Wejście S/PDIF w interfejsie audio

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
smoua
Posty: 2
Rejestracja: piątek 07 kwie 2017, 00:00

Wejście S/PDIF w interfejsie audio

Post autor: smoua » piątek 07 kwie 2017, 20:01

Cześć,
Mam taki problem do rozgryzienia - jestem posiadaczem interfejsu audio E-MU 0404, który posiada dwa wejścia analogowe oraz cyfrowe wejście S/PDIF na złącze optyczne lub RCA. Zastanawiam się czy mogę użyć tego wejścia do podłączenia kolejnego mikrofonu, lub dwóch i możliwości nagrywania na 4 ścieżki jednocześnie (stereofoniczny sygnał podzielony zostałby na dwa mono). Problem jest taki, że nigdzie w sieci nie mogę znaleźć porady w jaki sposób przekonwertować sygnał analogowy z mikrofonu na cyfrowy, a preampy z wyjściem cyfrowym są z reguły strasznie drogie i zbyt rozbudowane jak na moje potrzeby (potrzebuję 2 wejść). Czy zatem - konieczny jest preamp z wyjściem cyfrowym? - czy wystarczy jakiś konwerter A/D ?
i trzecia, najbardziej tajemnicza dla mnie opcja wyczytana w instrukcji:

"S/PDIF to Analog / Analog to S/PDIF converter The 0404 USB can be also used as a standalone S/PDIF -> Analog or Analog -> S/PDIF converter. Analog Input to S/PDIF: Attach analog device to Dock A/B (Left/Right); enable direct monitoring (set to S/PDIF). Analog input will be mirrored to S/PDIF out. " 

Nie do końca rozumiem - czy interfejs sam może skonwertować sygnał i nagrać go mimo iż jest analogowy? Jak wtedy podłączyć mikrofon do wejść RCA?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź i każdą podpowiedź jak rozwiązać tę kwestię (o ile jest to wogóle możliwe) i mieć możliwość nagrywania na więcej śladów niż te 2 analogowe.



 


Awatar użytkownika
OlimpRecordsStudio
Posty: 145
Rejestracja: poniedziałek 10 lip 2006, 00:00

Re: Wejście S/PDIF w interfejsie audio

Post autor: OlimpRecordsStudio » niedziela 09 kwie 2017, 18:37

Problem jest taki, że nigdzie w sieci nie mogę znaleźć porady w jaki sposób przekonwertować sygnał analogowy z mikrofonu na cyfrowy, a preampy z wyjściem cyfrowym są z reguły strasznie drogie i zbyt rozbudowane jak na moje potrzeby (potrzebuję 2 wejść). Czy zatem - konieczny jest preamp z wyjściem cyfrowym? - czy wystarczy jakiś konwerter A/D ?



Tak, potrzebujesz preampu z konwerterem A/D, mnóstwo nawet tanich takie coś posiada. Pamiętaj, że trzeba jeszcze troszkę wiedzieć o synchronizacji zegarów, częstotliwości próbkowania.




...i trzecia, najbardziej tajemnicza dla mnie opcja wyczytana w instrukcji:"S/PDIF to Analog / Analog to S/PDIF converter The 0404 USB can be also used as a standalone S/PDIF -> Analog or Analog -> S/PDIF converter. Analog Input to S/PDIF: Attach analog device to Dock A/B (Left/Right); enable direct monitoring (set to S/PDIF). Analog input will be mirrored to S/PDIF out.

Tu chodzi o to, że podłączając coś do wejścia analogowego karta może to przekonwerować na sygnał cyfrowy i odwrotnie np. Masz mikrofon i preamp z wyjściem analogowym i chcesz uzyskać sygnał cyfrowy żeby go wysłać np do procesora efektów, albo odwrotnie np sygnał cyfrowy z dvd wysłać do analogowego wyjścia w karcie e-mu

Dzięku temu nie uzyskasz dodatkowych wejść/wyjść ale czasem różne kombinacje są potrzebne. Żeby mieć 4in i 4out musisz mieć konweter a/d/a

Taki np: https://www.thomann.de/pl/behringer_ultramatch_pro_src_2496.htm
Muzyk i realizator dźwięku.
www.unistersound.pl i www.bezimienni.com

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Wejście S/PDIF w interfejsie audio

Post autor: Zbynia » niedziela 16 kwie 2017, 11:13

S/PDIF to Analog / Analog to S/PDIF converter The 0404 USB can be also used as a standalone S/PDIF -> Analog or Analog -> S/PDIF converter. Analog Input to S/PDIF: Attach analog device to Dock A/B (Left/Right); enable direct monitoring (set to S/PDIF). Analog input will be mirrored to S/PDIF out.

chodzi o to że może służyć jako konwerter ADDA bez użycia komputera

ODPOWIEDZ