EiS na Facebook FanPage EiS na Twitter EiS na YouTube EiS na Google+ EiS News - kanał RSS EiS Forum News - kanał RSS

Ulubiony kiosk EiS
Prenumerata/e-wydania
Status użytkownika
 Nie jesteś zalogowanym/zarejestrowanym użytkownikiem serwisu EiS
       Zaloguj/zarejestruj się

EiS w sierpniu
EiS 08/2017

Spis treści
   DVD + ONLINE

EiS PLUS 7
SPRZĘT DO STUDIA

Spis treści

EiS PLUS 6
TWORZENIE MUZYKI W KOMPUTERZE - Praktyczny Poradnik

Spis treści

Poradnik EiS
Poradnik EiS - ZACZNIJ WSZYSTKO OD NOWA!

Spis treści

EiS PLUS 5
BEATS & BASS

Spis treści
   Na płycie DVD

EiS PLUS 4
EFEKTY W PRODUKCJI MUZYCZNEJ

Spis treści
   Na płycie DVD

Forum EiS

Fostex HP-A4 24bit DAC vs Fostex HP-A4BL DAC
    17.08.2017 | 22:04 | Odpowiedzi: 13
RME ADi-2 interface i konwerter
    17.08.2017 | 22:03 | Odpowiedzi: 2
Problem z monitorami studyjnymi/interfejsem
    13.08.2017 | 18:31 | Odpowiedzi: 8
IConnectAudio4+
    12.08.2017 | 12:08 | Odpowiedzi: 5
Porównanie Scarlett 2i4 do zintegrowanych DAC.
    10.08.2017 | 19:23 | Odpowiedzi: 10
Brak efektu w odsłuchu
    08.08.2017 | 23:42 | Odpowiedzi: 1
Yamaha HS8 - pytanie początkujacego
    08.08.2017 | 20:16 | Odpowiedzi: 20
Darmowe acapelle a zaiks
    06.08.2017 | 18:22 | Odpowiedzi: 3
Słuchawki w podróż
    05.08.2017 | 11:36 | Odpowiedzi: 8
Korg nanocontrol2 problem ze sterownikami win7
    05.08.2017 | 08:32 | Odpowiedzi: 6
Zgrywanie tracków, efekt końcowy
    03.08.2017 | 11:30 | Odpowiedzi: 8
Hardware Startup Financing
    03.08.2017 | 09:38 | Odpowiedzi: 0

Dział: Kupię KRK VXT6 lub V6, aktywne monitory studyjne. Łódź. E-mail: 111bos@wp.pl
Dział: Sprzęt studyjny Apollo Twin Solo (Thunderbolt) + pluginy UAD, stan idealny - 1999 zł. Warszawa. Tel. 534-119-722. E-mail: wyffyryfy@gmail.com
Dział: Inne Native Instruments Komplete 11, box, dysk, stan bdb. Dowód zakupu, tanio. Łódź. E-mail: 111bos@wp.pl

Uwaga! Zanim zaczniesz postować na naszym forum koniecznie zapoznaj się wcześniej z jego regulaminem.

Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

aftercoma  

Wysłany: 28-06-2017; 02:12   

Od kilku dobrych lat bawiłem się w tworzenie własnej muzyki na dość leciwym sprzęcie (kolumny estradowe vermony + wzmacniacz NAD w jakiejś starszej wersji). Wzmacniacz właśnie się chyba przepalił i przestał grać, dlatego też chciałbym zakupić długo wyczekiwane monitory do odsłuchu. Mam okazję kupić używane przez 2 lata przez mojego znajomego monitory Yamaha HS8. Przed zakupem nurtują mnie jeszcze dwie rzeczy:
1. Czy bezpiecznie jest kupić używane monitory (ciężko mi nawet określić, jak były ekspolatowane)?
2. Zastanawiam się, czy moja karta dzwiękowa ESI JUli@ 1.07 oraz mikser Peavey PV6, których wcześniej używałem, przydadzą się w przypadku zakupienia wspomnianych monitorów HS8? Podczas zbierania informacji o tych monitorach Yamahy są one najczęściej łączone z interfejsem audio Scarlette 2i2.

Z góry dziękuję za pomoc.

DZ1  

Wysłany: 29-06-2017; 00:27   

...
Od kilku dobrych lat bawiłem się w tworzenie własnej muzyki na dość leciwym sprzęcie (kolumny estradowe vermony + wzmacniacz NAD w jakiejś starszej wersji). Wzmacniacz właśnie się chyba przepalił i przestał grać, dlatego też chciałbym zakupić długo wyczekiwane monitory do odsłuchu. Mam okazję kupić używane przez 2 lata przez mojego znajomego monitory Yamaha HS8. Przed zakupem nurtują mnie jeszcze dwie rzeczy:
1. Czy bezpiecznie jest kupić używane monitory (ciężko mi nawet określić, jak były ekspolatowane)?
2. Zastanawiam się, czy moja karta dzwiękowa ESI JUli@ 1.07 oraz mikser Peavey PV6, których wcześniej używałem, przydadzą się w przypadku zakupienia wspomnianych monitorów HS8? Podczas zbierania informacji o tych monitorach Yamahy są one najczęściej łączone z interfejsem audio Scarlette 2i2.

Z góry dziękuję za pomoc.

...

Nie bawiłbym sie w takie coś, niby mają limitery ale..... niewiadomo jak ''rozchuśtanych'' głosników nie kuiłbym, tymbardziej, jesli nie masz żadnego porównania.

Jesli mowa o budżetowych monitorach to moge polecić Behringery z serii Nekkst. Słuchałem K6 i w tym przedziale cenowym zmiatają z powierzchni Ziemi np, KRK, Mackie, Akai, JBL itp. W tym przedziale cenowym są zdecydowanie najlepsze. Polecam posłuchać na własnych uszach w porównaniu do innych, podobnych.

Po pierwsze ''primo'' to w tym przedziale cenowym praktycznie nieistotne jest jaka karta do jakich monitorów, ale...znam Juli@ i to świetna katra dźwiękowa. Nie znam (nie słyszałem) scarlette 2i2 (ale nie spodziewałbym sie ''lepszości'' jej wzgledem Juli@ - moge to stwierdzić ''w ciemno'') . Na Vermonie nie odczułbyś żadnej różnicy między scarlet 2i2 a Juli@. Ba... nie odczułbyś róznicy miedzy jakakolwiek karta dźwiekową nawet jak podłaczyłbyś kilka mikserów pomiedzy nimi Zresztą, w ogóle to masz sprzęty z zupełnie różnych światów: Vermona, NAD, Juli@. Najsłabszym ogniwem są oczywiscie Vermony (to nie sprzęt do tworzenia muzyki - chyba, że bedzie odtwarzana TYLKO na tych Vermonach). Nie czytaj za duzo w necie o tym, co ktoś z czym łączy, w tym przedziale cenowym - to jest co najmniej niepoważne (tu przedewszystkim marketing działa).

Dla najlepszej jakosci dźwieku proponuje Tobie pozostawienie sobie Juli@, wywalenie tego PV6 (bo degraduje to co daje Juli@) i dokupienie monitorów.

aftercoma  

Wysłany: 29-06-2017; 00:57   

Wielkie dzięki za odpowiedź. Bardzo mi pomogłeś. Przyznam, że nie czytałem o wspomnianych przez ciebie Behringerach Nekkst.

Tę graciarnię, którą miałem dotychczas, Vermony, Nad itp. odziedziczyłem po kimś jakieś 10 lat temu i tak używałem do "zajechania" nie mając wcześniej pieniędzy na zakup czegoś lepszego. Na tę chwilę, oprócz przepalonego NADa, Vermony z całą pewnością również wyrzucam. Chciałbym w to miejsce po prostu kupić jakieś sprawne monitory w cenie około 2 tysięcy (może ze statywami) , dlatego zależy mi na trafnym wyborze.
Chciałbym ,aby dzwięk był jak najbardziej precyzyjny, nie "przekolorowany". Rozumiem, że w takim zestawieniu Yamhaha HS8 vs Behringer Nekkst K8 te drugie lepiej się będą sprawdzały?

DZ1  

Wysłany: 29-06-2017; 01:31   

Przyznam, że nie czytałem o wspomnianych przez ciebie...

Po drugie ''primo'' : Jakiegokolwiek sprzetu audio ostatecznie SŁUCHA SIĘ - NIE CZYTA O NIM, chocby z tego powodu, że kazdy ma inne ucho.

Vermony z całą pewnością również wyrzucam.

Ja nie wyrzucałbym - jesli w dobrym stanie to kiedyś mogą być warte krocie Ale tak zupełnie serio:

HS8 słuchałem jakiś czas temu i nie wywarły na mnie wielkiego wrażenia wtedy - ot, takie może lepsze hifi, nic szczególnego. Nie mam bezposredniego porównania HS8 do Nekkst K8 - nie słyszałem nawet K8. Słyszałem K6 i w porównaniu do dzisiejszej konkurencji są najlepsze w tym przedziale cenowym. Jesli mowa o 8cali to K6 są napewno lepsze niż Mackie MR8...Ale tak jak napisałem wyżej: musisz sam posłuchać, nie sugeruj sie opiniami wyczytanymi w internecie, TY masz swoje ucho i głośniki mają TOBIE sie podobać bez wzgledu na to co ktos tam pisze sobie w internecie. I jeszcze jedno: jak juz bedziesz na odsłuchu w jakimś salonie to nie poddaj sie sugestiom sprzedawcy: głosniki mają sie TOBIE podobać - nie sugeruj sie opiniami kogolokwiek innego. Słuchaj swojego słuchu

aftercoma  

Wysłany: 29-06-2017; 10:52   

Podszedłem do tematu w ten sposób, że skoro mam tak słaby sprzęt i większość niuansów nie wyłapuję w słyszanych dzwiękach, może lepiej poradzić się kogoś osłuchanego, kto zawęziłby mój wybór do kilku propozycji, z których jedną bym wybrał.
Priorytetem jest dla mnie jak najwierniejsze oddanie brzmienia, tak aby przygotowany w DAW materiał brzmiał w miarę solidnie na innych nośnikach.

DZ1  

Wysłany: 29-06-2017; 17:47   

...
Podszedłem do tematu w ten sposób, że skoro mam tak słaby sprzęt i większość niuansów nie wyłapuję w słyszanych dzwiękach, może lepiej poradzić się kogoś osłuchanego, kto zawęziłby mój wybór do kilku propozycji, z których jedną bym wybrał.
Priorytetem jest dla mnie jak najwierniejsze oddanie brzmienia, tak aby przygotowany w DAW materiał brzmiał w miarę solidnie na innych nośnikach.

...

W tym budżecie ciężko będzie

aftercoma  

Wysłany: 29-06-2017; 19:06   

Rozumiem. A jakim budżetem musiałbym dysponować?

stage  

Wysłany: 30-06-2017; 02:34   

Ja tych HS8 osobiście nie obsłuchiwałem, ale znam dwóch muzyków, którzy korzystają i opinie pozytywne. 

aftercoma  

Wysłany: 30-06-2017; 07:58   

Dzięki za informację. Postaram się wsłuchać zarówno w wspomniane już monitory Nekkst, jak i te HS8.

Zastanawiam się jeszcze nad zakupem odpowiednich przewodów do podłączenia monitorów. Rozumiem, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakup kabla XLR RCA. Sporo tego w sklepach i nie wiem jaką konkretną markę mam wybrać?

DZ1  

Wysłany: 01-07-2017; 06:51   

...
Rozumiem. A jakim budżetem musiałbym dysponować?...

Około 3,5...4kPLN.

I tutaj ZDECYDOWANIE polecam APS Klasik - w tym budżecie nie ma ich do czego porównać bo miażdżą konkurencje BEZDYSKUSYJNIE. Dlatego niedawno właśnie je kupiłem - jesli chciałbyś porównywać je do czegokolwiek innego to musiałbyś szukać głosników powyżej 10kPLN - ja już nie szukałem dalej bo Klasiki mnie zabiły Gorąco polecam sprawdzić je na własnych uszach, APS daje swoje głośniki do testów - ja z tego nie skorzystałem bo wolałem porównać je do innych glosników i np Adamy a7x wypadły przy nich baaardzo blado. Tutaj, po raz kolejny, okazuje sie, że ''Polak porafi'' i że mamy świetnych inżynierów (APS to polska firma). Jesli decydowałbys sie na nie to moge dać ci namiar gdzie możesz kupić je w dobrej cenie (ale to na PW).

DZ1  

Wysłany: 01-07-2017; 07:20   

...
Dzięki za informację. Postaram się wsłuchać zarówno w wspomniane już monitory Nekkst, jak i te HS8.

Zastanawiam się jeszcze nad zakupem odpowiednich przewodów do podłączenia monitorów. Rozumiem, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakup kabla XLR RCA. Sporo tego w sklepach i nie wiem jaką konkretną markę mam wybrać?

...

Nie jestesmy audiolilami i nie słyszymy ''niesamowitego brzmienia złotych kabli'' bo takie coś realnie nie istnieje (chyba, że w mózgu audiofila ) dlatego kup poprostu kabel zakończony odpowiednimi końcówkami i tyle. Kabel nie brzmi - bo to tylko kabel. Kabel przedewszystkim ma być odpowiednio wytrzymały, żeby nie rozleciał sie podczas użytkowania i tyle w temacie. Wiadmo, że najtańszej chińszczyzny sie nie kupuje bo zaraz bedzie trzeba kupować nastepny. Osobiscie sam lutuje sobie odpowiednie kable, ale jesli chcesz kupić cos gotowego to napewno nie kupuj najtańszych ani tym bardziej najdroższych. Kup coś troche droższego niż najtańsze - do domu wystarczy w zupełności. Marka jest zupełnie nieistotna.

aftercoma  

Wysłany: 08-07-2017; 10:21   

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Po powrocie z urlopu ruszam na, mam nadzieję, udane zakupy.Smile

aftercoma  

Wysłany: 02-08-2017; 16:26   
Kilka dni demu zakupiłem wreszcie nowe monitory. Co prawda na miejscu skłaniałem się ku NEKKST K8, ale ostatecznie zostałem przy K6. Ciągle się jeszcze przyzwyczajam, przesłuchując różnych stylistycznie płyt, zmieniając też przy okazji nieco aranżację mojego pokoju. Generalnie jestem bardzo zadowolony, różnica w stosunku do mojego poprzedniego sprzętu jest kolosalna.
Jest jednak rzecz, która trochę nie daje mi spokoju. A mianowicie szum, wydobywający się z monitorów. Nazwałbym to "szumem komputerowym", słyszalnym np. w przerwach między utworami. Czytałem trochę w sieci o tym i sporo osób poleca zakupienie w takim przypadku interfejsu audio (najczęściej pojawia się urządzenie Scarlett 2i2). Dodam, że połączyłem monitory z wspomnianą wcześniej kartą dzwiękową Julia@ przewodami RCA do XLR firmy Sheller. Pytanie, czy faktycznie tylko zakup interfejsu audio jest w stanie wyeliminować szum?

Zbynia  

Wysłany: 02-08-2017; 18:02   
Julia to całkiem porządna karta.
Poza tym odwróć ją - ma przecież wyjścia symetryczne TRS i połącz kablami TRS-XLR z odsłuchami

Wtedy sprawdź.
ps.czy jak nie gra muzyk to szumią?

aftercoma  

Wysłany: 03-08-2017; 10:01   
Dokładnie, wszystkie momenty "ciszy" są ozdobione cyfrowym szumem.
Spróbuję podłączyć przewodami TRS do XLR.

DZ1  

Wysłany: 03-08-2017; 10:50   
...Dokładnie, wszystkie momenty "ciszy" są ozdobione cyfrowym szumem.
Spróbuję podłączyć przewodami TRS do XLR. ...

Zmiana kabla na symetryczny powinna pomóc. Czyli potrzebujesz kabli XLR - TRS czyli wtyk ''Jack'' w tych kablach MUSI być stereo (identyczny jak np, do słuchawek).

aftercoma  

Wysłany: 04-08-2017; 22:46   
O jeszcze jednej rzeczy zapomniałem, a mianowicie: jak podłączyć słuchawki? Wcześniej podłączałem je do wspomnianego przeze mnie na wstępie miksera Peavey 6, ale to rozwiązanie jeszcze potęguje szum. Znalazłem gdzieś w sieci informacje o urządzeniach zwanych DAC, np. Audioengine D1, które można łączyć z głośnikami i dają możliwość podłączenia słuchawek.

Zbynia  

Wysłany: 04-08-2017; 23:28   
Pozostaje mikser albo aktywny kontroler monitorów

innej opcji brak chyba że porzeźbisz w gównie i wyprowadzisz sygnał spdif do zintegrowanej karty która będzie robiła za wzmacniacz do słuchawek
przyznaję się że w tym kierunku nie testowałem na poważnie

aftercoma  

Wysłany: 05-08-2017; 07:47   
Zakładając, że jeszcze w tym roku chciałbym podłączyć również klawiaturę sterującą, rozejrzałbym się za jakimś urządzeniem, które połączy odsłuch na monitorach oraz słuchawkach. Mikser analogowy Peavey 6, który posiadam, wydaje się wprowadzać dodatkowy szum. Zastanawiam się, co innego mógłbym podłączyć do mojej karty Juli@?

aftercoma  

Wysłany: 08-08-2017; 00:10   
...Pozostaje mikser albo aktywny kontroler monitorów

innej opcji brak chyba że porzeźbisz w gównie i wyprowadzisz sygnał spdif do zintegrowanej karty która będzie robiła za wzmacniacz do słuchawek
przyznaję się że w tym kierunku nie testowałem na poważnie...

Mogę prosić o jakąś konkretną propozycję miksera lub kontrolera monitorów? Ktoś polecił mi zakup interfejsu audio focusrite scarlett 2i4, w celu podłączenia słuchawek i pozbycia się szumów, jakie generuje mikser Peavey 6. Czytałem też pozytywne opinie o wzmacniaczu Holdegron.

DZ1  

Wysłany: 08-08-2017; 20:16   
...O jeszcze jednej rzeczy zapomniałem, a mianowicie: jak podłączyć słuchawki? Wcześniej podłączałem je do wspomnianego przeze mnie na wstępie miksera Peavey 6, ale to rozwiązanie jeszcze potęguje szum. Znalazłem gdzieś w sieci informacje o urządzeniach zwanych DAC, np. Audioengine D1, które można łączyć z głośnikami i dają możliwość podłączenia słuchawek. ...

Ja używam Presonus HP4. Jest to wzmacniacz słuchawkowy dobrej klasy z regulacją głośności monitorów (Tobie zwłaszcza przydatna funkcja w połączeniu z Juli@).
Pozdr,

PARTNERZY
Studia Nagraniowe i Koncertowe Polskiego Radia  Kancelaria Adwokacka - Damian Kosmala  Polskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku  LIVE SOUND & Installation  E-Muzyk.pl
PATRONATY
    Warsaw Electronic Festival     
AVT KORPORACJA
© by AVT Wydawnictwo 2016, All right reserved