Focusrite Clarett

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Soundrzej
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 01 gru 2015, 00:00

Focusrite Clarett

Post autor: Soundrzej » wtorek 01 gru 2015, 13:43

Cześć wszystkim,


jako początkujący i względnie rozwijający się realizator zaczynam przymierzać się do kupna interfejsu audio. Przeczytywałem różne fora, recenzje (głównie zagraniczne), przglądałem różne oferty i moim oczom ukazały się nowe produkty Focusrite'a, mianowicie Clarett. Teraz moje pytanie do Was - czy ktoś miał to w rękach? Nagrywał, testował? Jestem ciekaw, jak prezentują się przedwzmacniacze (czy nie szumią, jak brzmią) no i interesuje mnie jakość przetwornika a/d, gdy już wgrywamy ścieżki do DAW.
Na początku przymierzałem się do 8pre, ale jednak chciałbym postawić na kompaktowość i realne zapotrzebowanie, dlatego teraz bardziej skłaniam się ku 4pre. Z drugiej strony znajomy realizator zasugerował, że w tej cenie i przy tych możliwościach, które prezentuje Clarett 4 pre, jakość preampów może nie powalać i proponował zmniejszenie liczby wejść na rzecz jakości, czyli np. Apogee Duet albo Audient ID22.


Tak więc proszę bardzo o opinie i wszelkie uwagi ! 


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Focusrite Clarett

Post autor: PWA » wtorek 01 gru 2015, 19:09

Mam nadzieję, że masz świadomość, że interfejsy z serii Claret posiadają tylko interfejs Thunderbolt. Pytam, bo pozostałe 2 są wyposażone w USB.

Awatar użytkownika
Soundrzej
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 01 gru 2015, 00:00

Re: Focusrite Clarett

Post autor: Soundrzej » środa 02 gru 2015, 13:02

...Mam nadzieję, że masz świadomość, że interfejsy z serii Claret posiadają tylko interfejs Thunderbolt. Pytam, bo pozostałe 2 są wyposażone w USB.... 




Wiem właśnie - mam maca z dwoma wejściami thunderbolt i dwoma usb. USB zawsze brakuje, a pod Thunderbolta nie mam na razie zadnych urzadzen dlatego wlasnie zainteresowalem sie Clarettem.


Awatar użytkownika
Soundrzej
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 01 gru 2015, 00:00

Re: Focusrite Clarett

Post autor: Soundrzej » piątek 04 gru 2015, 22:05

Bump?


fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Focusrite Clarett

Post autor: fallworm » piątek 04 gru 2015, 22:52

Sprawdź w tej cenie rme babyface pro - w nowych produktach RME nie ma już kompromisów, jeżeli pytasz o jakość.

Awatar użytkownika
Soundrzej
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 01 gru 2015, 00:00

Re: Focusrite Clarett

Post autor: Soundrzej » niedziela 06 gru 2015, 13:29

...Sprawdź w tej cenie rme babyface pro - w nowych produktach RME nie ma już kompromisów, jeżeli pytasz o jakość....

Faktycznie - czytałem, słuchałem... tylko szkoda, że w przeciwieństwie do Claretta albo Apollo Twin, RME nie dołącza żadnych pluginów. Chyba, że nie doczytałem...?
A jakościowo i brzmieniowo, jest fantastyczny...

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Focusrite Clarett

Post autor: fallworm » niedziela 06 gru 2015, 16:23

RME nic nie dołącza. Nie musi się reklamować w taki sposób.

ODPOWIEDZ