MOTU 828 MK II USB czy Focusrite 18i8?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
zygmunt
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2012, 00:00

MOTU 828 MK II USB czy Focusrite 18i8?

Post autor: zygmunt » środa 20 maja 2015, 20:50

Mam możliwość zakupu używanego interfejsu Motu 828 MK II pod USB 2.0.
Czy warto się pakować w ten interfejs zważywszy, że to już leciwy sprzęt (choć ponoć w 100% sprawny) czy lepiej dołożyć kasę i kupić np. Focusrite 18i8 ?
Jeśli zdecydowałbym się na Motu, to czy nie będzie problemu z pracą i sterownikami pod win7 x64 ??

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: MOTU 828 MK II USB czy Focusrite 18i8?

Post autor: fallworm » środa 20 maja 2015, 21:00

...Mam możliwość zakupu używanego interfejsu Motu 828 MK II pod USB 2.0.
Czy warto się pakować w ten interfejs zważywszy, że to już leciwy sprzęt (choć ponoć w 100% sprawny) czy lepiej dołożyć kasę i kupić np. Focusrite 18i8 ?
Jeśli zdecydowałbym się na Motu, to czy nie będzie problemu z pracą i sterownikami pod win7 x64 ?
...
 




Ja bym brał Motu ze względu na ilość wejść/wyjść. Motu produkuje dobre interfejsy, sam kiedyś wybierałem między RME a Motu, no ale ze względu na stabilność i kompatybilność wybrałem RME, za Totalmix'a i przetworniki AD/DA. W tym momencie nie będę rozpisywał szczegółowo dlaczego RME bo już nie za bardzo pamiętam (o to chodziło by kupić i zapomnieć) ale Motu było zawsze konkurentem dla RME. Focustrite.. To zawsze było dla mnie budżetowym wydarzeniem.




Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: MOTU 828 MK II USB czy Focusrite 18i8?

Post autor: Zbynia » czwartek 21 maja 2015, 17:54

Ja zacząłbym od wizyt na stronach producentów w celu wyszukania najnowszych sterowników i historii aktualizacji tychże (by zobaczyć czy firma podchodzi do tematu poważnie czy ma to gdzieś)

Następnie fora producentów w poszukiwaniu informacji o problemach na przykład przy pracy na usb 3.0 czy hubach

Na koniec bym sobie zostawił dywagacje na temat jakości i brzmienia

zygmunt
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2012, 00:00

Re: MOTU 828 MK II USB czy Focusrite 18i8?

Post autor: zygmunt » niedziela 24 maja 2015, 21:40

...Ja zacząłbym od wizyt na stronach producentów w celu wyszukania najnowszych sterowników i historii aktualizacji tychże (by zobaczyć czy firma podchodzi do tematu poważnie czy ma to gdzieś)

Następnie fora producentów w poszukiwaniu informacji o problemach na przykład przy pracy na usb 3.0 czy hubach

Na koniec bym sobie zostawił dywagacje na temat jakości i brzmienia...

Więc, jak tak przeglądam różne fora, to wychodzi na to, że Motu jest super i bezproblemowe przy firewire, ale przy podłączeniu USB już tak różowo nie jest, sporo osób ma różne problemy ze stabilnością itp.
Myślałem też o modelu Mote Ultalite mk3 i to samo - ponoć problemy przy USB.

Więc liczyłem na opinie osób, które używają na co dzień Motu 828 MK2 i USB2.0 (MK3 poza zasięgiem portfela).



zygmunt
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2012, 00:00

Re: MOTU 828 MK II USB czy Focusrite 18i8?

Post autor: zygmunt » czwartek 28 maja 2015, 17:42

A może jakieś opinie odnośnie Motu Ultralite MK3 (w porównaniu z Scarlett 18i8)???
Chodzi mi głównie o stabilność pracy przy używaniu USB2.0 (ew.USB3.0) ?

ODPOWIEDZ