NI Kontakt i problem z otwieraniem bibliotek

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
stage
Posty: 95
Rejestracja: piątek 01 sie 2014, 00:00

NI Kontakt i problem z otwieraniem bibliotek

Post autor: stage » niedziela 15 lis 2015, 20:11

Witam


Jak w temacie, pojawia się u mnie problem z samplerem Kontakt 5.


Kiedy wczytuję daną bibliotekę, od czasu do czasu następuje mocne zblokowanie. O ile w większości przypadków otwarcie biblioteki w Kontakcie trwa sekunde, dwie, to wtedy zdarza się, że muszę poczekać nawet koło 5 minut. Nie ma to związku z daną biblioteką, dzieje się niejako z przypadku, występuje częściej w przypadku sesji, gdzie taki problem już raz się pojawił. Przy nowych projektach raczej sytuacja się nie zdarza. 


Kłopot występuje w około 1/10 przypadków otwierania biblioteki, ale mocno działa na nerwy.


Wrażenie, jakby momentami coś nie zaskoczyło w wyszukiwaniu bibliotek, nie mam pojęcia.


Używam Logic Pro X na systemie OS X Maverick (macbook). 


System operacyjny, Logic Pro i biblioteki znajdują się na jednym dysku wewnętrznym. Zastanawiam się, czy tutaj nie szukać źródła. Z drugiej strony transfer bibliotek Kontakta na zewnętrzny dysk trochę opóźni prace z nimi. Może utworzyć jakieś partycje? Nie wiem, jak to działa w przypadku Os X. 


Z drugiej strony problem może tkwić gdzie indziej. Ktoś się spotkał z czymś podobnym?


adn_01
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 07 gru 2006, 00:00

Re: NI Kontakt i problem z otwieraniem bibliotek

Post autor: adn_01 » niedziela 15 lis 2015, 20:36

...
Witam

Jak w temacie, pojawia się u mnie problem z samplerem Kontakt 5.

Kiedy wczytuję daną bibliotekę, od czasu do czasu następuje mocne zblokowanie. O ile w większości przypadków otwarcie biblioteki w Kontakcie trwa sekunde, dwie, to wtedy zdarza się, że muszę poczekać nawet koło 5 minut. Nie ma to związku z daną biblioteką, dzieje się niejako z przypadku, występuje częściej w przypadku sesji, gdzie taki problem już raz się pojawił. Przy nowych projektach raczej sytuacja się nie zdarza. 

Kłopot występuje w około 1/10 przypadków otwierania biblioteki, ale mocno działa na nerwy.

Wrażenie, jakby momentami coś nie zaskoczyło w wyszukiwaniu bibliotek, nie mam pojęcia.

Używam Logic Pro X na systemie OS X Maverick (macbook). 

System operacyjny, Logic Pro i biblioteki znajdują się na jednym dysku wewnętrznym. Zastanawiam się, czy tutaj nie szukać źródła. Z drugiej strony transfer bibliotek Kontakta na zewnętrzny dysk trochę opóźni prace z nimi. Może utworzyć jakieś partycje? Nie wiem, jak to działa w przypadku Os X. 

Z drugiej strony problem może tkwić gdzie indziej. Ktoś się spotkał z czymś podobnym?...
 


jeśli próbowaleś odbudowy database (UPDATE), upewniłeś się, że wszystkie ścieżki w opcjach bazy danych są poprawne a format plików poprawny, aktualizacja kontaktu także nic nie daje to spróbuj tak:


1 opcje kontaktu 
2 wybierz zakładkę LOAD / IMPORT
3 upewnij się, że unwind automation... NIE JEST ZAZNACZONE
4 tak samo force load pre-2.0 patches... powinno być NIEZAZNACZONE 


 


stage
Posty: 95
Rejestracja: piątek 01 sie 2014, 00:00

Re: NI Kontakt i problem z otwieraniem bibliotek

Post autor: stage » czwartek 26 lis 2015, 16:05

Te dwie opcje, o których wspomniałeś były u mnie fabrycznie zaznaczone - odznaczyłem.


Dzięki wielkie. Potrzebowałem trochę czasu, żeby sprawdzić efekty, ale wygląda na to, że jest lepiej.


ODPOWIEDZ