Przedwzmacniacz + mikrofon do 6000 zł

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Drjudrju
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 18 cze 2015, 00:00

Przedwzmacniacz + mikrofon do 6000 zł

Post autor: Drjudrju » środa 26 sie 2015, 14:52

Witam zamierzam kupić przedwzmacniacz mikrofonowy i mikrofon pojemnościowy, mam na to 6000zł (mogę wydać więcej, co miesiąc dochodzi mi 200zł). Mikrofon potrzebny mi tylko do nagrywania wokalu.

Zastanawiałem się nad przedwzmacniaczem TRUE Systems P-Solo V2(2307,25zł) lub GRACE DESIGN M101 (3982,54zł). tylko jaki mikrofon do tego. Albo jakiś inny przedwzmacniacz?

laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Przedwzmacniacz + mikrofon do 6000 zł

Post autor: laser777 » środa 26 sie 2015, 16:04

Mikrofon dobiera się pod barwę głosu więc dobrze by było wypróbować w sklepie czy wypożyczyć przed zakupem.
Przedwzmacniacza nie warto kupować za tyle kasy bo jak mikrofon jest słaby to cudów nie będzie lepiej kupić sobie porządny mikrofon za tą kasę.
Np
Neumann TLM 49 set

Mikrofony z tej półki nie potrzebują zasilania phantom bo moją własne zasilanie

Ewentualnie trochę tańszy mikrofon i do tego jakiś dobry interfejs jak nie masz.

Drjudrju
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 18 cze 2015, 00:00

Re: Przedwzmacniacz + mikrofon do 6000 zł

Post autor: Drjudrju » środa 26 sie 2015, 16:49

...Mikrofon dobiera się pod barwę głosu więc dobrze by było wypróbować w sklepie czy wypożyczyć przed zakupem.
Przedwzmacniacza nie warto kupować za tyle kasy bo jak mikrofon jest słaby to cudów nie będzie lepiej kupić sobie porządny mikrofon za tą kasę.
Np
Neumann TLM 49 set

Mikrofony z tej półki nie potrzebują zasilania phantom bo moją własne zasilanie

Ewentualnie trochę tańszy mikrofon i do tego jakiś dobry interfejs jak nie masz....


-A focusrite scarlett 6i6 wystarczy?

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Przedwzmacniacz + mikrofon do 6000 zł

Post autor: Paweł » środa 26 sie 2015, 17:13

Kolego Laser, nie siej zamętu.

Po pierwsze, jeśli jest możliwość doboru sprzętu do głosu, to dobieramy cały tor, czyli mikrofon i preamp. Bo przede wszystkim ważne jest żeby te dwa sprzęty ze sobą grały.

Po drugie, oczywiście dobry preamp nie uratuje słabego mikrofonu, ale dobry mikrofon na słabym preampie zabrzmi równie kiepsko.

Po trzecie, proponujesz TLM'a za prawie 6 kafli o ile dobrze pamiętam i podłączenie go do preampu w interfejsie????

Po czwarte:
"Mikrofony z tej półki nie potrzebują zasilania phantom bo moją własne zasilanie"
WHAT?

Wracając do meritum. Oczywiście kup i preamp i mikrofon. Jaki? Odpowiedź zależy od barwy głosu i stylistyki, w której się głównie poruszasz i warunków akustycznych pomieszczenia, w którym będziesz nagrywał.

Ten True Systems to bardzo dobry preamp w swojej klasie i cenie. Sam użytkuję od lat pierwszą wersję (nie wiem niestety czym się różni od drugiej). Jest neutralny, przezroczysty, pozbawiony podbarwień i zniekształceń. Wyciąga praktycznie jak pod szkłem powiększającym wszystkie cechy mikrofonu. Wraz z Audio Technic'ą 4050 stanowią dla mnie "zestaw startowy" pozwalający poznać głos, który mam nagrać. Często przy tym zestawie też zostaję (utwory, ale i np. 100% lektorów). Wyjątek stanowią aranże, albo style wymagające przybrudzenia, czy zawężenia głosu już na etapie rejestracji. Także jeśli zależałoby Ci na zestawie czystym i neutralnym, to polecam właśnie taki.
Jak dla mnie kolejnym sensownym neutralnym preampem idąc wyżej cenowo jest dopiero Avalon M5.

AT 4050 mimo że nie jest tak popularny, wciąga nosem np. TLM'a 103.

Ale, jak pisałem, jeśli to ma być sprzęt tylko dla Ciebie, wszystko zależy od głosu i stylistyki.

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Przedwzmacniacz + mikrofon do 6000 zł

Post autor: Paweł » środa 26 sie 2015, 17:17

......-A focusrite scarlett 6i6 wystarczy?...

No nie, preampy w tym Focusie są partnerami dla mikrofonów z poziomu circa 400 - 500 zł. Już np. z sE220 da się wyciągnąć więcej przy pomocy jakiegokolwiek preampu. Oczywiście nie mówimy tu np. o pseudo lampach za 400 zł.

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Przedwzmacniacz + mikrofon do 6000 zł

Post autor: fallworm » środa 26 sie 2015, 17:34

 
Oj panowie panowie,
 
Przyszło złożyć zestaw za więcej niż 500 zł i już jest problem..
 
Oczywiście zgadzam się że tor dobiera się do źródła.
 
Ale zgadzam się również z przekonaniem że można w tych rejestrach cenowych złożyć coś
uniwersalnego.
Testowałem bardzo dużo mikrofonów i napisze tak - tylko jedna marka mnie nie
rozczarowała - Brauner.
 
Każdy preamp w niskich cenach atakuje ścieżki brudem, który jest generalnie (po mimo
wielu opini różnych sceptyków) bardzo porządany.
W tej cenie, jeżeli autor tematu nie chce, jakichś skomplikowanych kombajnów typu
channel strip - sprawdzić bardzo poprawny
 
ISA ONE - z rozszerzeniem AD-DA (ja kupowałem swój za 2350 PLN i cena do tej pory jest
taka na muzyczny.pl tylko trzeba zadzwonić i pogadać)
 
Więc komplet dla mnie który wyciśnie wszystko co się da z zainwestowanych pieniędzy to

ISA ONE + AD-DA
Brauner Phantom Classic
 
Ja nawet na test bym tej pary nie brał - to jest dobry strzał, wątpie by lepiej dało
się w tych pieniądzach.


Jeszcze dodatkowo napisze - jak już inwestować to dobrze więc nim autor tematu zacznie
później pisać epopeje jak bardzo mu przeszkadzają sybilanty i inne szczszcz niech
zaopatrzy się w porządny "pop filtr" - Pauly P120.

Drjudrju
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 18 cze 2015, 00:00

Re: Przedwzmacniacz + mikrofon do 6000 zł

Post autor: Drjudrju » czwartek 27 sie 2015, 14:17

AD-DA  to jest  AD Card Bundle?


AD Card Bundle


laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Przedwzmacniacz + mikrofon do 6000 zł

Post autor: laser777 » czwartek 27 sie 2015, 16:37

Ja myślałem że preampy ze Studio Capture wystarczą do TLM'a i C414 XLS
Przedwzmacniaczy nie zamierzałem pomijać ale stwierdziłem że drogie preampowe machiny z RME to jest to samo co w interfejsach RME.
Co innego z Lampowym Avantome tu się długo zastanawiałem czy do lampowego mikrofonu potrzebny jest lampowy przedwzmacniacz
.

michales
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 30 mar 2015, 00:00

Re: Przedwzmacniacz + mikrofon do 6000 zł

Post autor: michales » czwartek 27 sie 2015, 17:03

Tak jak fallworm napisał. Od początku pomyślałem o Brauner Phantom Classic.


fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Przedwzmacniacz + mikrofon do 6000 zł

Post autor: fallworm » piątek 28 sie 2015, 00:14

...AD-DA  to jest  AD Card Bundle?
...

produkt się nazywa

"Focusrite ISA One Analogue + AD Card Bundle"

Szukaj w google Ja czekałem na swój 3 tygodnie bo niestety w polsce mało jest nabywców. Większość woli berindżery...

ODPOWIEDZ