Access Virus - cichy sygnal

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
kosztajec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 19 lip 2015, 00:00

Access Virus - cichy sygnal

Post autor: kosztajec » niedziela 19 lip 2015, 02:55

Witam, posiadam virusa b i za cholerę nie wiem jak to zrobic , aby sygnał byl głośniejszy, każda próba kończy się przesterowaniem, nie których presetow praktycznie nie słychać. Podlaczam go do interfacu focusrite 2i2 przez kabel trs. Pracuje na Abletonie. Jakieś pomysły?


fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Access Virus - cichy sygnal

Post autor: fallworm » niedziela 19 lip 2015, 17:37

...
Witam, posiadam virusa b i za cholerę nie wiem jak to zrobic , aby sygnał byl głośniejszy, każda próba kończy się przesterowaniem, nie których presetow praktycznie nie słychać. Podlaczam go do interfacu focusrite 2i2 przez kabel trs. Pracuje na Abletonie. Jakieś pomysły?...
 




No dobra, dodatkowe pytanie:




Skąd wiesz że w Virusie B wyjścia są symetryzowane? Wydaje mi się że ten improvement pojawił się dopiero w wersji C.


kosztajec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 19 lip 2015, 00:00

Re: Access Virus - cichy sygnal

Post autor: kosztajec » niedziela 19 lip 2015, 18:10

 Nie wiem, to moja pierwsza zabawka i nie bardzo wiem o co chodzi.. :/ ale  niektóre presety działają normalnie ale przy każdym syngalem wychodzi coś na przester, nie wiem czy to normalne, nie chce nic spalic dlatego pytam.


fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Access Virus - cichy sygnal

Post autor: fallworm » poniedziałek 20 lip 2015, 08:47

... Nie wiem, to moja pierwsza zabawka i nie bardzo wiem o co chodzi.. :/ ale  niektóre presety działają normalnie ale przy każdym syngalem wychodzi coś na przester, nie wiem czy to normalne, nie chce nic spalic dlatego pytam....

Napisałeś, że używasz połączeń TRS - więc za pewne kabli symetrycznych, czyli końcówek "duży jack stereo" . Wg mnie warto sprawdzić połączenie niesymetryczne czyli spróbować użyć kabli ze złączami TS - "duży jack mono" i odpowiednio skonfigurować wejście w interfejsie (w mikserze).

Zapytałem skąd wiesz, że takiego podłączenia należy użyc? Czyli TRS zamiast TS?

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Access Virus - cichy sygnal

Post autor: Zbynia » poniedziałek 20 lip 2015, 10:10

A co to za różnica?
Jeśli Virus posiada wyjścia symetryczne to i tylko taki sygnał wyjdzie nawet podłączając za pomocą TRS
Od regulacji poziomu w takim wypadku jest karta muzyczna gdzie powinno sie ustawić poziom -10 dla połączenia niesymetrycznego lub +4 dla symetrycznego

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Access Virus - cichy sygnal

Post autor: fallworm » poniedziałek 20 lip 2015, 13:40

...A co to za różnica?
...

Kluczem jest właśnie to co napisałem - "odpowiednio skonfigurować w interfejsie".



Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Access Virus - cichy sygnal

Post autor: matiz » poniedziałek 20 lip 2015, 17:58

...
Witam, posiadam virusa b i za cholerę nie wiem jak to zrobic , aby sygnał byl głośniejszy, każda próba kończy się przesterowaniem, nie których presetow praktycznie nie słychać. Podlaczam go do interfacu focusrite 2i2 przez kabel trs. Pracuje na Abletonie. Jakieś pomysły?...
 


Jednym kablem TRS? Z wyjścia słuchawkowego do wejścia liniowego symetrycznego, jak mniemam?
Podłącz dwoma kablami z wyjść liniowych do wejść w interfejsie, kable na razie spokojnie mogą być niesymetryczne. 


[addsig]

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Access Virus - cichy sygnal

Post autor: Arkana_Flow » wtorek 21 lip 2015, 10:15

zmieniłeś przełączniki pod wejściami w Focusricie na line?


co się dzieję jak zmieniasz gain w karcie?


skąd wychodzisz z virusa?

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Awatar użytkownika
bluebottle
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 00:00

Re: Access Virus - cichy sygnal

Post autor: bluebottle » wtorek 28 lip 2015, 11:58

...Witam, posiadam virusa b i za cholerę nie wiem jak to zrobic , aby sygnał byl głośniejszy, każda próba kończy się przesterowaniem, nie których presetow praktycznie nie słychać. Podlaczam go do interfacu focusrite 2i2 przez kabel trs. Pracuje na Abletonie. Jakieś pomysły?...

Proponuję: 1. podłaczyć słuchawki na wyjście "OUT 1 L" i sprawdzić.
2. sprawdzić na jakie wyjście skierowane jest brzmienie (OUT1, OUT2, itd kombinacji jest sporo)
3. wejść głębiej w brzmienie bo jest tam kilka miejsc gdzie można zmniejszyć "volume"

pozdr

ODPOWIEDZ