Panele akustyczne/pianki - montaż

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Matoha
Posty: 5
Rejestracja: piątek 16 wrz 2016, 00:00

Panele akustyczne/pianki - montaż

Post autor: Matoha » piątek 16 wrz 2016, 20:30

Cześć forumowicze :)

Krótka historia i związane z nią pytanko - jestem studentem, dopiero zaczynam swoją przygodę z realizatorką muzyczną. Siedzę sobie na wynajętym pokoiku w bloku i chciałem go trochę przystosować do nauki podstaw miksu itd. I tu pytanie - chciałbym zamontować na ścianach kilka podstawowych pianek akustycznych, żeby trochę zredukować pogłos itd. nim wstawię monitory. Tylko jak zrobić to, hmm... "bezinwazyjnie"? Co by ściągając je nie poszły razem z tynkiem, bo w końcu mieszkanie nie moje :D Inlight me, guys!

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Panele akustyczne/pianki - montaż

Post autor: Zbynia » sobota 17 wrz 2016, 00:00

Rama z listewek zawieszona na kołkach a do nie przyczepiona zszywkami gąbka
Lepiej zastosować panele z wełny mineralnej - można zbudować wolnostojące

Awatar użytkownika
Matoha
Posty: 5
Rejestracja: piątek 16 wrz 2016, 00:00

Re: Panele akustyczne/pianki - montaż

Post autor: Matoha » sobota 17 wrz 2016, 21:21

Byłem dzisiaj w Castoramie, polecili mi klej dyspersyjny - dobrze trzyma, a potem łatwo go usunąć (ciepła woda i jazda - mam ściany które spokojnie można myć). Jest sens bawić się w to czy jednak nie?

virus_c
Posty: 11
Rejestracja: piątek 28 lis 2014, 00:00

Re: Panele akustyczne/pianki - montaż

Post autor: virus_c » niedziela 18 wrz 2016, 14:34

...Cześć forumowicze :)

Krótka historia i związane z nią pytanko - jestem studentem, dopiero zaczynam swoją przygodę z realizatorką muzyczną. Siedzę sobie na wynajętym pokoiku w bloku i chciałem go trochę przystosować do nauki podstaw miksu itd. I tu pytanie - chciałbym zamontować na ścianach kilka podstawowych pianek akustycznych, żeby trochę zredukować pogłos itd. nim wstawię monitory. Tylko jak zrobić to, hmm... "bezinwazyjnie"? Co by ściągając je nie poszły razem z tynkiem, bo w końcu mieszkanie nie moje :D Inlight me, guys!...

Panie "studencie"... W jezyku polskim używamy formy "w pokoju", "w pokoiku". Słowo "oświecić" w rozumieniu "uświadomić" to w języku angielskim "illumine".





Awatar użytkownika
Matoha
Posty: 5
Rejestracja: piątek 16 wrz 2016, 00:00

Re: Panele akustyczne/pianki - montaż

Post autor: Matoha » niedziela 18 wrz 2016, 14:46

Panie "kolego" przyszedłem tutaj po rady dotyczące ściennego montażu gąbek akustycznych, nie po korepetycje z języka polskiego. Waść raczy więc wypowiadać się na temat albo niech lepiej w ogóle nic nie mówi.

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Panele akustyczne/pianki - montaż

Post autor: laser777 » poniedziałek 19 wrz 2016, 00:08

...Byłem dzisiaj w Castoramie, polecili mi klej dyspersyjny - dobrze trzyma, a potem łatwo go usunąć (ciepła woda i jazda - mam ściany które spokojnie można myć). Jest sens bawić się w to czy jednak nie?...

Możesz jeszcze użyć tej obustronnej taśmy.Nie wiem jak się nazywa ale w reklamie kiedyś widziałem że Basia takiej używa a Ania nie używa.Czym jest pokryta ściana?

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Panele akustyczne/pianki - montaż

Post autor: Soundscape » poniedziałek 19 wrz 2016, 09:26

Chyba taśma montażowa :) Ja takiej użyłem, jednak jesli gąbka jest za ciężka to przez miesiąc co kilka dni trzeba dociskać bo spada... :D 


Najlepiej kupić panele z PT80 (na allealle około 109 pln sztuka) i wywiercić te kilka dziur w ścianie, po czym ke powiesić. O wiele lepsze rozwiązanie, oczywiście jeśli mówimy o tymczasowości.


Awatar użytkownika
Matoha
Posty: 5
Rejestracja: piątek 16 wrz 2016, 00:00

Re: Panele akustyczne/pianki - montaż

Post autor: Matoha » poniedziałek 19 wrz 2016, 16:05

laser777 - zmywalną farbą akrylową



Z taśm znalazłem coś takiego:

https://e-samoprzylepne.pl/pl_PL/p/Tasma-dwustronna-do-GUMY,-GABKI,-TKANINY-HANSA-BO-001/166?gclid=CjwKEAjwmf6-BRDi9fSN7Ijt1wUSJAASawcjrVL-AtT3E8ApvSJ58NjT-zmV9yiAe1Lgzj1Dm9rkrxoCWQfw_wcB


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Panele akustyczne/pianki - montaż

Post autor: Zbynia » wtorek 20 wrz 2016, 22:52

Żadna taśma nie trzyma się materiałów porowatych pokroju gąbki
tydzień dwa miesiąc - odpadnie

klej w spreju albo lepiej listwa kołki żyłka

marcinek2
Posty: 160
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 00:00

Re: Panele akustyczne/pianki - montaż

Post autor: marcinek2 » środa 21 wrz 2016, 10:38

...Żadna taśma nie trzyma się materiałów porowatych pokroju gąbki
tydzień dwa miesiąc - odpadnie

klej w spreju albo lepiej listwa kołki żyłka..
.

Silikon bezbarwny sprawdzony tani i..

.....trzyma.polecam
Motu 828 mk3,avantone cv 12,aps classic,uad 2 solo,Duo,tc helicon,rnc fmr 1773........????

ODPOWIEDZ