Interface audio USB

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
psylop
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 20 sty 2013, 00:00

Interface audio USB

Post autor: psylop » wtorek 27 sty 2015, 16:23

witam doradzi ktoś jakiś interface na USB z zasilaniem phantom 48V
nie musi być rozbudowany w miliony wejść wyjść jego zastosowanie jest tylko do nagrania mikrofonu i obsługi VSTI z naciskiem NA syntezatory cena 1000 1500 :)

psylop
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 20 sty 2013, 00:00

Re: Interface audio USB

Post autor: psylop » wtorek 27 sty 2015, 21:10

...witam doradzi ktoś jakiś interface na USB z zasilaniem phantom 48V
nie musi być rozbudowany w miliony wejść wyjść jego zastosowanie jest tylko do nagrania mikrofonu i obsługi VSTI z naciskiem NA syntezatory cena 1000 1500 :)...

mam okazje kupić DIGIDESIGN MBOX2 za 800 zł ktoś coś może o niej powiedzieć

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Interface audio USB

Post autor: laser777 » środa 28 sty 2015, 00:37

......witam doradzi ktoś jakiś interface na USB z zasilaniem phantom 48V
nie musi być rozbudowany w miliony wejść wyjść jego zastosowanie jest tylko do nagrania mikrofonu i obsługi VSTI z naciskiem NA syntezatory cena 1000 1500 :)...

mam okazje kupić DIGIDESIGN MBOX2 za 800 zł ktoś coś może o niej powiedzieć...

Chodzi ci o wersje mini?
Używaną widziałem za 500zł na allegro i parametrami nie grzeszy.Jakaś specjalnie rozbudowana nie jest
Z podanych parametrów wynika że ma to samo na pokładzie co większość interfejsów za 300zł
Ale do interfejsu dołączony jest DAW Pro tools może dlatego tyle kosztuje?
Mam na myśli oczywiście MBoxa wersje mini
Na twoim miejscu jak nie miał bym na co wydać 1000zł to kupił bym tego Rolanda o którego pytał kiedyś kolega tu na forum nie pamiętam jaki to był model Rolanda ale miał 24bit/192khz.



Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Interface audio USB

Post autor: Paweł » środa 28 sty 2015, 14:41

......mam okazje kupić DIGIDESIGN MBOX2 za 800 zł ktoś coś może o niej powiedzieć...

To nie jest żadna okazja.
W tym budżecie masz wybór wielu dużo lepszych interface'ów, które już były omawiane dziesiątki razy na forum.

Na USB na mega niską latencję nie licz. Może jestem ortodoksem, ale w każdym jaki testowałem mi przeszkadzała. Jeśli niska latencja, to PCI/PCIe.

Uprzedzając komentarze, na całkowita latencję nie składa się tylko wartość, którą ustawiamy w panelu karty.

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Interface audio USB

Post autor: fallworm » środa 28 sty 2015, 15:01

.........wiane dziesiątki razy na forum.

Na USB na mega niską latencję nie licz. Może jestem ortodoksem, ale w każdym jaki testowałem mi przeszkadzała.....
 


No jesteś ortodoksem. (Ja też byłem)
U mnie UFX/UCX nie ma z tym problemu. Chyba że przeszkadza Ci "od wejścia do wyjścia" 1ms , ale nie potrzebuje tego :-). Zazwyczaj pracuje na 2 ms.
Swoją drogą ostatnio na allegro pojawiły się używane RME UC w cenach 2kpln więc uważam, że okazje dość mega.


Odnośnie proponowanego MBoxa. Tak jak pisane było wyżej - to nie okazja. Opinie przeczytaj na Amazon.com
http://www.amazon.com/Digidesign-MBox-Audio-Tools-Interface/dp/B000BGIUKA


Okazja to by była około 200 PLN.


Ceny porównuj na wyszukiwarkach cen np:
http://www.google.com/shopping


Tematy budżetowych interfejsów były już omawiane na tym forum więc poszukaj. W razie czego zapytaj o coś dodatkowo jeżeli będziesz niepewny.


psylop
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 20 sty 2013, 00:00

Re: Interface audio USB

Post autor: psylop » środa 28 sty 2015, 20:56

no dobra czyli to czy kupie jakąś za 300 z 800 zł to nie zmieni nic prawie . a co jak bym kupił RME babyface czy to jest opłacalne co do jakości widziałem gdzieśna za 1600

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Interface audio USB

Post autor: laser777 » czwartek 29 sty 2015, 00:24

...no dobra czyli to czy kupie jakąś za 300 z 800 zł to nie zmieni nic prawie . a co jak bym kupił RME babyface czy to jest opłacalne co do jakości widziałem gdzieśna za 1600
...

RME to już jest interfejs z kosmosu 10 wejść i wyjść.A na pokładzie equalizer,reverb i takie tam
fajna zabawka ale ta którą teraz oglądam kosztuje 2200zł

Jest różnica między interfejsem za 300zł a za 800
Standardowo interfejsy za ponad 300zł mają:
zasilanie phantom 48
2-3 wejścia w tym jedno mikrofonowe
i próbkowanie 24bi/48khz
czyli to samo co ten Mbox (jeśli masz na myśli wersje mini)

standardowe interfejsy za 500-600zł mają jedno wejście mikrofonowe więcej
i rozdzielczość 24bit/96khz

nie wiem jaka jest różnica między 48 a 96 nie słyszałem ale w liczbach to 2x więcej

Jak chcesz zaszaleć to kup sobie RME
A jak wolisz zaoszczędzić i kupić lepszy mikrofon albo syntezator
to kup coś z tego za 500-600zł
Behringer UMC 204
Focusrite Scarlett 2/2
M-Audio M track plus II
lub coś o podobnych parametrach sporo tego jest

za 300zł bym nie polecał jak 1000zł na to masz

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Interface audio USB

Post autor: fallworm » czwartek 29 sty 2015, 00:30

...no dobra czyli to czy kupie jakąś za 300 z 800 zł to nie zmieni nic prawie . a co jak bym kupił RME babyface czy to jest opłacalne co do jakości widziałem gdzieśna za 1600
...

RME produkuje bardzo dobre interfejsy. Ultraniska latencja , stabilność sterowników i nieskazitelnie czyste przetworniki analogowo cyfrowe. Nie lubie być monopolistą ale RME to klasa.

psylop
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 20 sty 2013, 00:00

Re: Interface audio USB

Post autor: psylop » czwartek 29 sty 2015, 15:15


Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Interface audio USB

Post autor: Paweł » czwartek 29 sty 2015, 16:19

.... No jesteś ortodoksem. (Ja też byłem)U mnie UFX/UCX nie ma z tym problemu. Chyba że przeszkadza Ci "od wejścia do wyjścia" 1ms , ale nie potrzebuje tego :-)....
Cóż, nie powiem że na 100% nie jestem. ;) Bynajmniej nie ideologicznie. Po prostu wychowałem się muzycznie w erze przedkomputerowej i mimo starań mi przeszkadza.

...Swoją drogą ostatnio na allegro pojawiły się używane RME UC w cenach 2kpln więc uważam, że okazje dość mega...
To dla odmiany rzeczywiście okazja. Choć na kompie, na którym pracowałem gdy miałem styczność z UC jakiejś strasznie niskiej latencji akurat nie dało się wycisnąć. Ale to było parę latek temu.

Focusrite O.K., ale ten M-Audio to nie jest przemalowany Alesis? Nie śledziłem ostatnimi laty tej firmy i ogólnie staram się unikać, bo brzmienie tych zewnętrznych M-Audio było nędzne. Chyba że coś nagle się zmieniło, o czym nie wiem. Uważałbym więc. Ale jest jeszcze Presonus, w mojej ocenie uczciwe brzmienie za te pieniądze.

A do RME ... cóż, rzczywiście może to wyglądać podejrzanie, jakiś szeptany marketing czy co ;) ale prawda jest taka, że mam od bodaj 15 lat (Multiface I, potem II), pracowałem nie u siebie na HDSP oraz Fireface i to są interface'y które wkładasz do komputera i po prostu zapominasz o ich istnieniu. Nie musisz się z nim szarpać, bo zawsze działają. Plus brzmienie, które za te pieniądze jest dla mnie super.

ODPOWIEDZ