ALESIS M1 Active Mk2 - spalony zasilacz

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
cuba22
Posty: 140
Rejestracja: wtorek 19 gru 2006, 00:00

ALESIS M1 Active Mk2 - spalony zasilacz

Post autor: cuba22 » sobota 31 sty 2015, 22:24

Witam. No i stało się, spalił się. Sam tego nie wymienie bo pojwcia o tym nie mam. Monitory dawno straciły gwarancje, a jestem w uk co teraz ? Pisać do serwisu czy znacie jakas inna opcje gdzie mozna oddac w uk monitor do naprawy ?

cuba22
Posty: 140
Rejestracja: wtorek 19 gru 2006, 00:00

Re: ALESIS M1 Active Mk2 - spalony zasilacz

Post autor: cuba22 » środa 04 lut 2015, 08:50

...Witam. No i stało się, spalił się. Sam tego nie wymienie bo pojwcia o tym nie mam. Monitory dawno straciły gwarancje, a jestem w uk co teraz ? Pisać do serwisu czy znacie jakas inna opcje gdzie mozna oddac w uk monitor do naprawy ? ...

Napisałem do alesis prosbe z udzieleniem wskazowek ale nic mi nie odpisuja oplaca wogole sie naprawiac ten monitor ?

cuba22
Posty: 140
Rejestracja: wtorek 19 gru 2006, 00:00

Re: ALESIS M1 Active Mk2 - spalony zasilacz

Post autor: cuba22 » czwartek 05 lut 2015, 08:32

...Częsta awaria w tym modelu. Niestety tam siedzi zasilacz impulsowy i brak dostęnych serwisówek. Acz kolwiek jest ponoć prosty w budowie...

http://www.neufeld.newton.ks.us/electronics/?p=232

Znalazłem link ze wskasowkami jak to naprawić ale za cholere nie wiem gdzi te tranzystory moge kupic/zamowic i czy przedewszystkim dam rade samemu to naprawic pomozecie ?

Piniol
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 00:00
Kontakt:

Re: ALESIS M1 Active Mk2 - spalony zasilacz

Post autor: Piniol » czwartek 05 lut 2015, 11:49

Ja miałem ten sam problem. Kupiłem w RTV kondensator i wymieniłem wg. tych instrukcji https://www.youtube.com/watch?v=JxJYtNoBbLs



Muzyk jazzowy, skrzypek, klawiszowiec.
http://www.myspace.com/bienczyckidominik

cuba22
Posty: 140
Rejestracja: wtorek 19 gru 2006, 00:00

Re: ALESIS M1 Active Mk2 - spalony zasilacz

Post autor: cuba22 » piątek 06 lut 2015, 19:59

...Ja miałem ten sam problem. Kupiłem w RTV kondensator i wymieniłem wg. tych instrukcji https://www.youtube.com/watch?v=JxJYtNoBbLs
...


Dokładnie ten sam kondensator co na tym filmiku ? Jaki to konkretnie kkndensator nazwe czy symbol mogłbyś napisać ?

laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: ALESIS M1 Active Mk2 - spalony zasilacz

Post autor: laser777 » sobota 07 lut 2015, 00:31


Dokładnie ten sam kondensator co na tym filmiku ? Jaki to konkretnie kkndensator nazwe czy symbol mogłbyś napisać ? ...

Nie oglądałem tego filmiku bo internet mi słabo chodzi więc sory.
Ale chciałem tylko cię uprzedzić zanim wymontujesz jakiś kondensator elektrolityczny zapamiętaj gdzie był plus a gdzie minus.Minus zawsze jest oznaczony takim paskiem co z resztą widać na tym zdjęciu które wrzuciłeś.
Jak masz już rozkręcony to sprawdź oznaczenia tych kondensatorów.Tranzystory też możesz zamówić jak by mieli bo to prawie nic nie kosztuje a w razie czego to będziesz miał zapasowe
Ale to prawdopodobnie kondensator bo ja też miałem taki problem z zasilaniem impulsowym

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: ALESIS M1 Active Mk2 - spalony zasilacz

Post autor: Zbynia » sobota 07 lut 2015, 11:21

W przypadku zasilaczy impulsowych praktycznie zawsze widać które kondensatory są do wymiany - puchną od góry
Najlepiej wymienić wtedy wszystkie znajdujące się w danej strefie zasilacza (strefy są zazwyczaj dość dobrze oznaczone na płytce drukowanej)

Co do oznaczeń - jeśli projektant nie dał ciała to na płytce jest nadrukowane oznaczenie (kółko z jedną połówką pomalowaną na biało) - tylko trzeba uważać bo spotkałem się ze sprzętem gdzie biała połówka oznaczała minus a w innym plus

cuba22
Posty: 140
Rejestracja: wtorek 19 gru 2006, 00:00

Re: ALESIS M1 Active Mk2 - spalony zasilacz

Post autor: cuba22 » środa 25 lut 2015, 16:30

Witam. Jednak udało mi się uniknąć wymiany tranzystorów i nabyłem na ebay monitor jedna sztuke w cenie 42 funtów i poprostu przekreciłem zasilacz z racji tego iz nabyłem monitor nie do pary. Tranzystory lekko się rożnią od tych które mi się spaliły od tych które nabyłem razem z monitorem zaraz odpalam i robie test czy graja tak samo :) W zasialczu tylko jeden transystor spuchl właßnie od góry

Piniol
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 00:00
Kontakt:

Re: ALESIS M1 Active Mk2 - spalony zasilacz

Post autor: Piniol » środa 25 lut 2015, 17:02

...Witam. Jednak udało mi się uniknąć wymiany tranzystorów i nabyłem na ebay monitor jedna sztuke w cenie 42 funtów i poprostu przekreciłem zasilacz z racji tego iz nabyłem monitor nie do pary. Tranzystory lekko się rożnią od tych które mi się spaliły od tych które nabyłem razem z monitorem zaraz odpalam i robie test czy graja tak samo :) W zasialczu tylko jeden transystor spuchl właßnie od góry ... 


Kondensator kosztuje ok 3 zł. Ja kupiłem 470uF 35v - jest co prawda inny niż oryginalny ale po wymianie działa (jeden z głośników dłużej się troszkę załącza)

Muzyk jazzowy, skrzypek, klawiszowiec.
http://www.myspace.com/bienczyckidominik

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: ALESIS M1 Active Mk2 - spalony zasilacz

Post autor: Zbynia » środa 25 lut 2015, 23:06

Czyli nadal coś jest nie tak - w drugim wymieniłeś?jesli nie to popełniłeś poważny bład
zawsze nalezy wymieniać wszystkie

ODPOWIEDZ