East West - SILK czy RA?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
stage
Posty: 95
Rejestracja: piątek 01 sie 2014, 00:00

East West - SILK czy RA?

Post autor: stage » czwartek 26 lis 2015, 16:11

Tak jak w temacie. Lada moment czarny piątek, promocję - zastanawiam się nad zakupem którejść z powyższych bibiotek East West (za pół ceny). RA albo SILK. Ktoś miał może styczność z obiema? 


Dźwiękami typowo i dosadnie orientalnymi się nie zajmuję, chodzi raczej o dopełnienie muzyki (czasami jednak w dużym stopniu). Jakieś fajne piszczałki, ogólnie dęte, ale i cała reszta, wysoko jakość brzmienia.


Na razie mogę sobie pozwolić tylko na jeden z powyższych zakupów. 


A może ktoś poleci jakieś inne orientalne biblioteki?


Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: East West - SILK czy RA?

Post autor: Soundscape » piątek 27 lis 2015, 13:50

...
Tak jak w temacie. Lada moment czarny piątek, promocję - zastanawiam się nad zakupem którejść z powyższych bibiotek East West (za pół ceny). RA albo SILK. Ktoś miał może styczność z obiema? 

*******************************


Generalnie SILK jest dopełnieniem RA i odwrotnie. Są to dwie różne biblioteki, które uzupełniają się na wzajem. SILK ma większy content a w RA jest ciut więcej regionów świata. Jak wrócę do domu, to sprawdzę to konkretnie i napiszę.


stage
Posty: 95
Rejestracja: piątek 01 sie 2014, 00:00

Re: East West - SILK czy RA?

Post autor: stage » sobota 28 lis 2015, 00:12

...
...
Tak jak w temacie. Lada moment czarny piątek, promocję - zastanawiam się nad zakupem którejść z powyższych bibiotek East West (za pół ceny). RA albo SILK. Ktoś miał może styczność z obiema? 

*******************************

Generalnie SILK jest dopełnieniem RA i odwrotnie. Są to dwie różne biblioteki, które uzupełniają się na wzajem. SILK ma większy content a w RA jest ciut więcej regionów świata. Jak wrócę do domu, to sprawdzę to konkretnie i napiszę....
 




Dzięki. Jakbyś miał te dodatkowe informacje, to jestem ciekaw.


Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: East West - SILK czy RA?

Post autor: Soundscape » sobota 28 lis 2015, 09:57


Dzięki. Jakbyś miał te dodatkowe informacje, to jestem ciekaw....
 


***********************************


W RA są kategorie Africa, Americas, Europe, Far East, India, Mid East. W SILK China, India, Persian Empire. RA to bardziej same instrumenty, SILK został wzbogacony również o "zagrywki". Bardziej uniwersalny może się okazać RA, trochę więcej do wyboru jest, jednak jak już pisałem, one się dopełniają i trudno tak na prawdę polecić jeden znich. 


Nie myślałeś może o Composer Cloud? Cena jedjej biblioteki to prawie pół roku subskrypcji z dostępem do wszystkiego ;)


stage
Posty: 95
Rejestracja: piątek 01 sie 2014, 00:00

Re: East West - SILK czy RA?

Post autor: stage » wtorek 01 gru 2015, 01:17

...

Dzięki. Jakbyś miał te dodatkowe informacje, to jestem ciekaw....
 

***********************************

W RA są kategorie Africa, Americas, Europe, Far East, India, Mid East. W SILK China, India, Persian Empire. RA to bardziej same instrumenty, SILK został wzbogacony również o "zagrywki". Bardziej uniwersalny może się okazać RA, trochę więcej do wyboru jest, jednak jak już pisałem, one się dopełniają i trudno tak na prawdę polecić jeden znich. 

Nie myślałeś może o Composer Cloud? Cena jedjej biblioteki to prawie pół roku subskrypcji z dostępem do wszystkiego ;)...
 






No właśnie na razie wstrzymałem się jednak z tym zakupem, głównie w związku z Composer Cloud. Bo to z jednej strony dużo bardziej sensowna opcja, z drugiej jednak nie mam pewności, czy będę systematycznie korzystał z tych wszystkich brzmień East West. I skończy się tak, że jedyn, czy drugi miesiąc będę działać na swoich bibliotekach, a opłacić i tak trzeba. Albo będę na siłę upychać wszędzie te brzmienia East Westa, żeby mi się koszt zwrócił ;)


Ale jak sobie usystematyzuję sytuację, to zapewne zdecyduję się właśnie na Composer Cloud. Jak się orientuję, tam trzeba podpisać umowę na rok i przez ten rok opłacać każdy miesiąc. Gdyby działało to w taki sposób, że opłacam tylko wybrany miesiąc, czyli wtedy, kiedy potrzebuję konkretnych bibliotek (na nieopłacone miesiace działałaby jakaś blokada) to bez zastanowienia bym się na to zdecydował, a tak, to jeszcze pomyślę :)


Awatar użytkownika
Jarut
Posty: 70
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 00:00

Re: East West - SILK czy RA?

Post autor: Jarut » wtorek 01 gru 2015, 14:15

Jak sobie usystematyzuję sytuację, to zapewne zdecyduję się właśnie na Composer Cloud. Jak się orientuję, tam trzeba podpisać umowę na rok i przez ten rok opłacać każdy miesiąc. Gdyby działało to w taki sposób, że opłacam tylko wybrany miesiąc, czyli wtedy, kiedy potrzebuję konkretnych bibliotek (na nieopłacone miesiace działałaby jakaś blokada) to bez zastanowienia bym się na to zdecydował, a tak, to jeszcze pomyślę :)..

------------------

Ale to tak wlasnie dziala, mozesz wykupic abonament na miesiac, potem przerwac i po tym okresie znowu odpalic. Przecwiczylem i dziala :) Nie tracisz rowniez bibliotek, po ponownej aktywacji sa dostepne od reki.

Awatar użytkownika
Jarut
Posty: 70
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 00:00

Re: East West - SILK czy RA?

Post autor: Jarut » wtorek 01 gru 2015, 14:16

Jak sobie usystematyzuję sytuację, to zapewne zdecyduję się właśnie na Composer Cloud. Jak się orientuję, tam trzeba podpisać umowę na rok i przez ten rok opłacać każdy miesiąc. Gdyby działało to w taki sposób, że opłacam tylko wybrany miesiąc, czyli wtedy, kiedy potrzebuję konkretnych bibliotek (na nieopłacone miesiace działałaby jakaś blokada) to bez zastanowienia bym się na to zdecydował, a tak, to jeszcze pomyślę :)..

------------------

Ale to tak wlasnie dziala, mozesz wykupic abonament na miesiac, potem przerwac i po tym okresie znowu odpalic. Przecwiczylem i dziala :) Nie tracisz rowniez bibliotek, po ponownej aktywacji sa dostepne od reki.

stage
Posty: 95
Rejestracja: piątek 01 sie 2014, 00:00

Re: East West - SILK czy RA?

Post autor: stage » wtorek 01 gru 2015, 21:42

...Jak sobie usystematyzuję sytuację, to zapewne zdecyduję się właśnie na Composer Cloud. Jak się orientuję, tam trzeba podpisać umowę na rok i przez ten rok opłacać każdy miesiąc. Gdyby działało to w taki sposób, że opłacam tylko wybrany miesiąc, czyli wtedy, kiedy potrzebuję konkretnych bibliotek (na nieopłacone miesiace działałaby jakaś blokada) to bez zastanowienia bym się na to zdecydował, a tak, to jeszcze pomyślę :)..

------------------

Ale to tak wlasnie dziala, mozesz wykupic abonament na miesiac, potem przerwac i po tym okresie znowu odpalic. Przecwiczylem i dziala :) Nie tracisz rowniez bibliotek, po ponownej aktywacji sa dostepne od reki....
 




Poważnie? To byłaby bardzo ciekawa sprawa.


Ja czytałem swego czasu w regulamienie, że trzeba się zobligować do 12 miesięcznych opłat. Zerwanie umowy grozi jakąś karą pieniężną. 


Gdyby działało to w taki sposób, jak piszesz, to byłoby świetnie. Ale nie wiem, czy to nie brzmi zbyt kolorowo, czy East West coś takiego by proponował w ofercie. 


Konkretnie chodzi mi o taki tryb, że opłacam pierwszy miesiąć i ściagam sobie sporo bibliotek, żeby je ograć. Następnie z założenia nie płacę miesięcznej kwoty - biblioteki mam na dysku, tylko są zablokowane. I w sytuacji, kiedy zajdzie potrzeba użyć którejś z nich, opłacam sobie dany miesiąc i działam. Kiedy nie będzie potrzeby, nie robię opłaty. W taki sposób można to sobie zorganizować?


Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: East West - SILK czy RA?

Post autor: Soundscape » czwartek 03 gru 2015, 10:09


Poważnie? To byłaby bardzo ciekawa sprawa.

Ja czytałem swego czasu w regulamienie, że trzeba się zobligować do 12 miesięcznych opłat. Zerwanie umowy grozi jakąś karą pieniężną. 

Gdyby działało to w taki sposób, jak piszesz, to byłoby świetnie. Ale nie wiem, czy to nie brzmi zbyt kolorowo, czy East West coś takiego by proponował w ofercie. 


****************************************


Dla pewności bym jeszcze napisał do supportu i się upewnił, ale jeśli dobrze pamiętam, to obecnie kara grozi za zerwanie umowy rocznej. Przy kupnie licencji na cały rok jest zniżka 10% bodajże (czy coś w tym stylu), ale subskrypcja miesięczna do zerwania i wznawiania istnieje.


Awatar użytkownika
Jarut
Posty: 70
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 00:00

Re: East West - SILK czy RA?

Post autor: Jarut » czwartek 03 gru 2015, 13:29

Poważnie? To byłaby bardzo ciekawa sprawa.
Ja czytałem swego czasu w regulamienie, że trzeba się zobligować do 12 miesięcznych opłat. Zerwanie umowy grozi jakąś karą pieniężną. 
Gdyby działało to w taki sposób, jak piszesz, to byłoby świetnie. Ale nie wiem, czy to nie brzmi zbyt kolorowo, czy East West coś takiego by proponował w ofercie. 
----------------------------------------------------------------------------
Piszę jak to u mnie było i jest :)
Wykupiłem na wrzesień subskrypcje (miesięczny plan) - w październiku zawiesiłem na miesiąc (jest taki przycisk w menu konta: "auto renewal on/off") i odpaliłem dopiero w listopadzie - żadnych kar nie było

"With our flexible Monthly Plan, you can pause your subscription at ANYTIME!
If you’re not working on any projects for a month, you can pause your
subscription and RESUME AT ANYTIME for no extra fee!"

Żeby aktywować ponownie konto w listopadzie musiałem znowu zakupić plan miesięczny. I to wszystko.

ODPOWIEDZ