JBL LSR 308 czy Focal Alpha 65?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
beybus
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 26 lip 2015, 00:00

JBL LSR 308 czy Focal Alpha 65?

Post autor: beybus » niedziela 26 lip 2015, 19:29

Witam wszystkich.

Jakiś tydzień temu kupiłem Focale Alpha 65 i grają bardzo dobrze, ale trochę za 'ładnie'.
Błędów w miksie i detali trzeba się trochę doszukiwać, a podobno JBLe są lepsze pod tym względem więc poważnie się zastanawiam nad oddaniem Focali lub zamianę na właśnie 308.

Ktoś słuchał obydwu modeli i może się wypowiedzieć czy taka zamiana ma w ogóle sens?

Z góry dzięki.

MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: JBL LSR 308 czy Focal Alpha 65?

Post autor: MrExplosion » wtorek 28 lip 2015, 23:24

Jeśli nie przeszkadza Ci, że monitory nie grają "pięknie" (czyli w sumie jeśli służyć mają bardziej do miksu niż produkcji lub słuchania) to możesz spróbować posłuchać Yamaha HS-7 lub HS-8. Będzie mniej górki i dołu, więc relatywnie lepiej usłyszysz środek. Tych Focali nie kojarzę, ale przypuszczam że jeśli brzmią "ładnie" to mogą być monitory w stylu Adam A7x. Mi jakoś zawsze łatwiej jest się zorientować w miksie na czymś w stylu tych Yamaha plus sprawdzanie szczegółów na dobrych słuchawkach, więc może u Ciebie to też tak działa. JBL w porównaniu do Yamahy ma już troszkę bardziej brzmienie typu uśmiech dyskoteki czyli mniej środka (ale też nie jakoś drastycznie). Gdzie w tym porównaniu są Focale nie wiem, mogę się tylko domyślać

ODPOWIEDZ