Wzmacniacz dla Alesis Elevate 6 Passive - problem z miksem

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
templiers2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 06 mar 2014, 00:00

Wzmacniacz dla Alesis Elevate 6 Passive - problem z miksem

Post autor: templiers2 » środa 22 lut 2017, 11:11

Witam serdecznie


Zakupiłem niedawno parę monitorów pasywnych Alesis Elevate 6 Passive ich pasmo 45Hz do 24kHz, skuteczność 88dB, niestety nie używam ich z profesjonalnym wzmacniaczem studyjnym tylko wzmacniaczem HIFI Onkyo A-9355, wzmacniacz ma bardzo dobre pasmo przenoszenia 10Hz do 60kHz i jest jednym z lepszych na rynku tzn. w ofercie wzmacniaczy HIFI do 2000 zł.


Mam problem ponieważ nie mogę zrobić na moim zestawie dobrego miksu, nie wiem na czym polega problem, czy dzwięk wzmacniacza nie jest zbyt wierny i przekolorowuje brzmienie utworu.. Onkyo ma dwie funkcje Loudness i Pure direct dlatego nie wiem na którym trybie robić miks......czy może oba tryby wyłączyć ?


Wzmacniacz nie jest stricto wzmacniaczem do studia ale z tymi monitorami gra wprost rewelacyjnie, jest bardzo dobra dynamika, dzwięk jest czysty i klarowny, niezamulony dlatego nie wiem na czym polega problem......


po prostu miks zrobiony na tym zestawie przy ponownym odsłuchu na innym sprzęcie już nie brzmi tak dobrze a brzmienie jest wtedy zamulone i zawalone jednocześnie dolnym pasmem........mocnym basem, brakuje też środka.......


Czy warto więc zmienić Onkyo na wzmacniacz referencyjny np Samson Servo 120A czy Servo 200 ?


Słysząłem że wzmacniacze studyjne są włąśnie do tego przenaczone no ale to już znacznie większy koszt...prosze o pomoc i będę wdzięczny za wszelkie sugestie...


Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Wzmacniacz dla Alesis Elevate 6 Passive - problem z miksem

Post autor: Paweł » czwartek 23 lut 2017, 14:40

Na 100% to nie kwestia wzmacniacza. Chyba że jest zepsuty.
Widzę potencjalnie dwa problemy:
- pracuj wyłącznie z włączonym Pure direct. Loudness i gałek bass/treble nawet nie tykaj.
- najpierw musisz się gruntownie osłuchać z tym zestawem. Słuchaj nagrań które dobrze znasz. Długo i porównuj z brzmieniem na innym sprzęcie. Wyłapuj różne aspekty brzmienia. Dlaczego? Bo przypuszczam że chodzi o Alesisy. Nie znam konkretnie tego modelu, ale jeśli brzmią "alesisowo" jak wszystkie pozostałe, to tu jest pies pogrzebany. Ponoć są ludzie, którzy robią na nich dobre miksy. Ja uważam że szkoda życia żeby się tak męczyć.

laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Wzmacniacz dla Alesis Elevate 6 Passive - problem z miksem

Post autor: laser777 » czwartek 23 lut 2017, 18:48

Odpal sobie generator z jakiegoś Youtuba np ten https://youtu.be/qNf9nzvnd1k albo z jakiegoś programu do pomiarów i posłuchaj jak się te monitory będą zachowywać w pomieszczeniu w którym pracujesz.Możesz też przetestować je w innym miejscu np większym pomieszczeniu.Musisz nauczyć się pracować z tym odsłuchem ale też z warunkami akustycznymi panującymi w pomieszczeniu gdzie pracujesz.Ja w moim miejscu odsłuchu które nie jest dobrze zaadaptowane akustycznie mam zmulony dół i górę ale wiem o tym i dopracowuje miks w różnych pomieszczeniach na słuchawkach(które też trochę kłamią i trzeba się ich nauczyć) A potem odsłuchuje na każdym sprzęcie jaki jest w domu. A po za tym nawet jak miks nie będzie zły to bez kompresora na sumie i tak będzie brzmiał jakoś nie tak jak powinien.

templiers2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 06 mar 2014, 00:00

Re: Wzmacniacz dla Alesis Elevate 6 Passive - problem z miksem

Post autor: templiers2 » czwartek 23 lut 2017, 22:29

Oki, posłucham waszych rad, dzięki serdeczne, więc jeśli chodzi o alesisy to moje obawy się potwierdziły

i być może one nie są najlepszej jakości i ni brzmią jak powinny......najlepszesze jest to że robię miks na drugim sprzęcie - konfiguracja laptop lenovo oraz słuchawki panasonic RP-HT 260 za 50zł i wtedy miks już wychodzi bardzo poprawnie....

na innym sprzęcie tez dobrze wszystko brzmi.....byłem tym bardzo zaskoczony.

Nie myślałem że zrobienie miksu przy konfiguracji wzmacniacz onkyo i kolumny alesis będzie tak skomplikowane....

templiers2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 06 mar 2014, 00:00

Re: Wzmacniacz dla Alesis Elevate 6 Passive - problem z miksem

Post autor: templiers2 » czwartek 23 lut 2017, 23:20

Jeszcze jedno pytanie ponieważ coś mi w międzyczasie przyszło do głowy - posiadam Interfejs audio RME HDSP 9632, może więc do niego warto podłaczyć słuchawki i zrobic miks omijając wzmacniacz i monitory tym samym? RME to przecież uznana marka...


AdminEiS
Posty: 152
Rejestracja: środa 07 kwie 2004, 00:00

Re: Wzmacniacz dla Alesis Elevate 6 Passive - problem z miksem

Post autor: AdminEiS » piątek 24 lut 2017, 10:17

...więc jeśli chodzi o alesisy to moje obawy się potwierdziły i być może one nie są najlepszej jakości i ni brzmią jak powinny...najlepszesze jest to że robię miks na drugim sprzęcie - konfiguracja laptop lenovo oraz słuchawki panasonic RP-HT 260 za 50zł i wtedy miks już wychodzi bardzo poprawnie...

Nikt nie robi miksu na tego typu słuchawkach. Generalnie wygląda na to, że najprawdopodobniej masz też duży problem z adaptacją akustyczną miejsca w którym pracujesz ze swymi monitorami pasywnymi.

...na innym sprzęcie tez dobrze wszystko brzmi.....byłem tym bardzo zaskoczony....

Nie napisałeś na jakim!

...Nie myślałem że zrobienie miksu przy konfiguracji wzmacniacz onkyo i kolumny alesis będzie tak skomplikowane...

Twój wzmacniacz ONKYO jest totalnie za słaby mocowo do napędzania monitorów AE6P! Przy tym żaden z serii wzmacniaczy Samson, które podałeś, też nie będzie optymalnym (nawet model Servo 200). Musisz rozejrzeć się za wzmacniaczem co najmniej 130 W na kanał dla 4 om.
I od tego należałoby rozpocząć.
Administrator serwisu

AdminEiS
Posty: 152
Rejestracja: środa 07 kwie 2004, 00:00

Re: Wzmacniacz dla Alesis Elevate 6 Passive - problem z miksem

Post autor: AdminEiS » piątek 24 lut 2017, 10:28

... posiadam Interfejs audio RME HDSP 9632, może więc do niego warto podłaczyć słuchawki i zrobic miks omijając wzmacniacz i monitory tym samym? RME to przecież uznana marka...

Możesz to zrobić, wszak to nie boli Tyle, że musisz mieć porządne i porządnie osłuchane przez siebie słuchawki aby wiedzieć co im dolega na tyle, by później dało się bez bólu odsłuchać efekt Twojej pracy już na kolumnach domowej ludożery. Czyli masz przed sobą jeszcze sporo doświadczeń.
Administrator serwisu

ODPOWIEDZ