EiS na Facebook FanPage EiS na Twitter EiS na YouTube EiS na Google+ EiS News - kanał RSS EiS Forum News - kanał RSS

Ulubiony kiosk EiS
Prenumerata/e-wydania
Status użytkownika
 Nie jesteś zalogowanym/zarejestrowanym użytkownikiem serwisu EiS
       Zaloguj/zarejestruj się

EiS w sierpniu
EiS 08/2017

Spis treści
   DVD + ONLINE

EiS PLUS 7
SPRZĘT DO STUDIA

Spis treści

EiS PLUS 6
TWORZENIE MUZYKI W KOMPUTERZE - Praktyczny Poradnik

Spis treści

Poradnik EiS
Poradnik EiS - ZACZNIJ WSZYSTKO OD NOWA!

Spis treści

EiS PLUS 5
BEATS & BASS

Spis treści
   Na płycie DVD

EiS PLUS 4
EFEKTY W PRODUKCJI MUZYCZNEJ

Spis treści
   Na płycie DVD

Forum EiS

Fostex HP-A4 24bit DAC vs Fostex HP-A4BL DAC
    17.08.2017 | 22:04 | Odpowiedzi: 13
RME ADi-2 interface i konwerter
    17.08.2017 | 22:03 | Odpowiedzi: 2
Problem z monitorami studyjnymi/interfejsem
    13.08.2017 | 18:31 | Odpowiedzi: 8
IConnectAudio4+
    12.08.2017 | 12:08 | Odpowiedzi: 5
Porównanie Scarlett 2i4 do zintegrowanych DAC.
    10.08.2017 | 19:23 | Odpowiedzi: 10
Brak efektu w odsłuchu
    08.08.2017 | 23:42 | Odpowiedzi: 1
Yamaha HS8 - pytanie początkujacego
    08.08.2017 | 20:16 | Odpowiedzi: 20
Darmowe acapelle a zaiks
    06.08.2017 | 18:22 | Odpowiedzi: 3
Słuchawki w podróż
    05.08.2017 | 11:36 | Odpowiedzi: 8
Korg nanocontrol2 problem ze sterownikami win7
    05.08.2017 | 08:32 | Odpowiedzi: 6
Zgrywanie tracków, efekt końcowy
    03.08.2017 | 11:30 | Odpowiedzi: 8
Hardware Startup Financing
    03.08.2017 | 09:38 | Odpowiedzi: 0

Dział: Kupię KRK VXT6 lub V6, aktywne monitory studyjne. Łódź. E-mail: 111bos@wp.pl
Dział: Sprzęt studyjny Apollo Twin Solo (Thunderbolt) + pluginy UAD, stan idealny - 1999 zł. Warszawa. Tel. 534-119-722. E-mail: wyffyryfy@gmail.com
Dział: Inne Native Instruments Komplete 11, box, dysk, stan bdb. Dowód zakupu, tanio. Łódź. E-mail: 111bos@wp.pl

Uwaga! Zanim zaczniesz postować na naszym forum koniecznie zapoznaj się wcześniej z jego regulaminem.

Problem z monitorami studyjnymi/interfejsem

Norbi256  

Wysłany: 12-08-2017; 19:48   

Witam. Mam pewnie dziwny problem mianowicie kupiłem ostatnio monitory JBL 305 i podłączyłem je pod interfejs M-AUDIO Fast Track II. Od samego poczatku ani jeden ani drugi monitor nie grał tak jak powinien. Było słychać szumy, traski i co najciekawsze niektórych dzwięków (jak na przykład wokalu w kawałkach) nie było słychać w ogóle natomiast inne były albo dość "dobrze" słyszalne albo słabo słyszalne (no ale w każdym razie cos tam było słychać). Podpiąłem pod interfejs w celu sprawdzenia słuchawki i one jak najbardziej działały bez zarzutu a z drugiej strony nie moge uwierzyc, że sklep przyslalby mi dwa zepsute monitory (bo problem występuje rzecz jasna w obu). Prosiłbym o pomoc.

andrzeimuzyk71  

Wysłany: 12-08-2017; 20:44   
...Witam. Mam pewnie dziwny problem mianowicie kupiłem ostatnio monitory JBL 305 i podłączyłem je pod interfejs M-AUDIO Fast Track II. Od samego poczatku ani jeden ani drugi monitor nie grał tak jak powinien. Było słychać szumy, traski i co najciekawsze niektórych dzwięków (jak na przykład wokalu w kawałkach) nie było słychać w ogóle natomiast inne były albo dość "dobrze" słyszalne albo słabo słyszalne (no ale w każdym razie cos tam było słychać). Podpiąłem pod interfejs w celu sprawdzenia słuchawki i one jak najbardziej działały bez zarzutu a z drugiej strony nie moge uwierzyc, że sklep przyslalby mi dwa zepsute monitory (bo problem występuje rzecz jasna w obu). Prosiłbym o pomoc....

andrzeimuzyk71  

Wysłany: 12-08-2017; 20:48   
...Witam. Mam pewnie dziwny problem mianowicie kupiłem ostatnio monitory JBL 305 i podłączyłem je pod interfejs M-AUDIO Fast Track II. Od samego poczatku ani jeden ani drugi monitor nie grał tak jak powinien. Było słychać szumy, traski i co najciekawsze niektórych dzwięków (jak na przykład wokalu w kawałkach) nie było słychać w ogóle natomiast inne były albo dość "dobrze" słyszalne albo słabo słyszalne (no ale w każdym razie cos tam było słychać). Podpiąłem pod interfejs w celu sprawdzenia słuchawki i one jak najbardziej działały bez zarzutu a z drugiej strony nie moge uwierzyc, że sklep przyslalby mi dwa zepsute monitory (bo problem występuje rzecz jasna w obu). Prwosiłbym o pomoc....

Witaj. To nie może być wina monitorów tylko wina jest po stronie interfejsu. Podłącz monitory pod wyjście sluchawkowe a sam się przekonasz. ..pozdrawiam

matiz  

Wysłany: 12-08-2017; 22:16   

......Witam. Mam pewnie dziwny problem mianowicie kupiłem ostatnio monitory JBL 305 i podłączyłem je pod interfejs M-AUDIO Fast Track II. Od samego poczatku ani jeden ani drugi monitor nie grał tak jak powinien. Było słychać szumy, traski i co najciekawsze niektórych dzwięków (jak na przykład wokalu w kawałkach) nie było słychać w ogóle natomiast inne były albo dość "dobrze" słyszalne albo słabo słyszalne (no ale w każdym razie cos tam było słychać). Podpiąłem pod interfejs w celu sprawdzenia słuchawki i one jak najbardziej działały bez zarzutu a z drugiej strony nie moge uwierzyc, że sklep przyslalby mi dwa zepsute monitory (bo problem występuje rzecz jasna w obu). Prosiłbym o pomoc....... 

Przeciwfaza w monitorach. Jak to podłączasz?

Norbi256  

Wysłany: 12-08-2017; 23:11   

...
......Witam. Mam pewnie dziwny problem mianowicie kupiłem ostatnio monitory JBL 305 i podłączyłem je pod interfejs M-AUDIO Fast Track II. Od samego poczatku ani jeden ani drugi monitor nie grał tak jak powinien. Było słychać szumy, traski i co najciekawsze niektórych dzwięków (jak na przykład wokalu w kawałkach) nie było słychać w ogóle natomiast inne były albo dość "dobrze" słyszalne albo słabo słyszalne (no ale w każdym razie cos tam było słychać). Podpiąłem pod interfejs w celu sprawdzenia słuchawki i one jak najbardziej działały bez zarzutu a z drugiej strony nie moge uwierzyc, że sklep przyslalby mi dwa zepsute monitory (bo problem występuje rzecz jasna w obu). Prosiłbym o pomoc....... 

Przeciwfaza w monitorach. Jak to podłączasz? ...

podłączone są kablem XLR

matiz  

Wysłany: 13-08-2017; 11:29   

podłączone są kablem XLR... 

Dwa monitory jednym kablem XLR do interfejsu, który ma wyjścia cinch? Rozumiem.

Jeżeli podłączasz monitor kablem symetrycznym do wyjścia stereo, to tak będzie się zachowywał. Tylko jak podłączasz drugi?

Norbi256  

Wysłany: 13-08-2017; 12:07   

...
podłączone są kablem XLR... 

Dwa monitory jednym kablem XLR do interfejsu, który ma wyjścia cinch? Rozumiem.

Jeżeli podłączasz monitor kablem symetrycznym do wyjścia stereo, to tak będzie się zachowywał. Tylko jak podłączasz drugi? ...

Dwa monitory dwoma kablami XLR do interfejsu podlaczonymi do rozdzielacza zas rozdzielacz do interfejsu. Rozumiem, że w tym wypadku należy podłączyć je kablem niesymetrycznym i to rozwiaze problem, tak?

Zbynia  

Wysłany: 13-08-2017; 12:36   
Nie rozumiem - jakiego rozdzielacza?

Przecież interfejs ma dwa wyjścia - lewe i prawe - na co tu rozdzielacz?

matiz  

Wysłany: 13-08-2017; 18:31   

podlaczonymi do rozdzielacza zas rozdzielacz do interfejsu...

No cóż, jeżeli nie chcesz odpowiedzi to po co pytasz?

PARTNERZY
Studia Nagraniowe i Koncertowe Polskiego Radia  Kancelaria Adwokacka - Damian Kosmala  Polskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku  LIVE SOUND & Installation  E-Muzyk.pl
PATRONATY
    Warsaw Electronic Festival     
AVT KORPORACJA
© by AVT Wydawnictwo 2016, All right reserved