Mikrofon Blue Yeti - problem z rejestracją dźwięku

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Satyr
Posty: 2
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 00:00
Kontakt:

Mikrofon Blue Yeti - problem z rejestracją dźwięku

Post autor: Satyr » środa 21 wrz 2016, 11:33

Dzień dobry wszystkim.


Na wstępie pragnę zaznaczyć, że jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o nagrywanie dźwięku. Swoją samodzielną przygodę w tej kwestii rozpocząłem w zeszłym tygodniu. Przekonany dobrymi opiniami zakupiłem mikrofon Blue Yeti. Generalnie zależało mi na tym aby mikrofon działał na zasadzie "plug and play". I tu zaczyna się początek problemów...


Początek przygody z mikrofonem był obiecujący jednak po godzinie zauważyłem, że coś jest nie tak. Mikrofon przy rejestrowaniu dźwięku zaczał trzeszczeć oraz rejestrować pojedyncze trzaski, co nawet przy zredukowaniu ich do minimum sprawia, że na nagraniu (lektor) po prostu jest to słychać. Dziwne jest to, że przez pierwszą godzinę nagrywania tego problemu nie było i jestem tego pewnien, bo przesłuchałem nagrania (w międzyczasie też nic nie zmieniałem). Sprawdziłem mikrofon na dwóch innych komputerach i problem był taki sam. Czym prędzej zareklamowałem produkt.


Dzień później mikrofon działał sprawnie ok. 2 h a potem znowu zaczął występować powyższy problem. Nie drążyłem tematu, bo uznałem, że sprzęt jest wadliwy. Mikforon został wymieniony a ja otrzymałem nowy egzemplarz i nagrywałem nim bez problemów przez prawie trzy dni. Teraz dzieje się to samo - pomniejsze trzeszczenie i pojedyncze trzaski, co sprawia, że nagrany dźwięk nie nadaje się do dalszego wykorzystywania. Mam jego próbkę i dla zainteresowanych wstawiam ją poniżej:


 - nagrywane programem Reaper ale problem występuje również na Audacity i zwykłym komputerowym rejestratorze dźwięku.


Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Nie wiem generalnie już co o tym myśleć i jak temu zaradzić. Może dostałem znowu jakiś wadliwy egzemplarz ale drugi raz pod rząd? To musiałby być doprawdy niezwykły zbieg okoliczności. Po pozytywnych opiniach oraz cenie mikrofonu spodziewałem się dobrej jakości i wykonania i nie ukrywam, że czuję się w tym momencie bardzo zawiedziony i podirytowany. Ponieważ nie mogę sobie z tym poradzić raz jeszcze proszę o pomoc i o wszelkie wskazówki. Miło mi będzie jeśli będziecie pisać bardzo łopatologicznie.


Z góry dziękuję i pozdrawiam.


Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Mikrofon Blue Yeti - problem z rejestracją dźwięku

Post autor: mytnik » środa 21 wrz 2016, 17:56

Gdzie go kupiłeś? Miałęm podobne problemy i kiedy odesłąłem w testach wychodziło że jest wszystko ok. Uparłem się i w pewnym momencie miałęm 2 sztuki ze sklepu do wyboru. Ten faktycznie był wadliwy, ale zawsze przez pierwsze minuty chodził ok, dopiero potem pojawiały się trzaski. Odkryłem problem (trzaski) jak zacząłem naciskać potencometr volume.

drummer

Satyr
Posty: 2
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 00:00
Kontakt:

Re: Mikrofon Blue Yeti - problem z rejestracją dźwięku

Post autor: Satyr » środa 21 wrz 2016, 19:07

Kupiłem przez allegro w sklepie muzycznym Magnus. Zgłosiłem problem i wysłali mi kuriera, który dał nowy mikrofon i zabrał stary ale niestety dalej jest to samo. Zabawna rzecz, bo chyba odkryłem źródło problemu... mikrofon trzeszczy chyba, że podłaczę go pod laptopa i odłączę laptopa od prądu. Wtedy działa ok, a jak podłączam laptopa ponownie to problem znowu wystepuje. W komputerze stacjonarnym obecnie problem występuje cały czas. Na kilku angielskich forach i na jednym polskim napisali aby kupić aktywny hub usb z osobnym zasilaniem i to zlikwiduje problem trzasków.


Na chwilę obecną to jedyny trop (poza stwierdzeniem, że dostałem dwa uszkodzone mikrofony) i sprawdzę czy ten zakup rozwiąże problem. A jeśli chodzi o potencjometr to kręciłem nim i patrzyłem w różnych konfiguracjach ale nie zauważyłem żadnych zależności. Pozdrawiam. 


ODPOWIEDZ