Izolacja akustyczna pomieszczenia z perkusją

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Skinnysweatyman
Posty: 1
Rejestracja: środa 04 mar 2015, 00:00

Izolacja akustyczna pomieszczenia z perkusją

Post autor: Skinnysweatyman » środa 04 mar 2015, 01:22

Witam, poniżej link do schematu miejsca w którym potrzebuję waszej pomocy ;)
http://zapodaj.net/3167e7ee11344.png.html
Drzwi są zaznaczone czerwoną kreską, a wypełniony zielony prostokąt to miejsce perkusji.
Wynajmuje pomieszczenia opisane jako salka i reżyserka, a moja przyjaciółka, która śpiewa wynajmuje pozostałe pomieszczenia zamieszczone na schemacie (1, 2 i 3). WW koleżanka ma zamiar śpiewać w pomieszczeniu 2 lub w pom. 3, ale perkusja (a właściwie to stopa, werbel i tomy) docierają do tych pomieszczeń i odczuwalnie przeszkadzają. Prawde mówiąc to ściany sie trzęsą :(
Czytałem sporo o sposobach izolacji w takich przypadkach, ale jestem amatorem i właściwie to już tyle tych teorii w internecie przeleciałem, że sam nie wiem od czego zacząć i na czym skończyć.
Myślałem o porządnym uszczelnieniu drzwi uprzednio zwiększając ich mase poprzez obustronne obicie płytą wiórową.
Myślałem też o "ściance akustycznej" wykonanej z wełny w stelarzu drewnianym zakrytą płytą wiórowo-gipsową, ale nie wiem gdzie taktycznie najlepiej byłoby ją postawić.
Proszę o waszą pomoc i poparcie/eliminacje WW pomysłów oraz o własne propozycje!


ODPOWIEDZ