Koss PORTA PRO vs. Koss PRO DJ200

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
SHIVOO
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek 17 lis 2003, 00:00
Kontakt:

Koss PORTA PRO vs. Koss PRO DJ200

Post autor: SHIVOO » środa 22 lut 2017, 19:31

Cześć !

Chciałbym zapytać Was o opinię o tych słuchawkach. W skrócie - mam monitory  Behringer B2030A Truth. Nie zajumuję się tworzeniem muzyki, jednak chciałem mieć coś dobrego do słuchania muzyki. W tej cenie 4-5 lat temu kiedy je kupiłem ( nie wiem ja kto teraz wygląda ) opinie miały conajmniej dobre.  Do tego Emu 0404 i ... to były jedne z najlepiej wydanych pieniędzy w życiu.

2 lata temu kupiłem ( tak outdoor ) Koss Porta Pro - przedstawiać nie trzeba. Kolejne 120zł najlepiej wydane w życiu.


Parę dni temu stwierdziłem że chciałbym do domku troszkę lepsze słuchawki ( bez szaleństw ) i za 300 z groszem zakupiłem Koss prodj200 - opinie conajmniej dobre.


Właśnie je porównuje i stwierdzam że Porta pro za 120 grają lepiej...   Fakt że grają głośniej, ale miałem nadzieję na "skok jakości" o jakieś 20 moooże 30% , a tu w moim odczuciu "lipa"  -  20% gorzej od Porta Pro.


Czy ktoś się spotkał z tymi słuchawkami ? Czy ja mam rację, czy mam omamy i otaty słuchowe ?


DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Koss PORTA PRO vs. Koss PRO DJ200

Post autor: DZ1 » czwartek 23 lut 2017, 17:29

Nie masz ani omam ani otat, słuchawki dla DJ z reguły mają grać głośno i ''ostro'' aby DJ miksujący kawałki dobrze słyszał swój miks w trakcie zgrywania bitów zanim puści go dla ludzi w klubie. A w klubie jak to w klubie - cicho nie jest.

Nastepnym razem gdy bedziesz kupował jakikolwiek sprzet do odsłuchu, najpierw postaraj sie go odsłuchać zanim wydasz na niego pieniądze.
Pozdr.

SHIVOO
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek 17 lis 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Koss PORTA PRO vs. Koss PRO DJ200

Post autor: SHIVOO » czwartek 23 lut 2017, 21:18

Fakt - biję się w pierś - moja wina - nie odsłuchałem. Ale tak to jest, jak człowiek się naczyta po internetach opinii i użyje AMAZONA ;-P - troszkę na usprawiedliwienie powiem, że możliwość odsłuchania na żywo mam mocno ograniczoną i wiąże się z użyciem.. pociągu ;-)


Mam ciągle możliwość oddania sprzętu, jednak raczej je zostawię - mają swoje plusy (choćby i to, że w pracy zakładam na głowę i... nie słyszę szefa ani szefowej ;-) - oni mnie w zasadzie też nie).

Moim zdaniem - zdaniem lajkonika - grają podobnie do Porta Pro od "środka w górę" - czyli OK. Poniżej środka zaczyna się "galimatias" - jakieś to zlepione jest i mało selektywne. Sam dół dość selektywny i lekko wycofany - wolę to niż "przewalony dół - czego nienawidzę.  Porta Pro - te małe śmieszne słuchawki w moim odczuciu grają równo w całym paśmie - może dlatego, że... hmmm jak to nazwać - są to słuchawki "ćwierć otwarte" i część ciśnienia ucieka bokami ?

Nie jestem ani fachowcem ani audiofilem. Nie jestem osłuchany z całą masą sprzętu - słuchawek i monitorów, ale uważam że mam "świadomość" tego co słyszę - stąd opisuję to w taki sposób.

Diii Ziii One - thx !


ODPOWIEDZ