Połączenia w studiu - jakie rozwiązania?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Bios
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 29 sty 2015, 00:00

Połączenia w studiu - jakie rozwiązania?

Post autor: Bios » czwartek 29 sty 2015, 23:07

Cześć, to mój pierwszy post na forum więc mam nadzieję, że będziecie łaskawi :)

Sprawa wygląda następująco. Jestem w trakcie "składania" swojego pierwszego studia nagrań w którym jest już zrobiona reżyserka. Drugi pokój będzie hybrydą w której będę chciał nagrywać oraz robić próby mojego zespołu, w pokoju jest sporo syntezatorów, pare maszyn perkusyjnych oraz chcę aby była tam perkusja. Ponieważ chciałbym aby wszystkie sprzęty były spięte na stałe i można było "wysyłać" je do reżyserki zastanawiam się nad najlepszym technicznym rozwiązaniem. Sprzętów jest sporo, a chcę móc jamować w nieograniczony sposób z czego aktualnie mam ochotę bez przepinania.

Posiadam interfejs audio apollo quad z ośmioma liniowymi wejściami, do tej pory wszystkie sprzęty były wpięte do krosownicy z której kierowałem je na interfejs kiedy chcilałem nagrywać a mikrofony były wpięte na stałe do interfejsu. Teraz gdy koncepcja się trochę zmieniła muszę pomyśleć nad innym rozwiązaniem. Na pewno zostanie dokupione jakieś rozszerzenie o kolejne 8 wejść co daje nam ich 16 więc analogicznie wszystko się w interfejsie nie zmieści. Tutaj pada pytanie, jak najlepiej to spiąć i przekierować do reżyserki ?

Pomysł nr. 1
Mikser w sali prób do którego wszystko wpinam i nie bawie się nim w miksowanie chodzi tylko o trzymanie wszystkie w kupie z możliwością puszczenia na odsłuch, najważniejsze 8 kanałów wysyłam directami do interfejsu a kolejne 8 kanałów spinam z 4 grupami w mikserze i na te grupy wysyłam to co aktualnie chcę nagrywać.

Pomysł nr. 2
Omikrofonowaną perkusję puszczam przez pytę do reżyserki żeby nie stracić na jakości która będzie wpięta do paru klocków, w sali prób stawiam mniejszy mikser i również tak jak przypadku pierwszym wysyłam to co potrzebne.

Pomysł nr. 3
Brak

Strzelajcie pomysłami bez ograniczeń, chcę się dowiedzieć jaki będzie najlepszy sposób, może naprowadzicie mnie na takie rozwiązanie, że jeszcze przearanżuje idee tych dwóch pomieszczeń.


P.S. Jeszcze jedno pytanie o którym zapomniałem, chciałbym mieć kontakt z drugim pokojem za pomocą talkbacka. Jak to najlepiej zrobić posiadając interfejs ?

ODPOWIEDZ