EiS na Facebook FanPage EiS na Twitter EiS na YouTube EiS na Google+ EiS News - kanał RSS EiS Forum News - kanał RSS

Ulubiony kiosk EiS
Prenumerata/e-wydania
Status użytkownika
 Nie jesteś zalogowanym/zarejestrowanym użytkownikiem serwisu EiS
       Zaloguj/zarejestruj się

 EiS w grudniu
EiS 12/2017

   Spis treści
   DVD + ONLINE


Poradnik EiS
Poradnik EiS - ZACZNIJ WSZYSTKO OD NOWA!

Spis treściEiS PLUS 5
BEATS & BASS

   Spis treści
   Na płycie DVD


EiS PLUS 6
TWORZENIE MUZYKI W KOMPUTERZE - Praktyczny Poradnik

Spis treściEiS PLUS 7
SPRZĘT DO STUDIA

Spis treściEiS - numery archiwalne
     Strona główna archiwum

  EiS 2001-12
2001-12
T E C H N O L O G I A
Komputer w domowym studiu
Kierujemy ten artykuł do tych, którzy planują budowę lub rozbudowę swojego domowego studia opartego o komputer. Oczywiście wiele zawartych tu opinii zapewne wzbudzi kontrowersje wśród "wyjadaczy", ale cóż, wszak każdy ma inny bagaż doświadczeń. O ile to możliwe, staraliśmy się unikać wchodzenia w szczegóły techniczne lub upraszczać zagadnienie - w końcu muzyk nie musi być jednocześnie informatykiem, choć coraz częściej tak właśnie jest.

Próbkuj to sam, czyli sampling kreatywny (2)
Z perspektywy samplera muzyka to po prostu ciąg liczb w układzie dwójkowym, a z nimi da się zrobić wszystko - dodawać, mnożyć, dzielić itp. Czysta matematyka. I na tym właśnie polega edycja zapisanych próbek.

Studyjne techniki mikrofonowe (2)
Kontynuujemy cykl oparty na publikacji "Microphone Techniques For Music - Studio Recording", wydanej przez firmę Shure Brothers Incorporated. W tym miesiącu zajmiemy się instrumentami elektrycznymi współpracującymi ze wzmacniaczami oraz instrumentami perkusyjnymi.

Żarówki w praktyce (4)
Warunki pracy lamp z krótkim łukiem.

Bity, częstotliwość próbkowania i częstotliwość zegara
W artykule zajmiemy się funkcjonowaniem cyfrowego dźwięku i dokonamy krótkiego omówienia zagadnień związanych z pracą zegara.

System Exclusive - czyli wirtualne kręcenie gałkami (4)
W tym odcinku dużo miejsca poświęcamy zagadnieniom praktycznym, stąd wielce wskazanym byłoby mieć pod ręką włączony instrument gotowy do przyjmowania komunikatów SysEx i dowolny sekwencer bądź edytor barw, operujący takimi komunikatami.

Orion, czyli wszystko w jednym
Orion, to aplikacja pozwalająca na kreowanie wirtualnej muzyki z wykorzystaniem komputera PC. Aby z niej korzystać wystarczy nam zwykła karta dźwiękowa oraz system Windows 95/98/2000. Żadnych dodatkowych kart, modułów interfejsów i programów.

Najprostszy mastering
Ze zrozumieniem zagadnień związanych z masteringiem jest coraz lepiej, ale wciąż dorasta nam nowa generacja użytkowników, którzy niejako (jak to zwykle bywa z początku) gubią się w sprawach, które innym wydają się oczywiste.

R O Z M O W Y
Zaczynaliśmy od gitar klasycznych
Szef firmy Interton opowiada o początkach, rozwoju rynku i zamierzeniach na przyszłość.

W strugach deszczu - wizyta Ojca Świętego Jana Pawła II we Lwowie
Leszek Polanowski, właściciel firmy Pol-Audio, ma już za sobą duże doświadczenie w obsłudze uroczystości z udziałem Papieża. Tym razem przyszło się zmierzyć z ukraińską rzeczywistością

T E S T Y
Panasonic SY-PA 100 - zintegrowany system audio
Personal Music PA System SY-PA 100 firmy Panasonic jest urządzeniem zbudowanym z myślą o gitarzystach. Stanowi sprytne połączenie aranżera, odtwarzacza CD, miksera, wzmacniacza oraz - niezbędnego do pracy z gitarą - tunera.

Rode NT1/2/3, Broadcaster, NTV, Classic II - mikrofony
RODE to historia globalnego sukcesu w błyskawicznym tempie, bez precedensu w historii marketingu towaru, który od dawna był domeną dobrze usytuowanych producentów europejskich. Wobec tanich replik produkowanych masowo w Chinach Ludowych warto przyjrzeć się bliżej australijskiej ofercie, która z powodzeniem wypełnia niszę w środku skali cenowej.

Maycom MH-430II - komunikator radiowy
Łączność między wszystkimi członkami ekipy instalacyjnej, nagłaśniającej czy oświetleniowej to podstawa sukcesu podczas realizacji każdego koncertu.

DigiTech Genesis 1 - procesor gitarowy
Genesis 1 to najprostsze, najnowsze i najtańsze urządzenie z nowej linii procesorów z serii GeNetX. Jakby na to nie patrzeć, ma on to samo "serce" co jego starsi bracia - chip o nazwie Audio DNA.

PSP Audioware VintageWarmer - wtyczka programowa PC/Mac
VintageWarmer jest pierwszą wtyczką programową PSP, która pracuje w aplikacjach VST jak i DirectX. Dzięki temu krąg potencjalnych klientów tej firmy poszerza się o wcale niemałe grono użytkowników programów Cakewalk, Sound Forge, Vegas, CoolEdit, Samplitude.

Rising Software Musition2, Auralia 2.1 - programy edukacyjne
Dwa programy australijskiej firmy Rising Software: Musition2 i Auralia 2.1 to kompleksowy system wspomagający naukę muzyki, a dokładniej teorię i kształcenie słuchu.

AKAI KCF1/GCF1 - "niezbędniki" akompaniatorów
Z myślą o tych, dla których tajniki budowania akordów wydają się być czarną magią, powstały urządzenia ułatwiające znalezienie odpowiedniego akordu.

S T A Ł E    R U B R Y K I
Od redakcji
Komputer - problem numer jeden

Przyślij nam swoje demo
Najlepsi demowicze w grudniu 2001

Szambo w gębie
Felieton

     Strona główna archiwum
PARTNERZY
Studia Nagraniowe i Koncertowe Polskiego Radia  Kancelaria Adwokacka - Damian Kosmala  Polskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku  LIVE SOUND & Installation  E-Muzyk.pl
PATRONATY
    Warsaw Electronic Festival     
AVT KORPORACJA
© by AVT Wydawnictwo 2016, All right reserved

----- Account: pp.eis.compl -----