Windows 10?

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Windows 10?

Post autor: PieTras! » wtorek 14 lip 2015, 18:49

Jakie macie doświadczenia? Kupuję lapka do tworzenia muzyki, zastanawiam się, czy nie skorzystać z opcji przejścia na 10tkę od razu po zakupie, by nie stracić potem danych. Zastanawiam sie nad chorobami wieku dziecięgo, czyli brakiem kompatybilności z VST, dziurami itd.

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: chantizstudio » wtorek 14 lip 2015, 20:38

Ja raczej nie będę aktualizował do WIN 10. Przynajmniej nie w tym roku. Też boje się ze niektóre wtyki, programy, mogą nie działać. Darmowa aktualizacja jest atrakcyjna, ale zawsze jest ta nie pewność. Za darmo system będzie można aktualizować przez rok od wydania 10, czyli do lipca 2016, Także jest jeszcze czas, by obczaić sprawę.
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: Arkana_Flow » wtorek 14 lip 2015, 23:40

...
Jakie macie doświadczenia? Kupuję lapka do tworzenia muzyki, zastanawiam się, czy nie skorzystać z opcji przejścia na 10tkę od razu po zakupie, by nie stracić potem danych. Zastanawiam sie nad chorobami wieku dziecięgo, czyli brakiem kompatybilności z VST, dziurami itd....
 



z Win8.1 na Win10 można przejść poprzez windows update, nie tracąc danych i konfiguracji

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: Zbynia » wtorek 14 lip 2015, 23:59

Poczekajmy do wersji finalnej

Co do preview to nie zauważyłem problemów ale testowałem chwilę
w sumie w systemie niewiele się zmienia

Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: PieTras! » środa 15 lip 2015, 09:58

...
...
Jakie macie doświadczenia? Kupuję lapka do tworzenia muzyki, zastanawiam się, czy nie skorzystać z opcji przejścia na 10tkę od razu po zakupie, by nie stracić potem danych. Zastanawiam sie nad chorobami wieku dziecięgo, czyli brakiem kompatybilności z VST, dziurami itd....
 


z Win8.1 na Win10 można przejść poprzez windows update, nie tracąc danych i konfiguracji
...
 




A przeszedłeś?

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: DJOZD » środa 15 lip 2015, 10:32

Ja za kilka dni robię tak - kopia partycji systemowej na inny dysk, a potem upgrade/update na tej wpasnie kopii. I zobaczę jaki będzie efekt po instalacji. Na pewno kilka poprawek będzie niezbędnych.

Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: PieTras! » środa 15 lip 2015, 10:36

Daj znać, jakie wrażenia.

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: Arkana_Flow » środa 15 lip 2015, 12:15

...
...
...
Jakie macie doświadczenia? Kupuję lapka do tworzenia muzyki, zastanawiam się, czy nie skorzystać z opcji przejścia na 10tkę od razu po zakupie, by nie stracić potem danych. Zastanawiam sie nad chorobami wieku dziecięgo, czyli brakiem kompatybilności z VST, dziurami itd....
 


z Win8.1 na Win10 można przejść poprzez windows update, nie tracąc danych i konfiguracji
...
 




A przeszedłeś?...
 


Przejdę jak tylko update będzie dostępny, czyli za około tydzień czasu.


W mojej opinii każda nowa wersja Windowsa była lepsza od poprzedniej i nie ma co się bać przesiadki. To co chodzi na 8.1 powinno chodzić bez problemowo na 10.


Dobra jest opcja ze stworzeniem ghosta partycji systemowej jak to napisał kolega wyżej.


Może zrób tak zaraz po zakupie lapka a potem zrób update do 10. 


Stawianie i konfiguracja nowych systemów to chwila.

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: PieTras! » środa 15 lip 2015, 16:40

Ogólnie biorąc - przejście z 8.1 na 10 jest darmowe, prawda? I późniejsze updaty (jakies serwis packi czy coś) również będą darmowe?

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: Zbynia » środa 15 lip 2015, 17:40

Arkana

W zasadzie wszystko co działało pod Vistą powinno bezproblemowo działać na 10 (łącznie ze sterownikami)

Pietras

Oczywiście - przez pierwszy rok od wydania upgrade z win x do win 10 jest darmowy - po tym okresie będzie płatny
cała reszta czyli aktualizacje systemu nie ma z tym nic wspólnego (chociaż nie dziwne że o to pytasz bo na wielu forach niby konkretnych ludziom coś odbiło i twierdzili że aktualizacje systemu będą płatne - bezsens)

osobiście wstrzymam się do nowego roku (plus pewnie zmiana kompa) - przynajmniej wyeliminują jakieś błędy wieku dziecięcego chociaż Insider śmigał przyzwoicie i błędów nie miałem)


ODPOWIEDZ