Niedrogi interfejs audio

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
pulpet112
Posty: 6
Rejestracja: sobota 18 kwie 2015, 00:00

Niedrogi interfejs audio

Post autor: pulpet112 » niedziela 19 kwie 2015, 13:57

Witam!

Potrzebuję pomocy odnośnie kupna interfejsu audio za ok. 400 zł. Od razu dodam że nie znam się na tym za bardzo ;)

Mam mikrofon dynamiczny Shure SM58. Czytałem trochę, że do dynamicznych mikrofonów nie można stosować interfejsów z przedwzmacniaczem czy jakoś tak... Fajnie by było gdyby ktoś mi naświetlił dlaczego i co się stanie gdy będę miał ten przedwzmacniacz i podepnę do niego dynamika. Jeśli chodzi o softa to mam laptopa Asus z Windows 8.1 i program Cubase 5.

Jaki w tej sytuacji polecacie interfejs??

Z góry wielkie dzięki

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Niedrogi interfejs audio

Post autor: Arkana_Flow » niedziela 19 kwie 2015, 14:31

Czytałem trochę, że do dynamicznych mikrofonów nie można stosować interfejsów z przedwzmacniaczem czy jakoś tak...


Fantom, a nie przedwzmacniacz. To dodatkowe zasilanie, które jest potrzebne, aby mikrofon pojemnościowy dobrze zbierał. Dynamiki tego nie potrzebują, ale raczej się nie rozwalą.. inaczej ze wstęgowymi.. poczytaj zakamarki audio na przykład albo parę poprzednich numerów EiS, jest w nich opisane jak wybrać interfejs.. numery online możesz pobrać za grosze..


Co do interfejsu to do tej ceny i do twojego DAW i typu komputera to spójrz na Focusrite Scarlett Solo.. reszta w tym przedziale cenowym jak dla mnie to gnioty..


Tylko jak będziesz nagrywał to nie miej włączonego napięccia 48V (fantom)

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Awatar użytkownika
pulpet112
Posty: 6
Rejestracja: sobota 18 kwie 2015, 00:00

Re: Niedrogi interfejs audio

Post autor: pulpet112 » niedziela 19 kwie 2015, 14:53

czyli jak wyłącze to napięcie 48V to wtedy będzie ok na dynamicznym tak?

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Niedrogi interfejs audio

Post autor: Arkana_Flow » niedziela 19 kwie 2015, 15:18

...czyli jak wyłącze to napięcie 48V to wtedy będzie ok na dynamicznym tak?... 


jak najbardziej tak

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Awatar użytkownika
pulpet112
Posty: 6
Rejestracja: sobota 18 kwie 2015, 00:00

Re: Niedrogi interfejs audio

Post autor: pulpet112 » niedziela 19 kwie 2015, 20:25

OK dzieki wielkie za info. A mogłbyś mi przybliżyć w jaki sposób wybrałeś dla mnie akurat tego Focusrite'a ? na co trzeba zwracać uwagę biorąc pod uwagę te parametry które podałem?

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Niedrogi interfejs audio

Post autor: Arkana_Flow » niedziela 19 kwie 2015, 22:30

...OK dzieki wielkie za info. A mogłbyś mi przybliżyć w jaki sposób wybrałeś dla mnie akurat tego Focusrite'a ? na co trzeba zwracać uwagę biorąc pod uwagę te parametry które podałem?... 




thomann.de i zobaczyłem co jest do 400 zł..


Są jakieś Behringery, których nie używałem więc się nie wypowiadam, ale raczej to ostry shit, jakiś Lexicon jest, którego kompletnie nie polecam itp itd


Focusrite jest sprawdzony, do tego działa na bank dobrze z Cubase. ..i jest stabilny.. nie jak jakieś tanie lexicony.. do tego nienajgorszy preamp tam jest zamontowany plus masz wejście instrumentalno/liniowe do którego możesz podłączyć np. gitarę lub syntezator w mono (niestety nie w stereo, gdyż tylko jedno wejście jest), masz do tego direct monitoring, czyli będziesz słyszeć się w słuchaweczkach bez opóźnień. Minusem jest, że wyjśca są niezbalansowane, nie wiem czy chcesz podłaczyć do tego monitory czy jakieś inne głośniki? no ale cena... ja osobiście radzę się zastanowić co chciałbyś robić/dogrywać w przyszłości i jeśli chcesz robić coś więcej niż tylko nagrywanie jednego sygnału mikrofonowego to warto dołożyć chociażby do takiego Scarlett 2i2, który już ma dwa wejścia combo (mikrofonowo-liniowe) i wyjścia zbalansowane. Wiesz zależy co chcesz robić.. ja za kompletnego małolata nagrywałem na SB Live za 50zł do którego miałem podłączony zrobiony przez typka przedwzmacniacz na układzie INA217 (koszt z robotą to jakieś 80zł było), używając Shure'a C608 i dobrych sterowników (kx) potrafiłem osiągnąć bardzo dobrą jakość wokalu ;)

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Awatar użytkownika
pulpet112
Posty: 6
Rejestracja: sobota 18 kwie 2015, 00:00

Re: Niedrogi interfejs audio

Post autor: pulpet112 » niedziela 19 kwie 2015, 22:34

......OK dzieki wielkie za info. A mogłbyś mi przybliżyć w jaki sposób wybrałeś dla mnie akurat tego Focusrite'a ? na co trzeba zwracać uwagę biorąc pod uwagę te parametry które podałem?... 

thomann.de i zobaczyłem co jest do 400 zł..
Są jakieś Behringery, których nie używałem więc się nie wypowiadam, ale raczej to ostry shit, jakiś Lexicon jest, którego kompletnie nie polecam itp itd
Focusrite jest sprawdzony, do tego działa na bank dobrze z Cubase. ..i jest stabilny.. nie jak jakieś tanie lexicony.. do tego nienajgorszy preamp tam jest zamontowany plus masz wejście instrumentalno/liniowe do którego możesz podłączyć np. gitarę lub syntezator w mono (niestety nie w stereo, gdyż tylko jedno wejście jest), masz do tego direct monitoring, czyli będziesz słyszeć się w słuchaweczkach bez opóźnień. Minusem jest, że wyjśca są niezbalansowane, nie wiem czy chcesz podłaczyć do tego monitory czy jakieś inne głośniki? no ale cena... ja osobiście radzę się zastanowić co chciałbyś robić/dogrywać w przyszłości i jeśli chcesz robić coś więcej niż tylko nagrywanie jednego sygnału mikrofonowego to warto dołożyć chociażby do takiego Scarlett 2i2, który już ma dwa wejścia combo (mikrofonowo-liniowe) i wyjścia zbalansowane. Wiesz zależy co chcesz robić.. ja za kompletnego małolata nagrywałem na SB Live za 50zł do którego miałem podłączony zrobiony przez typka przedwzmacniacz na układzie INA217 (koszt z robotą to jakieś 80zł było), używając Shure'a C608 i dobrych sterowników (kx) potrafiłem osiągnąć bardzo dobrą jakość wokalu ;)...

nooo i to jest konkretna odpowiedz!!! Dzieki ci wielkie ;)

ODPOWIEDZ