Focusrite Scarlet 6i6 i monitory KRK RP8 - problem

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
karolcarlo
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2016, 00:00

Focusrite Scarlet 6i6 i monitory KRK RP8 - problem

Post autor: karolcarlo » poniedziałek 28 lis 2016, 23:40

Witam serdecznie wszystkich. 
Jestem nowy na forum - za wszelkie niedociągnięcia przepraszam za wczasu. 

Sprawa wygląda następująco : 

Kilka tygodni temu kupiłem :

Laptop Acer Aspire v17 Nitro (Aspire VN7-792G, x64, i5 6300 HQ) 

Monitory : KRK RP8

Interface audio : Scarlet 6i6 2gen. 

Problem wygląda następująco : 

Sprzęt został zakupiony w celu produkcji, korzystam z oprogramowania Maschine mk2. Już nawet nie chodzi o to z jakiego programu. Zacząłem testować monitory - łup łup - trzaski. Myślę sobie problem z latencją. Odpalam więc Focusrite Control a tam nie ma wzmianki o latencji. Jedynie co mogę ustawić co częstotliwość próbkowania. Próbowałem juz wiele opcji - zmiany w DAW / centralnie w panelu ASIO Control, na wszystkim ustawieniach dalej słychać trzaski. Są momenty gdzie jest lepiej i np nie zawiesza podczas pracy, programu DAW, ale "bawiąc się" suwakiem głośności słychać strzelanie. 

Focusrite wydał 6i6 2 gen (przyznaję się, kupiłem, nie wiedząc, że są dwie wersje tej karty - mój błąd). SOftware do 2gen jest z 10 października 2016, więc jest świeży i możliwe, że są jakieś błędy. Dla przykładu 6i6 1st gen ma MIX CONTROL, a nie Focusrite Control - w tym pierwszym można szperać przy latencji. 

Skupiłem się na problemie kompatybilności karty z komputerem. Do czasu. Pewnego dnia zacząłem "bawić się" suwakiem głośników laptopa (Realtek HD Audio), słychać te same strzały. Wtedy ogłupiałem i sam już nie wiem, gdzie leży problem. 

Nie jestem specem, dopiero zaczynam szerszą przygodę z produkcją, dlatego też piszę do Was. Pisać do producenta? Czekać na aktualizacje oprogramowania? Latencja czy jednak coś innego? 


Z góry dziękuję, pozdrawiam 


Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Focusrite Scarlet 6i6 i monitory KRK RP8 - problem

Post autor: matiz » poniedziałek 28 lis 2016, 23:45

Odpalam więc Focusrite Control a tam nie ma wzmianki o latencji. Jedynie co mogę ustawić co częstotliwość próbkowania.



Hmmm... 


https://dl.dropboxusercontent.com/u/567945/solo-new-gen3.jpg


[addsig]

Awatar użytkownika
karolcarlo
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2016, 00:00

Re: Focusrite Scarlet 6i6 i monitory KRK RP8 - problem

Post autor: karolcarlo » wtorek 29 lis 2016, 14:26

Hmmm... 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/567945/solo-new-gen3.jpg ...
 


Masz rację. 


Tak jak napisałem dalej w tekście - używałem potem ASIO Panel Control i idąc tropem obrazka, który wstawiłeś ustawiałem wszystko po kolei, a trzaski zostały. Sugerujesz, że na tych ustawieniach będzie najlepiej? 

Osobiście chodzi też o opcję trzeszczenia głośników laptopowych (końcówka mojego postu). Nie wiem sam czy skupiać się na karcie dźwiękowej czy to ogólna wada laptopa, bądź sterowników dźwięku - skoro bez używania karty dźwiękowej też jest problem. 


kamil.moskal
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 00:00

Re: Focusrite Scarlet 6i6 i monitory KRK RP8 - problem

Post autor: kamil.moskal » środa 30 lis 2016, 16:52

Masz przewody zbalansowane?

XalienX
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 00:00

Re: Focusrite Scarlet 6i6 i monitory KRK RP8 - problem

Post autor: XalienX » środa 30 lis 2016, 18:41

A na jaką częstotliwość próbkowania masz ustawiony daw?


Awatar użytkownika
karolcarlo
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2016, 00:00

Re: Focusrite Scarlet 6i6 i monitory KRK RP8 - problem

Post autor: karolcarlo » środa 30 lis 2016, 23:02

...Masz przewody zbalansowane?... 

rozumiem, że pytasz o przewody symetryczne/niesymetrczyne (zbalansowany/niezbalansowany nie używam, dlatego pytam)


odpowiedź : tak, mam. Sygnał stereo, 3 żyły. 


co do częstoliwości próbkowania :

zmienna non stop, szukam brzmienia bo różnie się zachowuje, ostatnio zostało 96kHz/32 - przy tej nie wariuje,

dziwi mnie fakt strzelania również w laptopie, gdyby nie to - szukałbym problemu tylko w monitorach, bądź karcie, a tu o - takie buty.

Co prawda - tylko na monitorach miałem sytuacje, w której podczas odsłuchu - nagle stop trzask i jak metronom TYK TYK TYK TYK, aż do zresetowania karty w chromie bądź odświeżenia.

W głośnikach laptopowych nie spotkałem się z tym, trzaski występują tylko w przypadku "bawienia się" suwakiem poziomu głośności.

Gdzieś coś słyszałem, że może być problem w instalacji, która jest w bloku. Stary typ/jakość prądu coś takiego.

Łeb mi pęka od tego wszystkiego.

Pozdrawiam miłego  


kamil.moskal
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 00:00

Re: Focusrite Scarlet 6i6 i monitory KRK RP8 - problem

Post autor: kamil.moskal » czwartek 01 gru 2016, 07:24

Mówiłeś że sam laptop też tak się zachowuje, a sprawdzałeś odpinając zasilacz laptopa? Przy pracy na baterii? Wyeliminujesz prądy.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Focusrite Scarlet 6i6 i monitory KRK RP8 - problem

Post autor: Zbynia » niedziela 04 gru 2016, 01:48

Przewody symetryczne nie mają tu nic do gadania

zasilanie!!!!

lodówka, mikrofalówka czy nawet światło - może powodować trzaski w kiepskiej instalacji
a jak do tego dojdzie kiepski zasilacz laptopa to masakra
nie wspominajac co producent zainstalował - dlatego każdego laptopa zawsze instaluje na czysto

Awatar użytkownika
karolcarlo
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2016, 00:00

Re: Focusrite Scarlet 6i6 i monitory KRK RP8 - problem

Post autor: karolcarlo » niedziela 04 gru 2016, 22:45

...Przewody symetryczne nie mają tu nic do gadania

zasilanie!!!!

lodówka, mikrofalówka czy nawet światło - może powodować trzaski w kiepskiej instalacji
a jak do tego dojdzie kiepski zasilacz laptopa to masakra
nie wspominajac co producent zainstalował - dlatego każdego laptopa zawsze instaluje na czysto
...


jakiś proces zapobiegawczy? jak to sprawdzić, poprawić w jakiś w sposób?

ODPOWIEDZ