Płyta głowna

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
SKLL
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 24 mar 2015, 00:00

Płyta głowna

Post autor: SKLL » wtorek 24 mar 2015, 10:47

Witam. Składam nowy komputer i chce wybrać jakaś płytę główna z dobrym układem audio.

Brać coś z ALC 892. ALC 898 czy ALC 1150 ?

Na razie wybrałem konkretne modele:



Gigabyte G1 Sniper b5

ALC898 + kondensatory Nichicon MUSE audio + Wzmacniacz



Gigabyte GA-Z97-D3H

ALC1150 + wzmacniacz słuchawkowy TI NE5532



ASRock Fatal1ty H87 Performance

ALC1150 + Wzmacniacz TI NE5532.



ASRock Fatal1ty H97 Performance

10 zł droższa ale tak naprawde nie wiem czy lepsza Niemniej tutaj występuje Purity Sound 2



ASRock Z97 PRO4

ALC892 + kondensatory firmy Nichicon Fine Gold



ASRock Z87M Extreme4

ALC1150 + wzmacniacz TI N5532

Skłaniam się ku Gigabyte Sniper G1 lub Asrockowi h87 niemniej nurtuje mnie kwestia Purity audio na płytach asrocka

"Na Purity Sound™ 2 składaja się 7.1-kanałowy kodek Realtek ALC1150, przetwornik cyfrowo-analogowy 115dB SNR wraz ze wzmacniaczem różnicowym, wzmacniacz słuchawkowy TI®NE5532, bezkondensatorowa technologia Direct Drive, powłoki ochronne EMI, osłona izolująca PCB oraz DTS Connect. ASRock w swoim układzie Purity Sound™ 2 wykorzystał również najwyżej jakości kondensatory Nichicon, cenione przez audiofilów. "

http://www.asrock.com/news/images/20130502-2.jpg

http://www.asrock.com/microsite/intel8/images/Spectrum.jpg



Warto się tym interesować ? Nurtuje mnie to. Ponoć recki ma dobre ale nie wiem czy to da mi dźwięk multimedialny czyli uśmiech dyskoteki czy bardziej analityczne brzmienie Na ilość bassu też nie narzekam odkąd kupiłem M-Audio Q40, chyba że dostane 'szybszy' bass który będę mógł lepiej kontrolować to ok. Tak wiem rozwodzę się nad audio na płycie głównej ale to dla mnie chyba podstawowy wyznacznik przy kupnie a dźwiękówki nie zamierzam kupować chyba że kiedyś będę miał kasę na coś z górnej półki

ODPOWIEDZ