Kontroler dla Reason 8

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Kontroler dla Reason 8

Post autor: mytnik » czwartek 26 lis 2015, 12:09

Witam


panorama odpada bo nie o taki mi chodzi


obecnie używam Korg nanopad i jest on ze względu na możliwości programowania bazowy w poszukiwaniu czegoś większego


wszytkie poszukiwania prowadzą mnie do Livid Base 2, ale ma on pewnien minus w porównaniu do prostego Korga - kanał midi jest wspólny dla wszystkich 32 padów dla danej sceny, nie można go przydzielać dowolnie różnym padom.


Kontroler oprócz własnych zastosowań ma być też narzędziem wykorzystywanym w muzykoterapii i chciałbym przy jego pomocy podzielić całą siatkę na kilka różnokolorowych części i każdą wysłać na inny instrument. I tu pojawia się największy problem, jeśli dobrze zrozumiałem zasadę działania Reason to jednym kanałem tego nie da się zrobić wystarczająco prosto. Da się komunikatami cc nauczyć Kong i za jego pomocą wysyłać konkretne dźwięki przez CV na wybrany instrument.Czasochłonne ale możliwe.


Dużo scen i wszytkie potrzebne mi możliwości konfiguracji posiada QuNeo, ale jakoś podział każdego z 16 padów na kolejne ćwiarki oraz jego kolorystyka do mnie nie przemawia i spodziewam się że podczas sesji terapeutycznych mógłby być z tego powodu problematyczny.


QuNeo ma 16 scen i każda dodatkowo jeszcze po 4 banki, jak to wygląda w Livid Base? Chciałbym mieć pod ręką dużo presetów na różne okoliczności. Może polecicie coś innego?

drummer

ODPOWIEDZ