Jaką książkę polecicie?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
przemo_ek
Posty: 13
Rejestracja: środa 25 lut 2004, 00:00

Jaką książkę polecicie?

Post autor: przemo_ek » środa 25 lut 2004, 00:13

Siemka...

Mam do Was pytanko :)

Otóż chodzi mi o jakąś książke która pomoże mi sie zapoznać z zasadami obróbki dźwięku.. obsługą różnego rodzaju wtyczek ( kompresor itd.. ), ogolnie miłą do czytania i w języku polskim - nie napisałem tak jak mi chodziło ale trudno :/. Jest taki tytuł w polskich księgarniach ?.. moze coś o Sound Forge lub Cool Edit ? Ogółnie co polecicie dla chłopaczka co okolo 2 - 3 latka zajmuje sie muzyczką... razczej z marnym skutkiem :( wiec musze sobie dac jakiegoś kopa ( moze jakaś książeczka mi w tym pomoże )



Z góry dzięki za odpowiedź

Awatar użytkownika
santana.uk
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2002, 00:00

Re: Jaką książkę polecicie?

Post autor: santana.uk » środa 25 lut 2004, 00:48

I pewnie zeby jeszcze byla ladnia kolorowa duzo zdjec malo tekstu no i oczywiscie nie za gruba anajwazniejsze tanie.



Poszukaj w seri(Nauka w weekend) oraz (Jak zostac profesjonalnym realizatorem dzwieku w 2 godz) i to na dodatek VHS





Dobra dosc tych zartow. Tak na serio to nie ma czegos takiego. Ale polecam "Podstawy Naglosnienia i realizacji nagran" Sztekmilera



Byla nawet jej recenzja w Eis.



Ostanio wyszedl jeszcze Dzwiek cyfrowy prosto....(cos tam cos tam dalej nie pamietam) ale nie zabardzo przypadl mi do gustu za duzo o internecie i wszystko takie jakies bez konkretow.(chociaz fajne sa wskazowki szkoda ze takie oczywiste)



nara

Rezyseria dzwieku - Poznań

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Jaką książkę polecicie?

Post autor: Redakcja » środa 25 lut 2004, 09:58

Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
przemo_ek
Posty: 13
Rejestracja: środa 25 lut 2004, 00:00

Re: Jaką książkę polecicie?

Post autor: przemo_ek » środa 25 lut 2004, 10:47

Siema - widze ze admin zmienił tytuł mojego tematu :). Wydaje mi sie, że dobrą pozycją będzie "Podstawy Naglosnienia i realizacji nagran"... choć nie wiem do konca czy traktuje ona o tym o co mi chodzi :). Jest tutaj może ktoś kto posiada/czytał tą książkę ? i może mi napisać czy traktuje ona o wtyczkach itd.... a nie o samych " fizycznych " duperelach :).



[Post edytowany przez Admina w dniu 25/02/2004]

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Jaką książkę polecicie?

Post autor: Redakcja » środa 25 lut 2004, 10:54

... widze ze admin zmienił tytuł mojego tematu...



Bo nie był adekwatny do treści, to taka uwaga na przyszłość.



...czy traktuje ona o wtyczkach...



Nie.



...o samych " fizycznych " duperelach...



Poniekąd.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
santana.uk
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2002, 00:00

Re: Jaką książkę polecicie?

Post autor: santana.uk » środa 25 lut 2004, 16:48

1) Jak pisze o ksiazce to tylko o takiej ktora czytalem



Akurat "Podstawy...." polecal bym najbardziej bo jak wiesz jak dziala kompresor to nie wazne czy sprzetowy czy plugi tu chodzi o to samo. Ogolnie tak jak nazwa wskazuje sa to podstawy ktore kazdy z branzy zna a wkazdym razie powinien.



Rezyseria dzwieku - Poznań

matia
Posty: 95
Rejestracja: piątek 23 maja 2003, 00:00

Re: Jaką książkę polecicie?

Post autor: matia » środa 25 lut 2004, 19:11

...I pewnie zeby jeszcze byla ladnia kolorowa duzo zdjec malo tekstu no i oczywiscie nie za gruba anajwazniejsze tanie.



Poszukaj w seri(Nauka w weekend) oraz (Jak zostac profesjonalnym realizatorem dzwieku w 2 godz) i to na dodatek VHS





Dobra dosc tych zartow. Tak na serio to nie ma czegos takiego. Ale polecam "Podstawy Naglosnienia i realizacji nagran" Sztekmilera



Byla nawet jej recenzja w Eis.



Ostanio wyszedl jeszcze Dzwiek cyfrowy prosto....(cos tam cos tam dalej nie pamietam) ale nie zabardzo przypadl mi do gustu za duzo o internecie i wszystko takie jakies bez konkretow.(chociaz fajne sa wskazowki szkoda ze takie oczywiste)



nara

...

ciekaw jestem gdzie mozna nabyc owe pozycje.....jestem z wawy i tak jak kolega ktory rozpocza ltemat jestem troche niedouczony.....a przy tej muzyce ktora robie(przynajmniej staram sie robic)brak znajomosci tematu od razu dyskwalifikuje.......

dzieki za ewntualne info. \\**********************

lubie halas

Awatar użytkownika
KamilFX
Posty: 217
Rejestracja: środa 30 paź 2002, 00:00

Re: Jaką książkę polecicie?

Post autor: KamilFX » środa 25 lut 2004, 19:16

Pozycje takie można znaleźć (Warszawa) albo w Księgarni technicznej na ul.Świętokrzyskiej (chyba) albo np: w Empiku. Sam tam znalazłem Ćwiczenia z Cubase SX usiadłem na podłodze przeczytałem i poszedłem więc dużych problemów nie powinieneś mieć.
Nie ma co

Awatar użytkownika
KamilFX
Posty: 217
Rejestracja: środa 30 paź 2002, 00:00

Re: Jaką książkę polecicie?

Post autor: KamilFX » środa 25 lut 2004, 19:18

Aha jeszcze jedno:

http://www.techniczna.com.pl/default.asp?isbn=83-7010-156-9

sam ją z tamtąd zamawiałem.

A o MIDI możesz czasem cos trafić na Batorego na giełdzie komputerowej.
Nie ma co

Awatar użytkownika
przemo_ek
Posty: 13
Rejestracja: środa 25 lut 2004, 00:00

Re: Jaką książkę polecicie?

Post autor: przemo_ek » środa 25 lut 2004, 23:45

hmm z tego co widzialem ksiązka ta jest chyba raczej o hardwerze :/ czyli o obróbce dzwięku przy pomocy hardweru podłączonego do kompuetra.... qrde czytalem gdzies ze wyszła książka o wtyczkach WAVS... ale oczywieście po angielsku - pododbno opisuje poszczególne wtyczki, ich zastosowanie i cel...... chciałbym takie cos po polsku :(..... zresztą nie wiem czy moze sie ona prztdac angolom i tym co czają na max angielski skoro dokladny opis tych wtcyzek itd.. jest w helpie..... qrde chodzi mi wlasnie o taki coś :(.... :L



ps. dzienx za posty

ODPOWIEDZ