Pomoc przy zakupie interfejsu audio USB

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
greeno
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 20 sty 2014, 00:00

Pomoc przy zakupie interfejsu audio USB

Post autor: greeno » środa 01 kwie 2015, 20:54

Witam. Jestem na etapie zakupu interfejsu audio do swojego małego studia. Poszukuję pomocy ponieważ do tej pory praktycznie pracowałem na „wirtualu” i miałem dłuższą przerwę. Trochę czasu to trwało ale aktualnie skompletowałem już sporo sprzętu i chciałbym to wszystko sensownie spiąć. Zakupiłem bezgłośny wydajny komputer i potrzebuję zakupić do niego interfejs audio na usb. Posiadam kilka instrumentów (pianino cyfrowe, mininova, kilka syntezatorów analogowych, itp. które chciałbym podłączyć do interfejsu, tak abym mógł wprowadzić je jako indywidualne analogowe tory wejściowe które będą widoczne w "DAW". Jestem tego świadomy, że pewnie wszystkich instrumentów na raz nie podepnę bo za interefejs audio pewnie musiał bym zapłacić kilka tysięcy ale dobrze by było jak bym mógł podłączyć chociaż 3-4 instrumenty (8 kanałów) + mikrofon. Kwotę jaką sobie zaplanowałem na zakup interfejsu to ~1500 zł. Znalazłem 2 interfejsy ale nie jestem przekonany czy spełnią moje wymagania.
 
Focusrite Scarlett 18i6
Behringer Firepower FCA1616
 
Niestety jak się zaczyna szukać czegoś konkretnego to okazuje się, iż dużo tego nie ma i ciężko jest coś znaleźć w jakimś rozsądnym przedziale cenowym. Dzisiaj z racji, że miałem trochę czasu odwiedziłem sklep Pasja w Wawie z celem, że coś zakupię ale niestety pogadałem sobie z Norbertem i mnie trochę dobił ;/
 
Focusrite Scarlet 18i6 nie miał na stanie, a Behringera Firepower FCA1616 mi kompletnie odradził. Zaproponował mi natomiast abym w takim przypadku może zastanowił się nad Behringer Xenyx UFX1204 - według recenzji na EIS, sprzęt całkiem niezły. Może pracować jako interfejs, a zarazem standalone. Dzięki niemu mógłbym wprowadzić 5-6 instrumentów + mikrofon. Tylko jak z jakością, w końcu to mixer. Co sądzicie o tym sprzęcie ?

Jest także Focusrite Scarlett 18i20 ale to już koszt rzędu ~2000 zł, a zapewni mi tak naprawdę wprowadzenie 4 instrumentów analogowych stereo. Za cenę ~ 1200 zł mogę zakupić Focusrite Scarlett 18i6 i za pomocą niego mogę wprowadzić 3 instrumenty stereo, może to będzie najlepszy stosunek ceny do wymagań.
 
Mili koledzy, a może i koleżanki podpowiedzcie coś w temacie bo się trochę zawiesiłem.

laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Pomoc przy zakupie interfejsu audio USB

Post autor: laser777 » czwartek 02 kwie 2015, 12:35

Niby Focusrite i Behringer Xenyx UFX1204 mają taką samą rozdzielczość dźwięku.Ale Scarlett pewnie ma lepsze preampy czym lubią się chwalić. W Behringerach U-Phoria nie ma już preampów Xenyx tylko Midas czym też lubią się chwalić że to światowej klasy przedwzmacniacze.
Niby w parametrach nie ma różnicy myślę że o jakości dźwięku decydują detale które podane nie są
I Focusrite i Xenyx przystosowane są do nagrywania zespołów więc jeden i drugi powinien ci wystarczyć.
Nie pamiętam tylko czy behringer ma wejścia midi?ale mimo to ja bym kupił xenyxa bo jest o wiele bardziej rozbudowany i możesz nagrywać na kartę pamięci czy jakiś dysk nie pamiętam ale w każdym bądź razie bez komputera.Myślę że sprzedawca dobrze ci doradził Ja bym kupił.Tyle że trzeba trochę dopłacić do Xenyxa
Ale Scarlett też spokojnie ci wystarczy jak byś nie chciał dopłacać

greeno
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 20 sty 2014, 00:00

Re: Pomoc przy zakupie interfejsu audio USB

Post autor: greeno » czwartek 02 kwie 2015, 13:52

Wejść i wyjść MIDI-DIN nie posiada ale widoczny jest jako sterownik MIDI i można sobie wszystkie kontrolery zmapować w DAW. Może także pracować „stand alone” i nagrywać na kartę pamięci którą można zainstalować. Szczerze mówiąc to chyba faktycznie bym się skusił na tego „Xenyxa” bo ma dużo możliwości, a 300 zł w jedną czy drugą stronę i tak już nie robi mi takiej dużej różnicy. Prawdopodobnie Focusrite 18i6 będzie mi ciężko kupić ponieważ został wycofany z produkcji i w grę wchodzi Focusrite 18i8, który kosztuje ponad 1400 zł. Wolał bym jednak aby wypowiedział się ktoś kto ma fizycznie Behringer Xenyx UFX1204 i jest w stanie coś mi o nim powiedzieć z praktyki.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Pomoc przy zakupie interfejsu audio USB

Post autor: PWA » piątek 03 kwie 2015, 10:03

...Wejść i wyjść MIDI-DIN nie posiada ale widoczny jest jako sterownik MIDI i można sobie wszystkie kontrolery zmapować w DAW. Może także pracować „stand alone” i nagrywać na kartę pamięci którą można zainstalować. Szczerze mówiąc to chyba faktycznie bym się skusił na tego „Xenyxa” bo ma dużo możliwości, a 300 zł w jedną czy drugą stronę i tak już nie robi mi takiej dużej różnicy. Prawdopodobnie Focusrite 18i6 będzie mi ciężko kupić ponieważ został wycofany z produkcji i w grę wchodzi Focusrite 18i8, który kosztuje ponad 1400 zł. Wolał bym jednak aby wypowiedział się ktoś kto ma fizycznie Behringer Xenyx UFX1204 i jest w stanie coś mi o nim powiedzieć z praktyki.... 


Jestem posiadaczem UFX1204 od 1,5 roku i jestem z niego zadowolony. Chyba trudno znaleźć w tej chwili mikser w cenie ok. 1500 i o takich możliwościach jak ten. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że w projektowaniu preampów maczał palce Midas...generalnie są dobre jak na cenę urządzenia. Warto natomiast zastanowić się nad wbudowanym interfejsem audio. W UFX jest to 16 x 4 i w związku z tym, jeżeli chiałbyś rozłożyć kanały na osobnych ścieżkach, to jest to nestety niemożliwe. Oczywiście można dokonać rejestracji na zewnętrznym nośniku (do 16 śladów) i przenieść je do DAW jako osobne ścieżki audio. Nie wiem co masz na myśli pisząc "widoczny jest jako sterownik MIDI i można sobie wszystkie kontrolery zmapować w DAW"... jeżeli chodzi Ci o sterowanie mikserem w DAW z poziomu UFX, to jest to chyba niemożliwe. Mikser pozwala tylko na sterowanie napędem DAW. Jako intefejs audio działa on zarówno po USB jak i Firewire. Nie wiem ile instrumentów chcesz do niego podłączyć, ale pamiętaj że to tylko 12 kanałów, więc max. to 4 stereo + 2 stereo ale na osobnych kanałach lub 4 mono, czyli od 6 do 8 instrumentów w zależności od typu podłączenia. Jest to jeden z powodów, dlaczego myślę o jego wymianie na Soundcraft MTK22. Dodatkowo Soundcraft to interfejs audio 24 x 22, więc wszystko można rejestrować na osobnych ścieżkach bezpośrednio w DAW. Oczywiście jego cena jest zancznie wyższa bo ok. 3700.


Wejścia mono posiadają kompresory na każdy z 4 kanałów, zaś 2 z tych kanałów mają tryb HI-Z co pozwala na podłączenie np. gitary bespośredni od miksera. Mikser posiada też małą matrycę, co umożliwia zabawę z konfiguracją rutowania sygnału. Dodatkowo procesor efektów + tor zleceniowy... naprawdę trudno zaleźć odpowiednik w tej cenie na rynku.


ODPOWIEDZ