Wielokanałowość USB 2.0

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Wielokanałowość USB 2.0

Post autor: mytnik » czwartek 21 lip 2016, 19:02

Witam, mam pytanie związane z wdajnoscią USB przy rejestracji wielościezkowej.


Mam doswiadczenie z Tascam 16x08 i niestety przy rejestracji bębnów na 11 trackach szczególnie stabilna to ona nie była. Opienie na forum wskazyją na coś innego, ale podczas pracy z Win 7 na Cubase SX3 nie wyglądąło to za dobrze. Może problem był po stronie trochę juz starego DAW, 32 bitowego systemu, a może po prostu tak wygląda praca przy tylu kanałach.


Ostatnie wynalazki, np Soundcraft Signature 22 MTK są kuszące, ale 24 tracki na raz na USB jest możliwe bez niespodziewanych niespodzianek?


Nie zależy mi na tylu trackach, ale mixer z możliwością odpowiedniego dla mnie routowania jest dla mnie niezbędny, obawiam sie jednak o komfort pracy.


Może lepszym rozwiązaniem jest np Audient + ADA + mixer analogowy, ale to już 3 urządzenia i cenowo podobnie do SS MTK


Pytanie się powtarza w wyszukiwarce odnośnie USB, ale jestem do tyłu z nowinkami, a może się coś poprawiło odnośnie nowocześniejszych interfejsów.


Uzywam MacBook White z 2010r., nie mam FireWire więc jestem ograniczony tylko do USB.


Mam kilka zabawek hardwarowych, dlatego mixer jest dla mnie konieczny z wygody (np. 4 grupy wysyłane na 4 tracki sa dla mnie osobiscie w zupełności wystarczające), ale przy odrobinie większym nakładzie finansów więcej kanałów wykorzystam dodatkowo na potrzeby całęj kapeli do nagrań bębnów czy całych setek. Na to drugie jednak rozwiązanie nie zdecyduję się kosztem stabilności i bezkonfliktowej pracy.


Z góry dzięki za pomoc

drummer

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Wielokanałowość USB 2.0

Post autor: PWA » czwartek 21 lip 2016, 19:42

Nie powinno to tak wyglądać przy 11 kanałach przez USB 2. Standard określa przepustowość tego interfejsu na 480 Mb/s, więc przy parametrach 24b/96k jeden kanał to 2,3 Mb, w związku z tym teoretycznie przez USB 2 można przepuścić 200 kanałów o w/w parametrach. Oczywiście w praktyce jest to niemożliwe ( z różnych przyczyn) i stąd też producenci interfejsów z USB 2 ograniczają ilość dostępnych kanałów do 32 (choć czasem jest ich więcej).
Wydaje się więc, że coś jest nie tak ze sprzętem lub jego konfiguracją. Fakt... SX3 to produkt leciwy i może też coś tu wnosić (tego nie wiem i może ktoś inny wypowie się w tym względzie)...
Mam mikser z interfejsem 16 x 4 i nigdy nie miałem problemów z rejestracją wielokanałową na Cubase 7, 7.5 i 8.5.

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Wielokanałowość USB 2.0

Post autor: mytnik » czwartek 21 lip 2016, 21:20

...Nie powinno to tak wyglądać przy 11 kanałach przez USB 2. Standard określa przepustowość tego interfejsu na 480 Mb/s, więc przy parametrach 24b/96k jeden kanał to 2,3 Mb, w związku z tym teoretycznie przez USB 2 można przepuścić 200 kanałów o w/w parametrach. Oczywiście w praktyce jest to niemożliwe ( z różnych przyczyn) i stąd też producenci interfejsów z USB 2 ograniczają ilość dostępnych kanałów do 32 (choć czasem jest ich więcej).
Wydaje się więc, że coś jest nie tak ze sprzętem lub jego konfiguracją. Fakt... SX3 to produkt leciwy i może też coś tu wnosić (tego nie wiem i może ktoś inny wypowie się w tym względzie)...
Mam mikser z interfejsem 16 x 4 i nigdy nie miałem problemów z rejestracją wielokanałową na Cubase 7, 7.5 i 8.5....
 


Dziękuję za wyjaśnienia, też skłaniam się ku jednemu urządzeniu bo to najwygodniejsza jednak dla mnie opcja

drummer

ODPOWIEDZ