Nowe interfejsy audio od Roland (Rubix24)

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
rodzpi
Posty: 10
Rejestracja: piątek 16 gru 2016, 00:00

Nowe interfejsy audio od Roland (Rubix24)

Post autor: rodzpi » piątek 10 mar 2017, 16:11

Witam,


Testował ktoś może nowy interfejs Rolanda Rubix24? Sprzęt może być bardzo ciekawą alternatywą w interfejsach do 1000 PLN (szczególnie dla Focusrite Scarlett 2i4, NI komplete audio 6, czy samego Rolanda UA-55) dlatego, że ma już wyjścia na dwie pary monitorów, osobny potenjometr regulacji głośności dla słuchawek z wyborem źródła sygnału (wy 1-2 lub 3-4) na tylnym panelu oraz wyciągnięty na panel potencjometr threshold dla kompresora.


Już miałem kupować 2i4 2 gen ale sprawdziłem, że Roland ma nowe dzieci stąd moje mocne zainteresowanie.


Jesli ktoś już grał, niech podzieli się wrażeniami (jak stabilność, jakość dźwięku, szumy itd...)


Pozdrawiam!

Początkujący

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Nowe interfejsy audio od Roland (Rubix24)

Post autor: Zbynia » piątek 17 mar 2017, 20:50

Znając dokonania rolanda nie spodziewałbym się niczego wartego uwagi w kwestii interfejsów

1.przełącznik z tyłu?bzdura do kwadratu i zero wygody
2.interfejs do homerecording powinien mieć dwa niezależne wyjścia słuchawkowe bo w większości studio domowych pracuje się na słuchawkach
3. nie widzę by sterownik miał jakikolwiek mikser
4. dość cienkie poziomy wyjściowe zarówno na line out jak i słuchawkach

osobiście nawet bym na to nie spojrzał

rodzpi
Posty: 10
Rejestracja: piątek 16 gru 2016, 00:00

Re: Nowe interfejsy audio od Roland (Rubix24)

Post autor: rodzpi » czwartek 23 mar 2017, 15:58

...Znając dokonania rolanda nie spodziewałbym się niczego wartego uwagi w kwestii interfejsów

1.przełącznik z tyłu?bzdura do kwadratu i zero wygody
2.interfejs do homerecording powinien mieć dwa niezależne wyjścia słuchawkowe bo w większości studio domowych pracuje się na słuchawkach
3. nie widzę by sterownik miał jakikolwiek mikser
4. dość cienkie poziomy wyjściowe zarówno na line out jak i słuchawkach

osobiście nawet bym na to nie spojrzał...
 




Jeśli miksujesz na słuchawkach, to może lepiej już się nie wypowiadaj

Początkujący

ODPOWIEDZ