M-Audio Code 61 vs Novation Impulse 61

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
daber77
Posty: 3
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 00:00

M-Audio Code 61 vs Novation Impulse 61

Post autor: daber77 » piątek 22 sty 2016, 18:22

Witam,


Chciałbym się z Wami przywitać, choć forum i stronę EiS odwiedzam regularnie. 


Jestem przed zakupem klawiatury sterujacej, pierwszej w życiu, kiedyś bawiłem sie robieniem muzy i chęci powróciły ;) Przeglądam internety od jakiegoś czasu w tym temacie i szczerze mówiąc im dalej w las tym więcej drzew. Wybrałem dwa modele podane w tytule. O Impulse mozna znaleść opinnie (generalnie bardzo pozytywne), ale inaczej sprawa wygląda z Code. To chyba w miarę nowy sprzet i pewnie dlatego.


Chciałbym poznać Wasze opinnie, nie tylko o samej klawiaturze, jakości padów, potencjometrów, ale równiez o dołączonym oprogramowaniu, kontroli programów DAW itp.


Pozdrawiam.


Piotr Dąbrowski


 


Awatar użytkownika
Mark_R
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 00:00

Re: M-Audio Code 61 vs Novation Impulse 61

Post autor: Mark_R » sobota 30 sty 2016, 12:46

...Witam,
Chciałbym się z Wami przywitać, choć forum i stronę EiS odwiedzam regularnie. 
Jestem przed zakupem klawiatury sterujacej, pierwszej w życiu, kiedyś bawiłem sie robieniem muzy i chęci powróciły ;) Przeglądam internety od jakiegoś czasu w tym temacie i szczerze mówiąc im dalej w las tym więcej drzew. Wybrałem dwa modele podane w tytule. O Impulse mozna znaleść opinnie (generalnie bardzo pozytywne), ale inaczej sprawa wygląda z Code. To chyba w miarę nowy sprzet i pewnie dlatego.
Chciałbym poznać Wasze opinnie, nie tylko o samej klawiaturze, jakości padów, potencjometrów, ale równiez o dołączonym oprogramowaniu, kontroli programów DAW itp.
Pozdrawiam.
Piotr Dąbrowski
 ...

Nie wiem czy Ci pomogę, ale też zanim zdecydowałem się na Akai advance , rozważałem te klawiaturki, które wymieniłeś, tylko w wersji 49.
Ta M-audio nawet mi się podobała, póki nie dotknąłem jej w sklepie. Czuć pod palcami niską jakość wykonania( bujające się pokrętła, trzeszczące fadery, klawisze nie są w równych odstępach).Plusem natomiast jest X/Y pad. Tej novation akurat nie mieli dlatego nie mam porównania ale bardziej tą bym się zainteresował.

Co do dołączonego oprogramowania ( wg. stron producentów):
Ableton Live Lite jest do obu.
Do Novation masz jeszcze - Bass station i sample Loopmasters a do Code - Loom , Hybid 3.
Do Akai też miałem dołączone te paczki, więc jeżeli są to te same wersje(zawierające te same ilości brzmień) to Bass station - 100 brzmień, Loom+Hybrid przeszło 1700 i 1gb sampli w paczce Loopmasters


Jeżeli masz możliwość "dotknięcia" ich w jakimś sklepie muzycznym, to myślę że przy pierwszym kontakcie sam wybierzesz co Ci bardziej pasuje.

A może zobacz sobie jeszcze taką klawiaturkę:
Arturia KeyLab 61

Pozdrawiam.

daber77
Posty: 3
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 00:00

Re: M-Audio Code 61 vs Novation Impulse 61

Post autor: daber77 » sobota 30 sty 2016, 18:41

Witam

Dzięki za odpowiedź.
Pobuszowałem po necie (niestety nie mam możliwości odwiedzenia sklepu i porównania organoleptycznie) i zdecydowałem sie dopłacić grosza i padło na NEKTAR PANORAMA P6.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie co do mojego wyboru, proszę o komentarz.

Pozdrawiam
PD

MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: M-Audio Code 61 vs Novation Impulse 61

Post autor: MrExplosion » sobota 30 sty 2016, 23:15

Ja się też zastanawiam nad jakąś nową klawiaturą i na razie z tej półki najlepszy wydaje mi się Korg Taktile 49. Po pierwsze X/Y pad i akordy pod padami wydają się dość użyteczne. A po drugie ma fajne oprogramowanie w zestawie, czyli Korg Legacy, kilka wtyczek AAS, Ableton Live Lite i Reason Limited (to pewnie mało kogo zainteresuje, ale mi się kilka rzeczy w nim podoba, i chyba działa po rewire z Live). Korg powinien mieć też dobre pady (jeśli są takie jak w PadKontrol) i przyzwoitą klawiaturę (z KingKorga), ale tego jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.

Awatar użytkownika
Mark_R
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 00:00

Re: M-Audio Code 61 vs Novation Impulse 61

Post autor: Mark_R » niedziela 31 sty 2016, 22:34

"...zdecydowałem sie dopłacić grosza i padło na NEKTAR PANORAMA P6."

Wygląda całkiem ciekawie
Napisz co nieco o niej jak już się z nią oswoisz.

daber77
Posty: 3
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 00:00

Re: M-Audio Code 61 vs Novation Impulse 61

Post autor: daber77 » czwartek 04 lut 2016, 19:11

...Ja się też zastanawiam nad jakąś nową klawiaturą i na razie z tej półki najlepszy wydaje mi się Korg Taktile 49. Po pierwsze X/Y pad i akordy pod padami wydają się dość użyteczne. A po drugie ma fajne oprogramowanie w zestawie, czyli Korg Legacy, kilka wtyczek AAS, Ableton Live Lite i Reason Limited (to pewnie mało kogo zainteresuje, ale mi się kilka rzeczy w nim podoba, i chyba działa po rewire z Live). Korg powinien mieć też dobre pady (jeśli są takie jak w PadKontrol) i przyzwoitą klawiaturę (z KingKorga), ale tego jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.... 






Ta klawiatra jes bez AfterTouch! (Korg Taktile 49)




ODPOWIEDZ