"Homerecording dla każdego" Piotra Kardasa

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

"Homerecording dla każdego" Piotra Kardasa

Post autor: PWA » niedziela 07 lut 2016, 17:40

Czy ktoś z forumowiczów miał okazję zapoznać się z tą "książką"? Intencjonalnie słowo książka ująłem w cudzysłów, ponieważ dla mnie 150 stronicowa publikacja to raczej broszura, a nie książka. Spotkałem ją w jednej z księgarni, ale ponieważ była zafoliowana, więc nie miałem okazji do niej zajrzeć.
Zastanowiła mnie natomiast jej cena... 54,90- !!! ... wydaje się, że jak na broszurę, to kwota dość wygórowana. Mam kilka publikacji w języku polskim np. "Podręcznik Akustyki" Everesta, ok. 700 stron, zaś cena niewiele wyższa niż publikacji p. Kardasa, czy też "Sekrety profesjonalnego brzmienia w małym studiu" Mike Seniora, ok. 450 stron, cena o 10,- niższa, niż "Homerecording...".

Jak wcześniej wspomniałem, nie miałem okazji nawet zerknąć do tej książki i być może na 150 stronach p. Kardas zawarł informacje tak wartościowe, że w/w cena jest adekwatna do zawartości publikacji, ale tak na zdrowy rozum, to wydaje mi się to mało prawdopodobne... zwłaszcza, że na którejś ze stron znalazłem spis treści tej broszury i tak np.
- Monitory Odsłuchowe - 2 strony
- Mikrofony - 5 stron
- Adaptacja akustyczna - 4 strony
- Produkcja i rejestracja - 4 strony
- Mastering - 5 stron
Nie wydaje Wam się, że to trochę niewiele na nawet zgrubne omówienie w/w zagadnień?
Dodam, że pierwsze 10 stron to spis treści i wstęp, zaś od 138 strony zaczyna się słownik terminów, więc realna treść jest na maksymalnie 128 stronach.
Proszę was o opinie w sprawie tej broszury, ponieważ mam niejasne wrażenie "zSekrety profesjonalnego brzmienia w małym studiu ktoś chce zarobić na nowego merola w 3 miesiące" ... ale być może się mylę...

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: "Homerecording dla każdego" Piotra Kardasa

Post autor: fallworm » poniedziałek 08 lut 2016, 23:43

Nie zaglądałem, ale wydaje mi się że nie ma tam nic co mogło by zainteresować doświadczonych użytkowników mikrofonów.

To pewnie coś w stylu skryptu dla początkujących - taka youtubowa wiedza w książce

Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: "Homerecording dla każdego" Piotra Kardasa

Post autor: ceres1x » wtorek 09 lut 2016, 12:56

Jesli posiadasz "Sekrety profesjonalnego brzmienia w małym studiu" Mike'a Seniora, to publikacji Kardasa nic nowego sie nie dowiesz.

eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: "Homerecording dla każdego" Piotra Kardasa

Post autor: PWA » wtorek 09 lut 2016, 14:35

Też myślę, że tam nic odkrywczego nie ma... natomiast nie wydaje wam się, że 54,90- za coś takiego, to lekkie przegięcie? Po prostu nieco mnie wkurzyło, że ktoś za 150 stronicową broszurę żąda taka kwotę!

Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: "Homerecording dla każdego" Piotra Kardasa

Post autor: ceres1x » wtorek 09 lut 2016, 16:19



Zadac moze i 200.
Rynek to zweryfikuje
eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

Awatar użytkownika
MartinMcMusic
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 27 lis 2016, 00:00

Re: "Homerecording dla każdego" Piotra Kardasa

Post autor: MartinMcMusic » poniedziałek 28 lis 2016, 16:22

Jeżeli w pełni rozumiesz "Sekrety profesjonalnego brzmienia w małym studiu" Mike Seniora to
"Homerecording dla każdego" Ci niewiele pomoże. Zdażyłem przeczytać "Homerecording" w
empiku i faktycznie są tam podstawowe informacji. Mi nieco pomogły by nie jestem tak
oblatany w temacie produkcji i reżyserii dźwięku, więc książka M. Seniora to zbyt wiele na
pierwszy raz. "Homerecorging Level Up" nieco bardziej rozszerza temat.

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: "Homerecording dla każdego" Piotra Kardasa

Post autor: Arkana_Flow » środa 30 lis 2016, 23:28

To raczej podstawy ;) takie same jak w 'Podstawach nagłośnienia i realizacji nagrań' Krzysztofa Sztekmilera.. lub o krok do przodu.. zresztą.. np.. mając 2-3 strony o mikrofonach to co można napisać? To, że dzielimy je na pojemnościowe, dynamiczne, wstęgowe.. coś o polar paternach.. kilka przykładowych mikrofonów do różnych zastosowań i tyle ;)


Jako ktoś kto przebrnął przez książki Everesta i Seniora powinieneś wiedzieć po samym przeczytaniu spisu treści, że to ogólniki..i mieć jasno sprecyzowaną wiedzę czego chcesz..


Ale zauważ, że takie pozycje są potrzebne.. początkujący nie wiedzą przecież czym różni się monitor aktywny od pasywnego.. takie publikacje są potrzebne.. i nie nazwałbym jej broszurką.. widzę w spisie treści np. że Pan Piotr poświęca troszkę na temat kompresji i korekcji dźwięku pochodzącego z różnych źródeł.. a to bardzo potrzebne informacje i mając je opanowane dobrze w podstawach jesteśmy w stanie wykręcić zbalansowany, dobrze brzmiący miks..


Przeczytałbym z chęcią - dla chillout'u i uspokojenia myśli.. mimo tego, że pewnie wszystko co tam jest napisane to już wiem


Z pełnym szacunkiem, ale Tobie bym odradził zakupu tej książki.. jesteś nastawiony negatywnie.. tylko się zdenerwujesz, że wyrzuciłeś pieniądze w błoto niedowiadując się niczego nowego..

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: "Homerecording dla każdego" Piotra Kardasa

Post autor: PWA » czwartek 01 gru 2016, 07:19

Z pełnym szacunkiem, ale Tobie bym odradził zakupu tej książki.. jesteś nastawiony negatywnie.. tylko się zdenerwujesz, że wyrzuciłeś pieniądze w błoto niedowiadując się niczego nowego.....

Arkana_Flow, nie jestem do niej nastawiony negatywnie i rozumiem potrzebę istnienia wydawnictw dla początkujących. Mój wewnętrzny sprzeciw budzi jedynie cena tej książki w kontekście jej niewielkiej objętości i siłą rzeczy powierzchownego potraktowania zagadnień w niej opisanych. Uważam, że 54,99- to zbyt wygórowane żądanie, zwłaszcza dla początkującego . Jeżeli popatrzysz na dodatki EIS, to ich objętość (biorąc pod uwagę format) jest 2 razy większa od książki p. Piotra, zaś cena to 38,-... a moim zdaniem wydawnictwa te są przynajmniej równie wartościowe w sensie zawartych w nich informacji. Everesta i Seniora podałem jako przykład świetnych pozycji merytorycznych jednocześnie wycenionych rozsądnie. Ceres1x napisał, że rynek zweryfikuje tę cenę... być może, bo niedawno widziałem ją chyba z 30% upustem

wienryk
Posty: 71
Rejestracja: czwartek 27 lip 2006, 00:00

Re: "Homerecording dla każdego" Piotra Kardasa

Post autor: wienryk » czwartek 01 gru 2016, 09:01

Zadac moze i 200.
Rynek to zweryfikuje...

I ja się pod tym absolutnie podpisuję.
Poza tym nie można oceniać tej "broszury" bez przeczytania jej.

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: "Homerecording dla każdego" Piotra Kardasa

Post autor: Arkana_Flow » niedziela 04 gru 2016, 20:06

niedawno widziałem ją chyba z 30% upustem ... 



no i gitara gra ;) a co do EIS.. to mimo, że to ich forum to pokuszę się o krytykę i chciałbym, aby swoimi poradnikami czasami weszli trochę głębiej.. bo jak narazie to powielają co parę lat to samo.. zmieniając może troszkę konfiguracje sprzętowe i wersje DAW w których pokazują jak co ogarniać... słabo.. (chociaż tablica częstotliwości muzycznych cały czas wisi u mnie na ścianie! - props) ..może coś się zmieniło?? niestety przestałem prenumerować, ponieważ co jakiś czas wszystko się powtarzało.. czegoś ciekawego mogłem dowiedzieć się jedynie z sekretów realizatorów..

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

ODPOWIEDZ