Problem z Roland Quad-Capture

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Romuś
Posty: 37
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 00:00

Problem z Roland Quad-Capture

Post autor: Romuś » piątek 20 mar 2015, 18:37

Mam taki problem.
Pracując na Sonar X3 niekiedy jakaś wtyczka strzela sobie focha i wyłącza dostęp tak jak by do karty. Wcześniej pracowałem na karcie RME HDSP 96/32 i kiedy tak się stało wystarczyło zamknąć X3 i uruchomić ponownie. Aktualnie na Rolandzie który jest podłączony przez USB po takim fochu muszę uruchomić system ponownie i dopiero Sonar zaczyna ponownie widzieć kartę.
Czy wszystkie karty na USB tak mają? Lub jak temu zaradzić?

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Problem z Roland Quad-Capture

Post autor: Zbynia » piątek 20 mar 2015, 19:19

Zacznij od zmiany kabla USB i wyłączenia oszczędzania energii dla portów USB

Romuś
Posty: 37
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 00:00

Re: Problem z Roland Quad-Capture

Post autor: Romuś » sobota 21 mar 2015, 11:55

...Zacznij od zmiany kabla USB i wyłączenia oszczędzania energii dla portów USB...

Energie mam ustawioną na najwyższa wydajność (ręcznie). Jeszcze sprawdzę z kablem, choć skoro działa na tym dobrze, a na RME bywało podobnie tylko skutki były inne, to raczej wątpię by to kabel był przyczyną. No ale jak się nie sprawdzi to się człowiek nie dowie.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Problem z Roland Quad-Capture

Post autor: Zbynia » sobota 21 mar 2015, 14:39

Nie ma takiego ustawienia dla portów USB - jest tylko "zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia"
Menadżer urządzeń

Romuś
Posty: 37
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 00:00

Re: Problem z Roland Quad-Capture

Post autor: Romuś » niedziela 22 mar 2015, 11:22

...Nie ma takiego ustawienia dla portów USB - jest tylko "zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia"
Menadżer urządzeń...


Awatar użytkownika
Mu_
Posty: 46
Rejestracja: środa 09 maja 2012, 00:00
Kontakt:

Re: Problem z Roland Quad-Capture

Post autor: Mu_ » środa 01 kwie 2015, 03:13

......Nie ma takiego ustawienia dla portów USB - jest tylko "zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia"
Menadżer urządzeń...

...

Napisz coś więcej o komputerze - zarówno o warstwie sprzętowej jak i programowej.
Kompozytor. W pełni wyposażony użytkownik wyłącznie legalnego oprogramowania i bibliotek muzycznych.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Problem z Roland Quad-Capture

Post autor: Soundscape » środa 01 kwie 2015, 12:55

...Mam taki problem.
Pracując na Sonar X3 niekiedy jakaś wtyczka strzela sobie focha i wyłącza dostęp tak jak by do karty. Wcześniej pracowałem na karcie RME HDSP 96/32 i kiedy tak się stało wystarczyło zamknąć X3 i uruchomić ponownie. Aktualnie na Rolandzie który jest podłączony przez USB po takim fochu muszę uruchomić system ponownie i dopiero Sonar zaczyna ponownie widzieć kartę.
Czy wszystkie karty na USB tak mają? Lub jak temu zaradzić?...
 


*********************************


Mam podobnie w Cubase 7. Jeśli się zawiesi konieczny jest restart komputera, aby ponownie odnalazł interfejs. Tak samo było w Cubase Studio 4, Cubase 6, 6,5 i obecnie 7. Niezależnie od aktualnie używanego interfejsu (M-Audio FW410, Roland Quad Capture, obecnie Octa Capture.) Po zmianie dysku na SSD przynajmniej restart komputera tak nie boli Smile


Gdyby ktoś kiedyś rozwiązał problem jestem chętny się doinformować.Cool


Romuś
Posty: 37
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 00:00

Re: Problem z Roland Quad-Capture

Post autor: Romuś » czwartek 02 kwie 2015, 14:19


Mam podobnie w Cubase 7. Jeśli się zawiesi konieczny jest restart komputera, aby ponownie odnalazł interfejs. Tak samo było w Cubase Studio 4, Cubase 6, 6,5 i obecnie 7. Niezależnie od aktualnie używanego interfejsu (M-Audio FW410, Roland Quad Capture, obecnie Octa Capture.) Po zmianie dysku na SSD przynajmniej restart komputera tak nie boli 
Gdyby ktoś kiedyś rozwiązał problem jestem chętny się doinformować....

niby znalazłem wyjście. Też mam SSD i robię tak:
1. wyjmuję kabel USB i ponownie podłączam
2. robię wylogowanie z systemu i ponowne logowanie.
3. rozglądam się za inną kartą - pewnie ponownie RME.


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Problem z Roland Quad-Capture

Post autor: Zbynia » czwartek 02 kwie 2015, 15:33

Sprawdźcie w takim razie czy są jakieś usługi odpowiedzialne za kartę
jak nie to może wystarczy restart usługi windows audio

sprawdźcie tez czy są jakieś komunikaty w logach systemu

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Problem z Roland Quad-Capture

Post autor: Soundscape » czwartek 02 kwie 2015, 21:57

niby znalazłem wyjście. Też mam SSD i robię tak:
1. wyjmuję kabel USB i ponownie podłączam
2. robię wylogowanie z systemu i ponowne logowanie.
3. rozglądam się za inną kartą - pewnie ponownie RME.


**********************************


Szczerze to przy SSD restart szybszy Wink A tak na poważnie - RME jest na PCI, więc jeśli nabędziesz kolejną kartę USB/FW może się zdarzyć, że będziesz walczył z tym samym problemem. Ja już się jakoś przyzwyczaiłem, a że miałem tak praktycznie z każdą posiadaną przeze mnie werjsą Cubase, oraz każdym interfejsem audio, to nawet nie starałem się z tym walczyć. Może kiedyś jak będzie więcej czasu.


ODPOWIEDZ