Klawiatura sterująca MIDI/USB

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
archaniol_michal
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 18 cze 2015, 00:00

Klawiatura sterująca MIDI/USB

Post autor: archaniol_michal » czwartek 18 cze 2015, 11:10

Witam,


poczytałem sporo o klawiaturach sterujących (również z użyciem googla), ale interesuje mnie głos w zestawieniu konkretnych modeli i wyboru, który z nich oferuje najwyższą jakość/funkcje. Klawiatura będzie mi służyć raczej do grania i tworzenia w domowym studio, czasem dla zabicia czasu na małej scenie - ale bez szału. Mam ograniczony budżet dlatego też muszę dokonać wyboru z poniższych (raczej kiepskich modeli), ale tak już jest że nie zawsze ma się to co się chce. Przechodząc do meritum, która klawiatura byłaby najrozsądniejszym wyborem z poniższych - acha dodam, że klawiatura może być zarówno 61 jak i 49:


 


1. KORG microKEY 61


2. NOVATION Launchkey 49


3. M-Audio Keystation 49 II lub 61


4. Roland A-49


raczej na żadne ważone czy półważone klawisze nie będzie mnie stać, więc musze wybrać z tego co oferuje rynek w tych cenach.


Dziękuję za wszelką opinię i pomoc.


Pozdrawiam serdecznie


Andrzej




Awatar użytkownika
dr_After
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 25 gru 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Klawiatura sterująca MIDI/USB

Post autor: dr_After » czwartek 18 cze 2015, 12:42

...
Witam,

poczytałem sporo o klawiaturach sterujących (również z użyciem googla), ale interesuje mnie głos w zestawieniu konkretnych modeli i wyboru, który z nich oferuje najwyższą jakość/funkcje. Klawiatura będzie mi służyć raczej do grania i tworzenia w domowym studio, czasem dla zabicia czasu na małej scenie - ale bez szału. Mam ograniczony budżet dlatego też muszę dokonać wyboru z poniższych (raczej kiepskich modeli), ale tak już jest że nie zawsze ma się to co się chce. Przechodząc do meritum, która klawiatura byłaby najrozsądniejszym wyborem z poniższych - acha dodam, że klawiatura może być zarówno 61 jak i 49:

 

1. KORG microKEY 61

2. NOVATION Launchkey 49

3. M-Audio Keystation 49 II lub 61

4. Roland A-49

raczej na żadne ważone czy półważone klawisze nie będzie mnie stać, więc musze wybrać z tego co oferuje rynek w tych cenach.

Dziękuję za wszelką opinię i pomoc.

A musi być nowa? Ja przez ponad 10 lat uzywałem Rolanda A33 - swietna klawiatura, sprezynowa, pełne klawisze, półważona, sześć oktaw, funkcjonalna w domu i na scenie. przęt nie do zdarcia, używałem na wielu koncertach i nigdy mnie nie zawiodła. Teraz możesz ją dostac bardzo tanio na aukcjach, jak np. tu: http://allegro.pl/profesionalna-klawiatura-sterujaca-roland-a33-a-33-i5430981718.html (to nie moja aukcja, ja swojej nie sprzedaję). Za tę cenę masz najwiekszą klawiaturę z fajnym mechanizmem i dobrą sceniczną funkcjonalnością.






... 


archaniol_michal
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 18 cze 2015, 00:00

Re: Klawiatura sterująca MIDI/USB

Post autor: archaniol_michal » czwartek 18 cze 2015, 12:50

Niby nie musi być nowa, ale zawsze to większa pewność odnośnie stanu - nie raz już się zawiodłem (akurat nie w związku ze sprzętem muzycznym), co nie znaczy że zupełnie odrzucam taką opcję. Ważne również żeby klawiatura chodziła na USB a nie samo Midi (na tą chwilę używam wyłącznie wtyczek i programu DAW, na syntezatory i inne sprzęty midi przyjdzie czas może w przyszłości). Tak czy inaczej dzięki za opinię. 



archaniol_michal
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 18 cze 2015, 00:00

Re: Klawiatura sterująca MIDI/USB

Post autor: archaniol_michal » czwartek 18 cze 2015, 12:54

...http://olx.pl/oferta/line-6-toneport-kb37-klawiatura-sterujaca-interface-kontroler-midi-usb-CID751-IDajqdN.html
polecam wszystkimi rękami...
 




Wybacz ale wygląda to jak chamskie badziewie dla dzieci...to Twój sprzęt?


Tak czy inaczej ilość klawiszy zbyt mała, więc wciąż ponawiam prośbę o opinię na temat klawiatur które podałem


Awatar użytkownika
dr_After
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 25 gru 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Klawiatura sterująca MIDI/USB

Post autor: dr_After » czwartek 18 cze 2015, 13:08

 Ważne również żeby klawiatura chodziła na USB a nie samo Midi (na tą chwilę używam wyłącznie wtyczek i programu DAW, na syntezatory i inne sprzęty midi przyjdzie czas może w przyszłości). Tak czy inaczej dzięki za opinię. ... 



brak USB nigdy nie był dla mnie przeszkoda w obsłudze wtyczek i DAW, oczywiste jest jednak, że mam interfejs audio z wejściem MIDI. Tak czy inaczej jakiegoś interfejsu też pewnie używasz, a jesli nie, to będziesz, by nie mieć problemów z latencją. W takim wypadku USB jest zbędnym dodatkiem.




archaniol_michal
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 18 cze 2015, 00:00

Re: Klawiatura sterująca MIDI/USB

Post autor: archaniol_michal » czwartek 18 cze 2015, 14:31

... Ważne również żeby klawiatura chodziła na USB a nie samo Midi (na tą chwilę używam wyłącznie wtyczek i programu DAW, na syntezatory i inne sprzęty midi przyjdzie czas może w przyszłości). Tak czy inaczej dzięki za opinię. ... 
brak USB nigdy nie był dla mnie przeszkoda w obsłudze wtyczek i DAW, oczywiste jest jednak, że mam interfejs audio z wejściem MIDI. Tak czy inaczej jakiegoś interfejsu też pewnie używasz, a jesli nie, to będziesz, by nie mieć problemów z latencją. W takim wypadku USB jest zbędnym dodatkiem.

...
 


pewnie masz rację, ale wolałbym mieć klawisze z możliwością usb i midi jednocześnie bez dodatkowego interfejsu (przynajmniej na tą chwilę) ostatecznie skończy się tak jak mówisz...


nikt nic odnośnie tych modeli? ja osobiście skłaniam się tak z danych technicznych (chociaż złapałem kilka recencji w necie) do novation (więcej konktrolerów i opcji w porównaniu do pozostałych), ale wolałbym przed zakupem coś usłyszeć od ludzi obeznanych z tematem bardziej ode mnie.


Awatar użytkownika
dr_After
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 25 gru 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Klawiatura sterująca MIDI/USB

Post autor: dr_After » czwartek 18 cze 2015, 15:30

nikt nic odnośnie tych modeli? ja osobiście skłaniam się tak z danych technicznych (chociaż złapałem kilka recencji w necie) do novation (więcej konktrolerów i opcji w porównaniu do pozostałych), ale wolałbym przed zakupem coś usłyszeć od ludzi obeznanych z tematem bardziej ode mnie.... 




Nie korzystałem z żadnego, ale o Novation słyszałem wiele dobrego, choć najwięcej o ich serri Remote SL mk2, znacznie mniej o Nokturnie. Ta Launchkey wygląda fajnie, choć pokretła i suwaki wyglądaja budżetowo. No ale kosztuje ten sterownik mało, wiec luz. Generalnie w tym przedziale cenowym to nie oczekuj cudów.


Korg Microkey - unikałbym jak ognia, to coś ma chyba pomniejszone klawisze, komfort pracy będzie znikomy.



M-audio nie ufam za bardzo, naciałem się na ich produktach, jakośc wykonania bywa kiepska.



Rolanda lubię i cenię, mam trzy klawiatury tej marki, ta wygląda przywoicie. ALE: ma mało opcji kontrolowania (nie ma pokręteł, suwaków). Z tych czterech zdecydowałbym się zatem na Novation.






Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Klawiatura sterująca MIDI/USB

Post autor: PWA » czwartek 18 cze 2015, 19:23

Poza Rolandem, żadna z tych klawiatur nie ma interfejsu MIDI... więc wybór dla Ciebie powinien być prosty o ile chcesz mieć i USB i MIDI . Dodam, że podobnie jak ty uważałem, że MIDI jest zbędne skoro mam USB... życie szybko zweryfikowało to przekonanie i klawiatura wylądowała w ogłoszeniach "do sprzedania".
Z tego co wymieniłeś najsensowniej prezentuje się Novation... przyzwoita firma, więc produkt, nawet tańszy, powinien być ok. Ja osobiście dozbierał bym trochę więcej kasy i zdecydował się na Novation Impuls.
Popatrz jeszcze na Nektar Impact LX... miałem taką klawiaturę i była całkiem niezła... niestety nie ma interfejsu MIDI

zygmunt
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2012, 00:00

Re: Klawiatura sterująca MIDI/USB

Post autor: zygmunt » piątek 19 cze 2015, 00:19

a ja polecę E-mu X-board. Są chyba w opcjach 25 (na pewno), 49 i 61.
Oczywiście używane i też bardzo dobrej jakości (jak na tę półkę cenową).
Mają dynamiczną niezłą klawiaturę dużo programowalnych gałek do pokręcenia, są do zdobycia za niewielką kasę i mają, co ważne w tej cenie aftertouch.
Ja mam 25 klawiszy i chyba zapoluję na drugą taką tylko 49.
Tanie a cieszy

ODPOWIEDZ