Wybór klawiatury MIDI - 88 klawiszy

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Adaggio
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 15 sty 2009, 00:00

Wybór klawiatury MIDI - 88 klawiszy

Post autor: Adaggio » piątek 26 sie 2016, 10:35

Witam. 
Wskoczył mi ostatnio przyjazny środowisku zaiks, więc czas na upgrade domowego studia :)
Zastanawiam się nad kupnem klawiatury midi (88 ważonych klawiszy) i chciałbym zmieścić się w około 3000 zł. Zależy mi
głownie na względnie wiernym odtworzeniu mechanizmu klawiszy młoteczkowych. Chciałbym też, aby sterownik miał kilka
"suwaków i pokręteł" do obsługi wirtualnych maszyn. Moją uwagę przykuła Arturia Keylab88 i wydaje się być ciekawym
rozwiązaniem. Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał styczność z tym sprzętem? A może coś innego?? 
Z góry dziękuję za porady.

Awatar użytkownika
epiano
Posty: 105
Rejestracja: środa 27 sie 2003, 00:00

Re: Wybór klawiatury MIDI - 88 klawiszy

Post autor: epiano » piątek 26 sie 2016, 11:33

hej,
Arturia to niezły pomysł jeśli chcesz mieć dużo kontrolerów, ale dla prawdziwszego "fortepianowego" odczucia polecam Fatar Studiologic SL88 Grand - genialna mechanika i plastyczność reakcji.

Adaggio
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 15 sty 2009, 00:00

Re: Wybór klawiatury MIDI - 88 klawiszy

Post autor: Adaggio » piątek 26 sie 2016, 12:28

Hmmm, w sumie może racja. Mógłbym wtedy dokupić osobno jakiś sterownik z potencjometrami. Ale czy rzeczywiście
różnica w wykonaniu klawiatury jest taka duża? Przyznam, że wygląd Arturii i zestaw dodanych instrumentów Analog Lab są
kuszące :)

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Wybór klawiatury MIDI - 88 klawiszy

Post autor: PWA » piątek 26 sie 2016, 13:26

...Hmmm, w sumie może racja. Mógłbym wtedy dokupić osobno jakiś sterownik z potencjometrami. Ale czy rzeczywiście
różnica w wykonaniu klawiatury jest taka duża? Przyznam, że wygląd Arturii i zestaw dodanych instrumentów Analog Lab są
kuszące :)...

Tak, różnica w mechanice jest duża. W tym modelu Studio Logic zastosowano najlepszą mechanikę Fatara, czyli TP40 WOOD. Mam poprzednika tej klawiatury z tą samą mechaniką, czyli Nume Nero i pod względem odwzorowania reakcji klawiatury mechanicznej jest rewelacyjna. Do wirtualek używam zewnętrznego kontrolera od Arturi Zero SL MKII, ale również polecam Panoramę P1.

Adaggio
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 15 sty 2009, 00:00

Re: Wybór klawiatury MIDI - 88 klawiszy

Post autor: Adaggio » piątek 26 sie 2016, 21:28

Studiologic SL 88 Grand zamówione :)
Dzięki za pomoc.

Police
Posty: 7
Rejestracja: środa 27 sty 2016, 00:00

Re: Wybór klawiatury MIDI - 88 klawiszy

Post autor: Police » środa 21 wrz 2016, 11:41

No to gratulacje, ale może PX-5S był tym instrumentem którego właśnie szukałeś. Wprawdzie przekracza Twój zakładany budżet, ale widziałem powystawowego za 2600. Klawiatura w tym instrumencie jest pierwszoligowa, do tego masz panel z pokrętłami, suwakami i świetnym syntezatorem.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Wybór klawiatury MIDI - 88 klawiszy

Post autor: Soundscape » czwartek 22 wrz 2016, 15:07

Do wirtualek używam zewnętrznego kontrolera od Arturi Zero SL MKII, ale również polecam Panoramę P1...


A nie Novation SL MKII? :)

Sprawdziłbym jeszcze Rolanda A88, jeśli bardziej miękka klaw jest potrzebna. Nektar Panorama P1 testowałem. Fajne :-)

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Wybór klawiatury MIDI - 88 klawiszy

Post autor: PWA » czwartek 22 wrz 2016, 19:51

...Do wirtualek używam zewnętrznego kontrolera od Arturi Zero SL MKII, ale również polecam Panoramę P1...

A nie Novation SL MKII? :)

Sprawdziłbym jeszcze Rolanda A88, jeśli bardziej miękka klaw jest potrzebna.

Nektar Panorama P1 testowałem. Fajne :)...



Fakt... Novation

mkf118
Posty: 2
Rejestracja: piątek 23 wrz 2016, 00:00

Re: Wybór klawiatury MIDI - 88 klawiszy

Post autor: mkf118 » piątek 23 wrz 2016, 12:24

...Witam. 
Wskoczył mi ostatnio przyjazny środowisku zaiks, więc czas na upgrade domowego studia :)
Zastanawiam się nad kupnem klawiatury midi (88 ważonych klawiszy) i chciałbym zmieścić się w około 3000 zł. Zależy mi głownie na względnie wiernym odtworzeniu mechanizmu klawiszy młoteczkowych. Chciałbym też, aby sterownik miał kilka "suwaków i pokręteł" do obsługi wirtualnych maszyn. Moją uwagę przykuła Arturia Keylab88 i wydaje się być ciekawym rozwiązaniem. Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał styczność z tym sprzętem? A może coś innego? 
Z góry dziękuję za porady....




Jeżeli chodzi o Arturie polecam! Posiadam jeszcze Evolution MK-461C, oraz posiadałem M-Audio Axiom 61, Arturia wypada najlepiej (chociaż wiadomo, że cena jest sporo większa). Jakość wykonania jest świetna, klawisze pół-ważone, ciężka, solidne, poprzez oprogramowanie Midi Control Center można każdy suwak, guzik programować w prosty sposób. Do tego dorzucają program Analog Lab (bardzo rozbudowany), dzięki któremu mamy możliwość kontrolowania brzmieniami z poziomu samej klawiatury (co w moim przypadku jest to bardzo wygodne).

Chyba, że ktoś ma kasę to polecam Nord'y ;-)

ODPOWIEDZ