Loopback z ASIO do WDM (nagrywanie wejść ASIO w programie bez jego obsługi, WDM)

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
ukaef
Posty: 242
Rejestracja: środa 23 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Loopback z ASIO do WDM (nagrywanie wejść ASIO w programie bez jego obsługi, WDM)

Post autor: ukaef » piątek 27 lis 2015, 13:43

Witam!


Chciałbym rejestrować dźwięk z interfejsu Scarlett 18i20 w programach, które nie mają obsługi ASIO. Interfejs najprawdopodobniej na to nie pozwala. Mam mix na 9 i 10 kanale wejścia ASIO (loopback za pomocą kabla SPDIF out -> SPDIF in i puszczony na to mix).


Próbowałem VB-Audio ASIO Bridge i to by się sprawdziło, ale obsługuje 8 kanałów, a ja potrzebuję 9 i 10 kanał (program tworzy wirtualną kartę dźwiękową i można za pomocą tego bridga puszczać na jej wejście kanały z ASIO).


Spróbowałem też O Deus ASIO Link Pro i to zadziałało wyśmienicie, z tym że program kosztuje $ 50.


Obiło Wam się o uszy jakieś darmowe rozwiązanie, które by pomogło w tej sprawie?

:)

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Loopback z ASIO do WDM (nagrywanie wejść ASIO w programie bez jego obsługi, WDM)

Post autor: Zbynia » piątek 27 lis 2015, 17:21

VAC?

http://software.muzychenko.net/eng/vac.htm

nie sprawdzałem bo nie miałem takiej potrzeby

Awatar użytkownika
ukaef
Posty: 242
Rejestracja: środa 23 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Loopback z ASIO do WDM (nagrywanie wejść ASIO w programie bez jego obsługi, WDM)

Post autor: ukaef » środa 02 gru 2015, 13:15

...VAC?

http://software.muzychenko.net/eng/vac.htm

nie sprawdzałem bo nie miałem takiej potrzeby...
 




Dzięki. Prawie się udało, ale niestety programik wyświetla błąd, że urządzenie jest już w użyciu, kiedy chcę "podłączyć" wyjście do wejścia (odtwarzanie do nagrywania). Powoli się poddaję...

:)

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Loopback z ASIO do WDM (nagrywanie wejść ASIO w programie bez jego obsługi, WDM)

Post autor: matiz » środa 02 gru 2015, 15:07

A dlaczego nie można tego nagrać na wolny śład w DAW?


[addsig]

Awatar użytkownika
ukaef
Posty: 242
Rejestracja: środa 23 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Loopback z ASIO do WDM (nagrywanie wejść ASIO w programie bez jego obsługi, WDM)

Post autor: ukaef » poniedziałek 07 gru 2015, 17:26

...A dlaczego nie można tego nagrać na wolny śład w DAW?...

Można. Nie o to jednak pytałem. Chciałbym wykorzystać interfejs również do przyziemnych, codziennych użytków, jak Skype czy inne programy, które nie korzystają z ASIO.

Mam też bardzo sprawnie działającą opcję nagrywania screencastów, a nagrywanie osobno w DAW-ie i późniejsza zabawa ze ścieżkami w wideo mija się z celem, jeśli mógłbym nagrywać wszystko od razu do wideo.
:)

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Loopback z ASIO do WDM (nagrywanie wejść ASIO w programie bez jego obsługi, WDM)

Post autor: fallworm » poniedziałek 07 gru 2015, 19:21

Pozwolę się wtrącić - bo z ciekawości aż zainstalowałem Skype.

U mnie nie ma jakichkolwiek problemów z wyborem kanału we/wy - wszystkie są dostępne i działają.


Awatar użytkownika
ukaef
Posty: 242
Rejestracja: środa 23 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Loopback z ASIO do WDM (nagrywanie wejść ASIO w programie bez jego obsługi, WDM)

Post autor: ukaef » piątek 11 gru 2015, 17:10

...Pozwolę się wtrącić - bo z ciekawości aż zainstalowałem Skype.

U mnie nie ma jakichkolwiek problemów z wyborem kanału we/wy - wszystkie są dostępne i działają.

...

Ale jakich kanałów? WDM, to nie jest ASIO. Przy scarlett 18i20 masz tylko dwa kanały we/wy, przy czym wejściowe to tylko kanał 1 i 2 z interfejsu, a ja chcę wszystkie.
:)

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Loopback z ASIO do WDM (nagrywanie wejść ASIO w programie bez jego obsługi, WDM)

Post autor: fallworm » niedziela 13 gru 2015, 01:52

......Pozwolę się wtrącić - bo z ciekawości aż zainstalowałem Skype.

U mnie nie ma jakichkolwiek problemów z wyborem kanału we/wy - wszystkie są dostępne i działają.

...

Ale jakich kanałów? WDM, to nie jest ASIO. Przy scarlett 18i20 masz tylko dwa kanały we/wy, przy czym wejściowe to tylko kanał 1 i 2 z interfejsu, a ja chcę wszystkie....

Ja mam dostępne wszystkie. Nie sprawdzałem czy sterownikiem głównym jest akurat "Asio", ale jaką to robi różnicę w przypadku Skajpa to nie wiem

ODPOWIEDZ