Wybór interfejsu audio wokalisty do 2k zł

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
bmwbmw2
Posty: 2
Rejestracja: środa 16 lis 2016, 00:00

Wybór interfejsu audio wokalisty do 2k zł

Post autor: bmwbmw2 » środa 16 lis 2016, 16:28

Witam .  Z góry dziękuję . jestem wdzięczny z odwiedzenie tematu
Planuje kupno interfejsu audio (jednak nigdy zbytnio na tym sie nie znałem ) chociaż łapie podstawowe pojęcia jako niedoszły pseudoelektronik to inne osoby się tym obsługiwały .  
Potrzebuję dobrego interfejsu głównie do wokalu
wiec tak mogę podać co znalazłem ale nie wiem co może być dla mnie najlepsze. nie zależy mi na oszczędzaniu mam budżet do 2k na interfejs i to już krytycznie 2k nie więcej . prędzej zmienie kiedyś mikrofon niż interfejs dzięki temu
Steinberg UR28M 1300zł
Lexicon IO22 1000 zł
MOTU MicroBook II interfejs audio USB 2.0 1150 zł
Presonus AudioBox 22 VSL interfejs audio USB 2.0 780zł
SPL Creon 1700zł
Presonus AudioBox 22 VSL 800zł
to tylko moje poszukiwania (czyli słabiaka z dworca bez poszanowania ) xD  wydaje mi sie ze podałem chyba największe gów-- jeśli chodzi o przedział cenowy do 2k . ale nie wiem co tak naprawde będzie potrzebne więc oprę sie głównie na waszym doświadczeniu i wiedzy
Ostatnio zmieniony poniedziałek 10 maja 2021, 16:00 przez bmwbmw2, łącznie zmieniany 2 razy.
Wokalista

bmwbmw2
Posty: 2
Rejestracja: środa 16 lis 2016, 00:00

Re: Wybór interfejsu audio wokalisty do 2k zł

Post autor: bmwbmw2 » piątek 18 lis 2016, 15:34

albo inaczej :P FOCUSRITE SCARLETT 18I20 2GEN znalazłem ten 2 100 prawie . ale pytanie czy potrzebne mi tyle wejsć chyba ze na przyszłość . czy lepiej abym kupił lepszy - mniej wejść no prawde mówiąc też pragne go do gry na instrumentach -pianingo gitara czy też skrzypce . i do tworzenia na komputerze muzyki jak i edytowania jej / a może jeszcze lepiej oszczędzić uznać to za niepotrzebną ilość wejść FOCUSRITE SCARLETT 18I8 2GEN kupić . :P szczerze nie mam pojęcia do czego miało by być tyle wejsć ale nie przeszkadzały by mi pewnie a gdyby miały się przydać na przyszłość?


chyba że  Motu UltraLite-mk3 Hybrid  za 2200 jest usb wiec do lapka wejdzie ale nie mam pojęcia czy lepszy 


ROLAND UA-1010 OCTA CAPTURE za podobną cene (już chyba cos sensowniejszego znajduje )

Wokalista

Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Re: Wybór interfejsu audio wokalisty do 2k zł

Post autor: Gerry » poniedziałek 21 lis 2016, 23:52

Na Twoim miejscu kolego kupiłbym używaną E-MU 0404 USB 2.0 Ona cały czas
przetwornikami, obsługą, jakością dźwięku nie ustępuje w/w... Robiłem jej bardzo
dokładne porówniania z najnowszym Focusrite 2i4. I co? Różnice są bardzo symboliczne i
to w wynikach laboratoryjnych. Nie wspomnę o tym, że przedwzmacniacze 0404 projektował
gość związany z Apogee. Zastanów się nad tym zanim wywalisz kasę w błoto i w najlepszym
przypadku kupisz "coś podobnego"
...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

mjuzik
Posty: 168
Rejestracja: wtorek 17 lut 2004, 00:00

Re: Wybór interfejsu audio wokalisty do 2k zł

Post autor: mjuzik » poniedziałek 20 mar 2017, 16:58

...Na Twoim miejscu kolego kupiłbym używaną E-MU 0404 USB 2.0 Ona cały czas
przetwornikami, obsługą, jakością dźwięku nie ustępuje w/w... Robiłem jej bardzo
dokładne porówniania z najnowszym Focusrite 2i4. I co? Różnice są bardzo symboliczne i
to w wynikach laboratoryjnych. Nie wspomnę o tym, że przedwzmacniacze 0404 projektował
gość związany z Apogee. Zastanów się nad tym zanim wywalisz kasę w błoto i w najlepszym
przypadku kupisz "coś podobnego"...
 


Odświeżę nieco temat - czy spotkałeś się z zakłóceniami E-Mu 0404 USB w postaci pojedynczych trzasków podczas nagrywania zewnętrznego sygnału na Macu? Na PC tego nie ma, czy to wina sterowników OS X'a czy coś nie halo z obciążeniem pod tym systemem?

Kompozytor, aranżer, pianista.

ODPOWIEDZ