Mikrofon, interfejs, przedwzmacniacz?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
okikaminski
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 00:00

Mikrofon, interfejs, przedwzmacniacz?

Post autor: okikaminski » czwartek 11 lut 2016, 02:04

witam,

posiadam mikrofon neumann tlm 102 oraz interfejs audio focusrite 2i4 i chcialbym sie zaopatrzyc w przedwzmacniacz, i tu pojawia sie pytanie, jaki bylby najlepszy pod ten sprzet? a moze jeszcze cos innego do podrasowania jakosci? chodzi strikte o sprzet pod rejestracje dzwieku, nie chodzi mi o zaopatrzenie sie w odsluchy itp.

przepraszam za ew. bledy i nie spojnosc, ale pisalem na telefonie, pozdrawiam z gory dzieki.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Mikrofon, interfejs, przedwzmacniacz?

Post autor: Zbynia » czwartek 11 lut 2016, 10:07

1.Zostać przy tym co masz
2.Zakupić dobry vocal strip (coś ala DBX376) i zmienić interfejs

okikaminski
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 00:00

Re: Mikrofon, interfejs, przedwzmacniacz?

Post autor: okikaminski » czwartek 11 lut 2016, 22:06

...1.Zostać przy tym co masz
2.Zakupić dobry vocal strip (coś ala DBX376) i zmienić interfejs...


jakis mocno zly ten interfejs jest? jest jakas tansza wersja podobna do dbx376 np starszy model moze?

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Mikrofon, interfejs, przedwzmacniacz?

Post autor: fallworm » czwartek 11 lut 2016, 22:50

......1.Zostać przy tym co masz
2.Zakupić dobry vocal strip (coś ala DBX376) i zmienić interfejs...


jakis mocno zly ten interfejs jest? jest jakas tansza wersja podobna do dbx376 np starszy model moze?...

W cenie dbx'a 376 lepiej zainwestować w SPL track one - brzmienie jest bardziej klarowne. Używki jednego i drugiego chodzą po 1500.

Nie za bardzo rozumiem potrzeby zmiany interfejsu, tlm102 to zbyt słaby mikrofon aby robić mu łańcuch za 10k.

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Mikrofon, interfejs, przedwzmacniacz?

Post autor: DZ1 » sobota 13 lut 2016, 01:55

nie wiem po co w tym przypadku w ogole zewnetrzny channel strip - na miejscu autora tematu do tlm102 wziąłbym jakąs naprawde dobrą karte dźwiekową (czyli dobre przetworniki i preamp w jednym pudełku) np jakaś avid mbox (wiem co mowie bo mam mbox2 i ani jednego złego słowa o tej karcie powiedziec nie moge) a przetwarzanie dźwieku zostawiłbym wtyczkom w DAW.

@fallworm: spokojnie , nikt tu nie mowi o robieniu łańcucha za 10kPLN do mikrofonu za 2kPLN bo to byłoby bez sensu przecież.

jazzkiniowiec
Posty: 1
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 00:00

Re: Mikrofon, interfejs, przedwzmacniacz?

Post autor: jazzkiniowiec » środa 17 lut 2016, 11:11

...nie wiem po co w tym przypadku w ogole zewnetrzny channel strip - na miejscu autora tematu do tlm102 wziąłbym jakąs naprawde dobrą karte dźwiekową (czyli dobre przetworniki i preamp w jednym pudełku) np jakaś avid mbox (wiem co mowie bo mam mbox2 i ani jednego złego słowa o tej karcie powiedziec nie moge) a przetwarzanie dźwieku zostawiłbym wtyczkom w DAW.

@fallworm: spokojnie , nikt tu nie mowi o robieniu łańcucha za 10kPLN do mikrofonu za 2kPLN bo to byłoby bez sensu przecież....


Panowie, a jeszcze pytanie pochodne. Jeśli mam np: do wydania 2 tyś pln i chciałbym je przeznaczyć na polepszenie/ocieplenie brzmienia nagrywanych instrumentów/wokalu to lepiej zainwestować w mikrofon lampowy(np:Rode NTK) czy własnie preampy o których piszecie? Mój interfejs to Iconnect Audio4. Mam tez mikrofony MXL 770 i Rode M3. Naprawdę nie wiem jak brzmią inne zabawki stąd pytanie.
Pzdr
Krzysiek
Początkujący producer

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Mikrofon, interfejs, przedwzmacniacz?

Post autor: DZ1 » sobota 20 lut 2016, 15:22

......nie wiem po co w tym przypadku w ogole zewnetrzny channel strip - na miejscu autora tematu do tlm102 wziąłbym jakąs naprawde dobrą karte dźwiekową (czyli dobre przetworniki i preamp w jednym pudełku) np jakaś avid mbox (wiem co mowie bo mam mbox2 i ani jednego złego słowa o tej karcie powiedziec nie moge) a przetwarzanie dźwieku zostawiłbym wtyczkom w DAW.

@fallworm: spokojnie , nikt tu nie mowi o robieniu łańcucha za 10kPLN do mikrofonu za 2kPLN bo to byłoby bez sensu przecież....


Panowie, a jeszcze pytanie pochodne. Jeśli mam np: do wydania 2 tyś pln i chciałbym je przeznaczyć na polepszenie/ocieplenie brzmienia nagrywanych instrumentów/wokalu to lepiej zainwestować w mikrofon lampowy(np:Rode NTK) czy własnie preampy o których piszecie? Mój interfejs to Iconnect Audio4. Mam tez mikrofony MXL 770 i Rode M3. Naprawdę nie wiem jak brzmią inne zabawki stąd pytanie.
Pzdr
Krzysiek...

u ciebie najsłabszym ogniwem jest mikrofon wiec to trzeba byłby zmienić, posłuchaj próbek róznych mikrofonów na yt, tanie lampy nie sa najlepsze wiec raczej niepolecałbym takiego mikrofonu, a za 2kPLN masz np tlm102.
pozdr,

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Mikrofon, interfejs, przedwzmacniacz?

Post autor: fallworm » poniedziałek 22 lut 2016, 02:08

Generalnie nie upierałbym się przy tlm102 czy 103. Cały ten "nojman" to w tym momencie przereklamowany sprzęt, warty tak na prawdę połowę tego co kosztuje.

Przedwzmacniacz jest bardzo ważnym elementem. Te wbudowane w interfejsy są cienkie i słabe. Nawet te wbudowane w interfesy UA , rme i motu. To dopiero przy dobrym pre mikrofon pokazuje jak działa. Polecam zacząć swoją przygodę z wyborem przedwzmanicza od tanich Focusrite Isa one i sprawdzić posiadane mikrofony jak się zachowają na tym sprzecie.

ODPOWIEDZ