Laptop pod mix/mastering

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
aiker
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 24 mar 2015, 00:00

Laptop pod mix/mastering

Post autor: aiker » wtorek 24 mar 2015, 05:39

Nie widziałem żadnego aktualnego tematu więc zakładam. Szukam laptopa, możliwie najtańszego, ale też takiego żebym na pewno się nie martwił o jakieś latencję/zwiechy na cubase 5 w sesji zawierającej powiedzmy do 30 ścieżek z 5 wtyczkami VST na każdej (typu izotope 4, waves kompresor, reverb lexicon, wszelkie autotune'y, vocodery). I żeby to był laptop z którym nie będę mięc problemu ze zgodnością karty dźwiękowej lub innych sprzętów (karta dzwiekowa jaka planuje kupic to m-audio profire 610). Jakie jest minimum? Może macie konkretne modele do polecenia? Dzięki


Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Laptop pod mix/mastering

Post autor: Arkana_Flow » wtorek 24 mar 2015, 10:52

...
Nie widziałem żadnego aktualnego tematu więc zakładam. Szukam laptopa, możliwie najtańszego, ale też takiego żebym na pewno się nie martwił o jakieś latencję/zwiechy na cubase 5 w sesji zawierającej powiedzmy do 30 ścieżek z 5 wtyczkami VST na każdej (typu izotope 4, waves kompresor, reverb lexicon, wszelkie autotune'y, vocodery). I żeby to był laptop z którym nie będę mięc problemu ze zgodnością karty dźwiękowej lub innych sprzętów (karta dzwiekowa jaka planuje kupic to m-audio profire 610). Jakie jest minimum? Może macie konkretne modele do polecenia? Dzięki ...
 


Intel i5, 8GB RAM i dysk SSD (jesli HDD to ten 7200 obrotowy)

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: Laptop pod mix/mastering

Post autor: MrExplosion » środa 25 mar 2015, 16:23

Cienko widzę tą i5 w zmaganiach z sesją opisaną w pierwszym poście. 150 wtyczek i to bardzo konkretnych (izotope np). Choć wiele zależy od sterowników karty wbrew pozorom, ale i tak cienko widzę.

Współpracę z kartą firewire to chyba tylko można ustalić bazując na czyimś wcześniejszym doświadczeniu z jakimś konkretnym zestawem laptop (który chcesz kupić)-software-karta

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Laptop pod mix/mastering

Post autor: Arkana_Flow » środa 25 mar 2015, 16:54

...Cienko widzę tą i5 w zmaganiach z sesją opisaną w pierwszym poście. 150 wtyczek i to bardzo konkretnych (izotope np). Choć wiele zależy od sterowników karty wbrew pozorom, ale i tak cienko widzę.


Kolega też coś napisał o tym że jak najtańszym kosztem.. Ja osobiście bym nie oszczedzał na komputerze.. dobry i7 min. 8gb ram i Ssd.. A może PC? Sam się przesiadłem i nie żałuję ;) większa wydajność, możliwości rozbudowy, duża ilość wyjść USB.. same plusy..

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Laptop pod mix/mastering

Post autor: Zbynia » środa 25 mar 2015, 23:02

Ja bym zaczął od zrezygnowania z karty z Firewire bo zwyczajnie będzie poważny problem z zakupem laptopa z tym interfejsem

Nie widzę też sensu dopłacania do i7 w przypadku laptopa - lepiej kupić stacjonarkę i to na niej męczyć mocne sesje a laptopa w plener do zwykłej rejestracji
I nauczyć się ładować jak najmniej efektów

i oczywiście SSD 240/256GB - nie mniejszy

więcej ramu niż 4GB pod warunkiem wykorzystywania VSTi - inaczej nie ma sensu

ODPOWIEDZ