EiS na Facebook FanPage EiS na Twitter EiS na YouTube EiS na Google+ EiS News - kanał RSS EiS Forum News - kanał RSS

Ulubiony kiosk EiS
Prenumerata/e-wydania
Status użytkownika
 Nie jesteś zalogowanym/zarejestrowanym użytkownikiem serwisu EiS
       Zaloguj/zarejestruj się

EiS w lipcu
EiS 07/2017

Spis treści
   DVD + ONLINE

EiS PLUS 7
SPRZĘT DO STUDIA

Spis treści

EiS PLUS 6
TWORZENIE MUZYKI W KOMPUTERZE - Praktyczny Poradnik

Spis treści

Poradnik EiS
Poradnik EiS - ZACZNIJ WSZYSTKO OD NOWA!

Spis treści

EiS PLUS 5
BEATS & BASS

Spis treści
   Na płycie DVD

EiS PLUS 4
EFEKTY W PRODUKCJI MUZYCZNEJ

Spis treści
   Na płycie DVD

Forum EiS

M-Audio M-Track 2x2m - problem z instalacją
    22.07.2017 | 12:38 | Odpowiedzi: 7
Rozbudowa studia, a właściwie budowa podstaw
    21.07.2017 | 15:42 | Odpowiedzi: 1
Podłączenie procesora efektów do miksera Mackie Mix 12 Fx
    21.07.2017 | 13:26 | Odpowiedzi: 1
Koncerty live z dodatkowymi ścieżkami i niezależną trackiem metronomu
    21.07.2017 | 09:06 | Odpowiedzi: 0
Jaki interfejs USB - latencja, stabilność?
    17.07.2017 | 13:06 | Odpowiedzi: 2
Jakie kity wciskacie swoim "połowicom" przy zakupie sprzętu?
    12.07.2017 | 21:55 | Odpowiedzi: 162
Kabel MIDI, ktoś tu nie wie o co chodzi?
    12.07.2017 | 19:30 | Odpowiedzi: 8
Granie z podkładem - metronom w obu słuchawkach z podkładem dla perkusisty.
    11.07.2017 | 10:15 | Odpowiedzi: 1
LEXICON serii IO (22/42/82) - ktoś stosuje?
    10.07.2017 | 18:25 | Odpowiedzi: 3
Pro Tools 12.6 - warto robić upgrade do 12.8?
    09.07.2017 | 19:56 | Odpowiedzi: 0
Waldorf Nave w Bitwig Studio
    09.07.2017 | 12:22 | Odpowiedzi: 0
Yamaha HS8 - pytanie początkujacego
    08.07.2017 | 10:21 | Odpowiedzi: 11

Dział: Inne Steinberg Cubase 8LE z kontem w MySteinberg. Wersja na 2 stanowiska pracy/2 komp w 1 studiu. Program można uaktualnić do v.9 oraz do Cubase Studio/Artist - 200 zł. Zgierz. Tel. 537-892-695. E-mail: tomaszj123@onet.pl
Dział: Sprzęt studyjny ESI ESP1010e - 450 zł. Zgierz. Tel. 537-892-695. E-mail: tomaszj123@onet.pl
Dział: Sprzęt studyjny Behringer VX2496, przedwzmacniacz mikrofonowy - 450 zł. Dodam przewód AES/EBU/SPDiF - 450 zł. Zgierz. Tel. 537-892-695. E-mail: tomaszj123@onet.pl

Uwaga! Zanim zaczniesz postować na naszym forum koniecznie zapoznaj się wcześniej z jego regulaminem.

Jaki interfejs do Naumann TLM 103?

Wysoki  

Wysłany: 05-05-2017; 16:29   
Witam,

Posiadam mikrofon Neumann TLM 103. Interfejs na którym pracowałem to Focusrite 4i4. Sczerze mówiąc średnio byłem zadowolony z niego. Głównie chodzi o to, że się psuł dosyć często tzn. nie łączyło wejście i inne błachostki. Od pewnego czasu, gdy zaczynam sesje nagraniową po chwili zaczynają się szumy, ewidentnie coś jest nie tak. Postanowiłem zmienić interejs. I bardzo proszę osoby znające się na rzeczy o pomoc. Jaki Interfejs byłby najlepszym rozwiązaniem do mojego mikrofonu? Zaznaczam, że chodzi o domowe studio dlatego porady typu interfejs + preamp za X złotych mi nie pomogą ponieważ mam ograniczony budżet. Chce po prostu jakiegoś boxa do którego bezpośrednio podepne mikrofon.

Z góry dziękuję za pomoc.

Blaviken  

Wysłany: 05-05-2017; 16:45   
Posiadam mikrofon Neumann TLM 103. Interfejs na którym pracowałem to Focusrite 4i4. Sczerze mówiąc średnio byłem zadowolony z niego.
------
Nie podałeś budżetu jakim dysponujesz ale skoro stać Cię na mikrofon za 3800 PLN to zakładam że
wiesz iż taki mikrofon należało by podłączyć pod coś co kosztuje więcej niż 1K PLN. Myślę że
dobrym punktem wyjścia będzie coś RME na USB. Może Babyface Pro
https://www.thomann.de/pl/rme_babyface_pro.htm albo używka zwykłego Babyface.
Może takie coś:
https://www.thomann.de/pl/spl_creon_black.htm
https://www.thomann.de/pl/audient_id22.htm - to ma ponoć dobrze brzmiące preampy
https://www.thomann.de/pl/spl_crimson_white_b_stock.htm - to bardzo dobra rzecz.
Na pewno coś znajdziesz...

Wysoki  

Wysłany: 05-05-2017; 16:56   

Budżet to około 1 tyś. Ewentualnie jeśli było by coś wartego uwagi oczywiście jestem gotów zapłacić trochę więcej. Zapomniałem również dodać, że chodzi wyłącznie o interfejsy USB.

* (Ostatnia edycja posta: 2017-05-05, godz. 16:57 przez usera Wysoki)

Blaviken  

Wysłany: 05-05-2017; 17:07   
...Budżet to około 1 tyś. Ewentualnie jeśli było by coś wartego uwagi oczywiście jestem gotów zapłacić trochę więcej. Zapomniałem również dodać, że chodzi wyłącznie o interfejsy USB....
-------
To może to?
https://www.thomann.de/pl/audient_id14.htm
Oceny ma dość dobre. Forumowicze - używa ktoś kart tej firmy?

* (Ostatnia edycja posta: 2017-05-05, godz. 17:08 przez usera Blaviken)

Wysoki  

Wysłany: 06-05-2017; 09:02   

......Budżet to około 1 tyś. Ewentualnie jeśli było by coś wartego uwagi oczywiście jestem gotów zapłacić trochę więcej. Zapomniałem również dodać, że chodzi wyłącznie o interfejsy USB....
-------
To może to?
Oceny ma dość dobre. Forumowicze - używa ktoś kart tej firmy?...

Wydaję się mięć wporządku opinie. Miał może ktoś z nim styczność? Może jakieś inne propozycje?

Wysoki  

Wysłany: 07-05-2017; 12:35   

......Budżet to około 1 tyś. Ewentualnie jeśli było by coś wartego uwagi oczywiście jestem gotów zapłacić trochę więcej. Zapomniałem również dodać, że chodzi wyłącznie o interfejsy USB....
-------
To może to?
Oceny ma dość dobre. Forumowicze - używa ktoś kart tej firmy?...

Zastanawiam się na Audient id14 i id22. Który byś wybrał? Dodam, że potrzebny jest mi tylko do nagrywania wokalu, a w przyszłości planuję zakupić jakiś przedwzmacniacz.

Soundscape  

Wysłany: 07-05-2017; 13:01   

Zostaw interfejs i kup (nawet na początek) Golden Age Project Pre 73. Będzie lepszy od wbudowanych preampów w interfejsach.

Wysoki  

Wysłany: 07-05-2017; 15:07   

...

Zostaw interfejs i kup (nawet na początek) Golden Age Project Pre 73. Będzie lepszy od wbudowanych preampów w interfejsach.

...

Czyli jakby to wyglądało? GAP Pre 73 bezpośrednio podłączam do komputera, a zniego bezpośrednio mikrofon? Czy jeszcze czegoś będę potrzebował?

PWA  

Wysłany: 07-05-2017; 18:56   
GAP to preamp, więc cały czas potrzebujesz urządzenia, które przekonwertuje sygnał analogowy na cyfrowy

Wysoki  

Wysłany: 07-05-2017; 19:58   

Tak, nie zrozumiałem wcześniejszego posta. Więc chciałbym się pozbyć focusrite ponieważ w ciągu dwóch lat 3 razy oddawałem go do serwisu i z wywiadu wiem, że nie tylko ja mam z nim problem, ale mniejsza o to. Jeśli chodzi o preamp mam w planach kupić coś odrazu lepszego typu avalon ale wcześniej chce mieć interfejs który będzie służył mi przez lata. Stąd pytanie czy jest sens przepłacać czy kupić coś typu id14 skoro itak planuje kupno preampu? w internecie ma niezłe opinie. Czy pokusić się na id22? czy jeszcze coś innego?

qst  

Wysłany: 08-05-2017; 06:59   
...Tak, nie zrozumiałem wcześniejszego posta. Więc chciałbym się pozbyć focusrite ponieważ w ciągu dwóch lat 3 razy oddawałem go do serwisu i z wywiadu wiem, że nie tylko ja mam z nim problem, ale mniejsza o to. Jeśli chodzi o preamp mam w planach kupić coś odrazu lepszego typu avalon ale wcześniej chce mieć interfejs który będzie służył mi przez lata. Stąd pytanie czy jest sens przepłacać czy kupić coś typu id14 skoro itak planuje kupno preampu? w internecie ma niezłe opinie. Czy pokusić się na id22? czy jeszcze coś innego?...

Kup Baby Face Pro f-my RME. Ma wbudowany preamp. To super interfejs, bardzo dobre sterowniki RME. Ja przeszedłem na Apollo Twin MKII. RME w stanie sklepowym mam do odsprzedania.
Sławek

Jarut  

Wysłany: 08-05-2017; 10:18   

preamp GAP-73 polcam - mam i używam razem z M-AUDIO PROFIRE 610 - niezły duet - mikroforn wpięty w GAP w porównaiu z wbudowanymi preampami z '610 daje lepszy dla ucha sound i dźwięk łatwiejszy w ukadaniu w miksie

Wysoki  

Wysłany: 19-05-2017; 12:53   
Witam, dziękuję wszystkim za zainteresowanie moim tematem. Postanowiłem zostawić Focusrite i dokupić preamp, jednak mój interfejs jest nie do końca sprawny. Kiedy podłączam go do komputera w tle słychać mocne szumy. Gwarancja prawdopodobnie się skończyła. Czy zna ktoś sprawdzony serwis do którego mógłbym oddać interfejs do naprawy?

laser777  

Wysłany: 19-05-2017; 14:48   
Może Resident Audio T2 ? Nie jest to rozbudowany interfejs ale ma Thunderbolt i kosztuje około 1k. Tylko nie wiem jak z tymi Thunderboltami jest nie wiem czy taka stara płyta główna by mi obsłużyła ten interfejs czy było by trzeba mieć jakąś kartę rozszerzeń. Ale jak bym miał się przesiadać to właśnie na coś takiego

funkofil1  

Wysłany: 19-05-2017; 23:05   
...Witam, dziękuję wszystkim za zainteresowanie moim tematem. Postanowiłem zostawić Focusrite i dokupić preamp, jednak mój interfejs jest nie do końca sprawny. Kiedy podłączam go do komputera w tle słychać mocne szumy. Gwarancja prawdopodobnie się skończyła. Czy zna ktoś sprawdzony serwis do którego mógłbym oddać interfejs do naprawy?...

http://www.audiotechpro.pl

PARTNERZY
Studia Nagraniowe i Koncertowe Polskiego Radia  Kancelaria Adwokacka - Damian Kosmala  Polskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku  LIVE SOUND & Installation  E-Muzyk.pl
PATRONATY
    Warsaw Electronic Festival     
AVT KORPORACJA
© by AVT Wydawnictwo 2016, All right reserved