Reaper - jak podłączyć dwie klawiatury MIDI?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Carolco26
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 31 mar 2008, 00:00

Reaper - jak podłączyć dwie klawiatury MIDI?

Post autor: Carolco26 » poniedziałek 05 sty 2015, 11:03

Witam Wszystkich i przechodzę do rzeczy. Mam jeden klawisz, jest to pianino Roland FP-4, na górę chcę dorzucić jeszcze nie kupioną (ale już wkrótce) klawiaturę MIDI i teraz zależy mi na takim oto polączeniu:
Na klawiaturze MIDI chcę grać instrumentem tylko VSTi, zaś na Rolandzie dźwiękami Rolanda w polączeniu z owym instrumentem VSTi - taki dual.
Interesuje mnie tylko takie polączenie, nie odwrotne.
I teraz: Czy można aby uzyskać ten efekt podlączyć na raz dwie klawiatury do kompa - MIDI i Rolanda zwyczajnie przez USB?
Jeśli tak, to co tam trzeba jeszcze w tym Reaperze ustawić, żeby widzial te dwie klawiatury i żeby tak dzialaly jak podalem wyżej?
P.s. Przerzucilem już mnóstwo stron, może tutaj ktoś mi pomoże?

przemo78
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2007, 00:00

Re: Reaper - jak podłączyć dwie klawiatury MIDI?

Post autor: przemo78 » poniedziałek 05 sty 2015, 21:10

Mogę napisać jak to jest u mnie: mam klawiaturę midi usb i syntezator na klasycznych wejściach MIDI.


Klawiatura podłączona do komputera przez USB, syntezator przez interface audio/MIDI.


W Reaperze po załadowaniu instrumentu wirtualnego można wybrać input:MIDI i wyświetlają się wszystkie możliwe podłączone ( i skofigurowane w preferencjach czyli włączone bo jak tego nie zrobię to się nie pojawią ) wejścia MIDI czyli u mnie klawiatura USB i wejścia MIDI interfejsu.


Jak wybieram dla instrumentu wirtualnego klasyczne MIDI czyli syntezator to gram brzmieniami z syntezatora i wirtualnego. Jak chcę by klawiatura USB grała osobno to odpalam drugą instancję tego instrumentu wirtualnego na kolejnym traku i tam ustawiam mu wejścia MIDI tylko dla klawiatury USB.


Carolco26
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 31 mar 2008, 00:00

Re: Reaper - jak podłączyć dwie klawiatury MIDI?

Post autor: Carolco26 » wtorek 06 sty 2015, 13:46

Dzięki za odpowiedź. Interfejsu MIDI nie posiadam jak narazie, ale z tego co napisaleś może da się w podobny sposób podlączyć dwie klawiatury przez samo USB. Może nie będą się "gryzly".


Zastanawialbym się nad zakupem kontrolera MIDI Novation Impulse 61, ma ona wejście i wyjście MIDI, tak jam M-audio Axiom61, tylko budrzet mam nieco przy ciasny ;)


Z kolei firma Nektar ma w ofercie Impact61 za podobną cenę co Alesis61, czyli coś kolo 600zl - wydaje mi się, że ta druga choć nieco starsza, bylaby lepszym rozwiązaniem. Generalnie zależy mi na tym, aby sobie czasem w domu pograć - takie male Live, no i coś nagrac od biedy ;)


Możesz, bądź może ktoś jeszcze coś od siebie dorzucić w tych tematach? 


ODPOWIEDZ