Fale stojące, a odległość między ścianami

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Fale stojące, a odległość między ścianami

Post autor: PieTras! » niedziela 29 mar 2015, 18:55

Witam. Po przeprowadzce mam taki problem, że rezonuje mi okolica 130Hz, na nieszczeście jest to akurat C (trochę też C# i H). Na tyle mocno rezonuje, że nie mając absoluta mogę w locie rozponać nie tylko tonację C-dur, ale też F-dur, bo słyszę, jak rezonuje alikwot :D

Przymierzam się do tymczasowej, roboczej adaptacji, super byłoby gdybym chociaż trochę to zniwelował. Zastanawiam się, czy przypadkiem nie jest to spowodowane odległością między sufitem, a podłogą (pokój jest w kształcie długiego prostokąta). Odległość między podłogą a sufitem = około 2,55m, a długość fali 130Hz=2,64m. Pewien akustyk zasugerował mi, że może to być problemem, słusznie?

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Fale stojące, a odległość między ścianami

Post autor: matiz » niedziela 29 mar 2015, 20:41

...
Witam. Po przeprowadzce mam taki problem, że rezonuje mi okolica 130Hz, na nieszczeście jest to akurat C (trochę też C# i H). Na tyle mocno rezonuje, że nie mając absoluta mogę w locie rozponać nie tylko tonację C-dur, ale też F-dur, bo słyszę, jak rezonuje alikwot :D

Przymierzam się do tymczasowej, roboczej adaptacji, super byłoby gdybym chociaż trochę to zniwelował. Zastanawiam się, czy przypadkiem nie jest to spowodowane odległością między sufitem, a podłogą (pokój jest w kształcie długiego prostokąta). Odległość między podłogą a sufitem = około 2,55m, a długość fali 130Hz=2,64m. Pewien akustyk zasugerował mi, że może to być problemem, słusznie?...
 




Słusznie.


[addsig]

ODPOWIEDZ