Podłączenie monitorów do suba i interfejsu

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Mayjah
Posty: 2
Rejestracja: sobota 09 lip 2016, 00:00

Podłączenie monitorów do suba i interfejsu

Post autor: Mayjah » sobota 11 lut 2017, 20:24

Witam,
Mam taki problem. Mam głośniki Yamaha HS7, jednak wolę gdy jest trochę więcej bassu i postanowiłem kupić subwoofer. Problem w tym, że typowe studyjne subwoofery kosztują naprawdę grube pieniądze, więc postawiłem na coś tańszego, choćby Yamaha SW012. Problem jest taki: http://rad-sat.com.pl/shop/43494-thickbo...el-rca.jpg - jak mam podłączyć ten sub poprawnie skoro jest tylko jedno wejście input? Głośniki mam podpięte kablem XLR prosto do interfejsu (Scarlett 2i4) Mam zostawić głośniki tak jak są i puścić jeden kabel oddzielnie z interfejsu do subwoofera na input i wszystko będzie działać normalnie?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Podłączenie monitorów do suba i interfejsu

Post autor: Zbynia » niedziela 19 lut 2017, 21:50

Czy masz możliwość w scarlett zmiksowania sygnałów wychodzących na wejścia 1/2 i wypuszczenie ich na wyjście 3?

Inaczej pozostaje kupno jakiegoś splittera (kiedyś szukałem ale dałem sobie spokój) czy miksera do odsłuchów

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Podłączenie monitorów do suba i interfejsu

Post autor: DZ1 » poniedziałek 20 lut 2017, 07:49

Najlepszy byłby jakis crossover, wtedy zestroisz monitory z subem obcinając dół z monitorów i gore z suba + głosności. Ciekawe czy ten sub ma w ogole wbudowany jakiś filtr czy przyjmuje ''wszystko jak leci'' ze swojego wejścia? Jeśli nie ma filtra (co jest b. prawdopodobne) to splitter to bedzie za mało żeby te wszystkie głosniki zgrac ze sobą. Proponuje crossover nawet jakis tani, może byc np Behringer CX2300, nie musi być nowy. Urzywałem go kiedyś w estradzie i jak najbadziej spełniał swoją funkcje.


Pozdr.


ODPOWIEDZ