EiS na Facebook FanPage EiS na Twitter EiS na YouTube EiS na Google+ EiS News - kanał RSS EiS Forum News - kanał RSS

Ulubiony kiosk EiS
Prenumerata/e-wydania
Status użytkownika
 Nie jesteś zalogowanym/zarejestrowanym użytkownikiem serwisu EiS
       Zaloguj/zarejestruj się

EiS w grudniu
EiS 12/2017

Spis treści
   DVD + ONLINE

Poradnik EiS
Poradnik EiS - ZACZNIJ WSZYSTKO OD NOWA!

Spis treści

EiS PLUS 5
BEATS & BASS

Spis treści
   Na płycie DVD

EiS PLUS 6
TWORZENIE MUZYKI W KOMPUTERZE - Praktyczny Poradnik

Spis treści

EiS PLUS 7
SPRZĘT DO STUDIA

Spis treści

Forum EiS

Kompresor?
    16.12.2017 | 00:47 | Odpowiedzi: 4
Stacja robocza gotowa - czy nadaje się aby uruchomić DAW?
    14.12.2017 | 22:04 | Odpowiedzi: 9
Mikrofony do akustyka
    14.12.2017 | 19:44 | Odpowiedzi: 2
Nowe syntezatory analogowe od Behringera?
    14.12.2017 | 14:50 | Odpowiedzi: 0
Światła dla kapeli
    12.12.2017 | 15:29 | Odpowiedzi: 4
Plugin z "okrzykami"
    11.12.2017 | 10:55 | Odpowiedzi: 7
Głupie teksty piosenek
    10.12.2017 | 23:41 | Odpowiedzi: 43
Samplitude Pro x3 Suite + gratisy za 149 $ - oferta czasowa!
    09.12.2017 | 23:01 | Odpowiedzi: 11
Studio domowe - laptop szumy
    09.12.2017 | 16:11 | Odpowiedzi: 3
Gibson oficjalnie kończy rozwijanie Cakewalk Sonar oraz... innych niekonsumenckich produktów.
    07.12.2017 | 13:12 | Odpowiedzi: 10
Behringer xr 18 external ruter
    07.12.2017 | 10:39 | Odpowiedzi: 6

Dział: Sprzęt studyjny Focal Shape 50, monitory studyjne, używane kilka miesięcy, stan idealny, komplet sklepowy, na gwarancji - 3799 zł. Białystok. Tel. 885-939-391. E-mail: alapinski87@o2.pl
Dział: Sprzęt gitarowy Fender Precision Bass USA, numer S886969, czerwony, dodatkowy pickup przy mostku,stan bdb, w zestawie twardy futerał, ostatnio używana sporadycznie, preferowany odbiór osobisty, cena do negocjacji - 8500 zł. Warszawa. Tel. 692-300-121. E-mail: jaroole@outlook.com
Dział: Sprzęt studyjny Focusrite Octopre mkII - 950 zł. Presonus Digimax D8 - 890 zł. Białystok. Tel. 500-408-145. E-mail: pczaczkowski@gmail.com

Uwaga! Zanim zaczniesz postować na naszym forum koniecznie zapoznaj się wcześniej z jego regulaminem.

Ten temat was zaskoczy?

gores  

Wysłany: 14-12-2016; 23:01   
Witajcie! Robie właśnie utwór dla pewnego Włocha i napotkałem na barierę nie do przebicia. Chodzi o efekt na wokalu, wszystkie pomysły jakie miałem zawiodły, nie jestem w stanie uzyskać zadowalającego efektu. Wiele tego typu pytań już tutaj padało lecz żadne nie było tak dosadnie zaprezentowane - nowy level pytań na forum uskuteczniam, uwaga!. Będę wdzięczny za podpowiedzi. Obejrzyjcie poniższe wideo i posłuchajcie. Pytanie do trochę zaawansowanych:

https://www.youtube.com/watch?v=J_83KOZUNL8

raflezjak  

Wysłany: 15-12-2016; 05:31   

tak mi się skojarzyło, że może coś w ten deseń:

http://www58.zippyshare.com/v/uHV40UdO/file.html

* (Ostatnia edycja posta: 2016-12-15, godz. 05:40 przez usera raflezjak)

gores  

Wysłany: 15-12-2016; 09:24   

...
tak mi się skojarzyło, że może coś w ten deseń:

Eeee... Kolega albo nie posłuchał linka albo godzina 5:30 to nie najlepsza pora na aktywość :/ Ja tam w linkowanym numerze nie usłyszałem choćby krzty pożądanego efektu.

Może jakiś arpegiator? Tylko nie mam żadnego aktualnie na pokłądzie... Wszelka pomoc mile widziana łobuzy.

Goddard  

Wysłany: 15-12-2016; 09:55   

Spróbuj może tego: https://www.youtube.com/watch?v=YTFkMZi7FyA

Soundscape  

Wysłany: 15-12-2016; 09:56   

Artillery 2 od Sugar Bytes się tu doskonale sprawdzi Wink

http://www.sugar-bytes.de/content/products/Artillery2/index.php

gores  

Wysłany: 15-12-2016; 09:59   
Spróbuj może tego: https://www.youtube.com/watch?v=YTFkMZi7FyA

O, w tą stronę, dzięki. Alex Hilton pobrany, wieczorem spróbuję to ogarnać - super, że freeware bo dla paru taktów to nie będę nic kupował - krakus typowy ze mnie. Tak mi się coś wydaje że coś w stylu apregiator/gate tutaj może pomóc. Dzięki! Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to byłoby super.

Pytajny  

Wysłany: 15-12-2016; 10:05   
Jeśli dobrze rozumiem, to chodzi ci o efekt STUTTER. Można zrobić na kilka sposobów. Ja
preferuje wycinanie fragmentów wokalu (np. głoski "A") i ręczne kopiowanie na ścieżce.
https://www.youtube.com/results?search_query=stutter+voice+tutorial

* (Ostatnia edycja posta: 2016-12-15, godz. 10:06 przez usera Pytajny)

gores  

Wysłany: 15-12-2016; 10:06   

...
Artillery 2 od Sugar Bytes się tu doskonale sprawdzi Wink

http://www.sugar-bytes.de/content/products/Artillery2/index.php...

Wow, Artillery jest kozak też. Pokorbione demo ma na youtube (w sensie nutka). tylko że płątne i trochę interface dla mnie nieprzejrzysty na pierwszy rzut oka. Ok, dzięki chłopaki! Z jednym lub drugim już powinienem sobie poradzić. Dziękuję bardzo!

gores  

Wysłany: 15-12-2016; 10:09   

Hejka Pytajny, no włąśnie próbowałem to jakoś kurcze cieciem, kopiowaniem i montażem zrobić ale efekt jest tylko zbliżony. Wniosek, że słabiak jestem, nie udało mi się uzyskać efektu miłego dla ucha... Ok, wystarczy póki co, dziękuję Wam. Jedno pytanie i się tyle nauczyłem, że mi tydzień zajmie opanowanie tego tematu :D  Zdrówka dla każdego!

DJOZD  

Wysłany: 15-12-2016; 10:46   
Wycinanka, to najszybszy sposób. Musisz zasymulować bramkę, lub wgrać kawałek wokalu do samplera i grać znim z klawiatury.
W NI Guitar Rig jest efekt Gater lub Beat Masher który pomoże ci zautomatyzować takie rzeczy.

gores  

Wysłany: 15-12-2016; 11:00   

...Wycinanka, to najszybszy sposób. Musisz zasymulować bramkę, lub wgrać kawałek wokalu do samplera i grać znim z klawiatury.
W NI Guitar Rig jest efekt Gater lub Beat Masher który pomoże ci zautomatyzować takie rzeczy. ...

Helooł DJOZD łobuzie! No powalczę z tym tematem gdyż teraz lece już nagrywać.... kolędy - nosz $(^&#)@*&!! Życie... Taki temat ciekawy i muszę do wieczora wytrzymać. Spróbuję tymi arp/gate'ami to machnąć, jak sobie nie poradzę z tym do jutra wieczorem to będę kombinował z wycinanką. Problem w tym, że to jest długa, ciągła nuta i to wokalu. Cięcia jak robiłem to efekt był zbyt drastyczny, tutaj chodzi bardziej o muskanie rytmem tego wokalu, delikatny próg zadziałania takiej bramki powinien pomóc. No nic, podeślę wam w tym watku finalne nagranie albo jakąś betę z tym już.

https://www.youtube.com/watch?v=QOowQeKyNkQ   Tutaj jest podobny efekt. Tylko w 2:38 aczkolwiek również zbyt ostry, tutaj numer jest żwawy a ja potrzebuję delikatniejszego dziadostwa.

Dziękuję za pomoc wszystkim, do następnego. Jak nie ogarnę to będę jeszcze pisał.

spiker  

Wysłany: 15-12-2016; 11:33   
Wiele fabrycznych wtyczek robi to coś "od ręki" np. bramka w Studio One Prosonusa. Można równiez sobie użyć dowolnej innej bramki z opcją sidechain i kluczować bramkę jakimś śladem z takim rytmem tych "jęków" z jakim się chce. Siłę przytykania "jęków" ustawia się parametrami pracy bramki.

Vojtone  

Wysłany: 15-12-2016; 11:39   

Gross Beat (pokładowa wtyczka FLa) też by się nadał https://www.youtube.com/watch?v=5Z-fQqBFQs8 (0:36)

Soundscape  

Wysłany: 15-12-2016; 12:33   

Wow, Artillery jest kozak też. Pokorbione demo ma na youtube (w sensie nutka). tylko że płątne i trochę interface dla mnie nieprzejrzysty na pierwszy rzut oka. Ok, dzięki chłopaki! Z jednym lub drugim już powinienem sobie poradzić. Dziękuję bardzo!!!
...

Jest dosyć prosty w obsłudze i w zasadzie na każdy klawisz możesz zaprogramować inny efekt. Potrrafi sporo więcej, niż teraz potrzebujesz, jednak poleciłem z myślą o korzystaniu z jego "walorów" również w przyszłości Smile

Pytajny  

Wysłany: 15-12-2016; 13:16   

Wycinanie jest najszybsze i najprostsze. Jeśli probowałeś i nie wyszło, to może znaczyć, że może masz niewyraźnie nagrany wokal albo w złym miejscu ciąłeś. Wtedy bramki i arpy nie pomogą. Takie którkie sample muszą mieć mieć zachowany atak (albo to co jest tuż po pierwszych transjentach) lub mieć bardzo wyraźne wybrzmienie na samogłosce. Wtedy fajnie "czkają". Jeśli wokal jest niewyraźny, to czkanie będzie jeszcze bardziej niewyraźne.

gores  

Wysłany: 14-02-2017; 20:05   
Witajcie! Obiecałem Wam podesłać ukończony projekt z tym "czkaniem" czy tam stutterefektem - miodzio to brzmi po polsku Generalnie skorzystałem z propozycji Goddard'a i jego propozycji Alex Hilton arp. Nie jest to co chciałem mimo wszystko gdyż chciałem nieco inny rytm a już nie mam sił programować tego arp'a, nie kumam nic Poszedł pierwszy preset.
Natomiast chciałem się przymierzyć do polecanych "wycinanek" z tym, że napotkałem problem. Jak tu zrobić wycinanke jak masz ten dźwiek śpiewany przez (w pewnym momencie) 10 różnych tracków? No można robić zgrywki ale to komplikuje temat gdyż już nie mam dostępu do wszystkich parametrów, nie mam możliwości już ustawiania ich chociażby głośnością wobec siebie itp. Wycinanka równocześnie na 10 trackach byłaby ok ale melodyne mam na kilku z nich a nie potrafię tak działać - temat rewire channel by się przydał rozkminić. Przy okazji moglibyście coś napisać nt. rewire channel.

Generalnie utwó powstał abym sobie pokminił tematy tego typu jak arp, wycinankina wokalach a koniec końców to najsłabszy element całości (w refrenach słyszalny, pod koniec najbardziej). Mimo wszystko temat do dalszej edukacji. Rozkmińcie, będę jak zawsze wdzięczny za wszelkie komentarze, korekty i wskazówki.

UWAGA! Bardzo proszę o komentarz do innej kwestii bo głupi jestem. Jak na moje ucho tekst w wielu miejscach jest "pod włos". Na moje ucho po prostu akcenty w jezyku mówionym nie pasują tutaj do mocnych części takcu, krzywo jest. Mówiłem wokaliście o tym a ten mi wmawia, że po angielsku to tak może być, że tak się śpiewa i generalnie to się z tym nie zgadza. Jakie jest Wasze zdanie? Kłuje Was tekst w któymś momencie w tym sensie? Czy łapię powoli świra?
Pozdro!

senjin  

Wysłany: 17-02-2017; 02:08   
Tekst jest ogólnie niewyraźnie zaśpiewany i trudny do zrozumienia. Na pewno dobre akcenty by pomogły, ale to nie wystarczy. Może za dużo deessera (ale też obawiam się, że to nie to)? W "dreaming" na pewno nie ma akcentu na "ing"...

Tak, faktycznie "tak się robi" w wielu piosenkach, i potem się zrozumieć nie da bez patrzenia w tekst

* (Ostatnia edycja posta: 2017-02-17, godz. 02:09 przez usera senjin)

PARTNERZY
Studia Nagraniowe i Koncertowe Polskiego Radia  Kancelaria Adwokacka - Damian Kosmala  Polskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku  LIVE SOUND & Installation  E-Muzyk.pl
PATRONATY
    Warsaw Electronic Festival     
AVT KORPORACJA
© by AVT Wydawnictwo 2016, All right reserved

----- Account: pp.eis.compl -----