Kontroler do Korg Volca Keys i Vst

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
KFT
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 22 kwie 2014, 00:00

Kontroler do Korg Volca Keys i Vst

Post autor: KFT » sobota 13 lut 2016, 10:21

Witam

Szukam możliwie niedrogiej niedużej klawiatury midi którą mógłbym grać na Korg Volca Keys a także sterować wtyczkami vst W Sonar X3 więc oprócz klawiszy musi mieć też gałki. Ideałem byłyby też suwaki do kontroli miksera. Mam Mpc więc pady nie są wogóle potrzebne.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Kontroler do Korg Volca Keys i Vst

Post autor: PWA » sobota 13 lut 2016, 13:21

Popatrz na Arturia KEYLAB-25... ma pokrętła, suwaki, nie ma padów i ma wyjście MIDI.

lucius
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 04 paź 2016, 00:00

Re: Kontroler do Korg Volca Keys i Vst

Post autor: lucius » wtorek 04 paź 2016, 11:51

...Popatrz na Arturia KEYLAB-25... ma pokrętła, suwaki, nie ma padów i ma wyjście MIDI....

Witam,
Dołączę się do tematu, niestety nie mam zbyt dużej wiedzy na temat MIDI - ale czy można użyć jakiejś klawiatury z USB i zastosować jakąś przejściówkę USB-MIDI? Jest to wogóle możliwe?

Jest obecnie cała masa klawiatur typu akai LPK25, które posiadają jedynie wejście USB, a także poszukuję klawiatury małej, taniej, do której można podłączyć syntezator za pomocą MIDI (właśnie Korg Volca Keys)

Jeśli moje pytanie jest głupie to przepraszam z góry. Bardzo prosiłbym o poradę jaką klawiaturę w rozsądnej cenie użyć (rozsądna = nie droższa niż sam Korg:))


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Kontroler do Korg Volca Keys i Vst

Post autor: Zbynia » wtorek 04 paź 2016, 23:31

żadna przejściówka usb nie zadziała bez kontrolera czyli kompa/syntezatora obsługującego usb host mindi

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Kontroler do Korg Volca Keys i Vst

Post autor: PWA » środa 05 paź 2016, 13:30

Dołączę się do tematu, niestety nie mam zbyt dużej wiedzy na temat MIDI - ale czy można użyć jakiejś klawiatury z USB i zastosować jakąś przejściówkę USB-MIDI? Jest to wogóle możliwe?

...żadna przejściówka usb nie zadziała bez kontrolera czyli kompa/syntezatora obsługującego usb host mindi...

a Volca niestety hostem USB nie jest
Można jeszcze kupić lub zrobić urządzenie, które taką funkcję pełni, no ale to chyba kompletnie się nie opłaca... klawiatura USB + host USB

ODPOWIEDZ