Korg SQ-1 - sequencer krokowy

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
x5
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 19 gru 2004, 00:00

Korg SQ-1 - sequencer krokowy

Post autor: x5 » środa 25 lis 2015, 10:05

witam. używał może ktoś tego urządzenia? gram "el-muzykę". od jakiegoś czasu zmieniam instrumenty na analogowe, chciałem zakupić sobie jakiś prosty sequencer krokowy - korga SQ-1. zastanawia mnie jednak jak poradzić sobie później z tempem. w SQ-1 regulacja tempa jest chyba płynna. jak ja mam to wyrównać z arp z innych instrumentów? w waldorfie blofeldzie mogę sobie ustawić np 100, w electronie też a w SQ z ręki? to zajmie mi miesiąc.czy wyjście midi w SQ może dyktować tempo instrumentom takim jak np waldorf rocket? z góry dzięki dla zainteresowanych tematem. pozdrawiam.

interesuję się tworzeniem muzyki elektronicznej.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Korg SQ-1 - sequencer krokowy

Post autor: PWA » czwartek 26 lis 2015, 00:43

SQ-1 to sekwencer w pełni analogowy (z wyjątkiem MIDI)... niejako replika starego SQ-10 i taka jest też filozofia Korga przy re-edycji starych instrumentów takich jak MS-20 czy ARP Odyssey... żeby był taki jak oryginał, w związku z tym ma tylko płynną regulację szybkości odtwarzania sekwencji ...zawsze możesz ustawić "na słuch" lub używając metronomu
Jeżeli Cię to nie bawi, to może pomyśl o Beatstep Pro Arturi.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Korg SQ-1 - sequencer krokowy

Post autor: PWA » czwartek 26 lis 2015, 01:14

Odnośnie sterowania innym instrumentem, to taka jest idea sekwencera. SQ-1 pozwala Ci sterować każdym instrumentem, który daje się sterować... starymi analogami przez wyjścia CV i współczesnymi przez MIDI (niektóre współczesne też mają wejścia CV). Dokładna implementacja komunikatów MIDI tego sekwencera znajduje się na stronach Korga.

Awatar użytkownika
x5
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 19 gru 2004, 00:00

Re: Korg SQ-1 - sequencer krokowy

Post autor: x5 » czwartek 26 lis 2015, 08:52

z góry dzięki za zainteresowanie. oczywiście historię SQ-1 znam, a fakt że jest analogowy tylko nadaje mu wdzięku. ciężko chyba będzie wykręcić tempo pod metronom, zwłaszcza że musi płynąć z innymi arp często i 20 minut. krew mnie zalewa że obok mooga musiał bym postawić np trigger finger m-audio.
interesuję się tworzeniem muzyki elektronicznej.

ODPOWIEDZ