 lut 2012, 16:17

Trochę się przesuneło ale mam nadzieje, ze wiesz o co chodzi. 


pyza
Posty: 265
Rejestracja: sobota 06 lip 2002, 00:00

Re: Cubase 6 - zawieszanie się dźwięków

Post autor: pyza » piątek 03 lut 2012, 18:05

...Trochę się przesuneło ale mam nadzieje, ze wiesz o co chodzi. ...


wysłałem ci na priv numer tel. zadzwoń to coś poradzimy
cubase 4 komplete 5 powercore fw samplelord extreme sample conwerter

ODPOWIEDZ